Aldan
13.03.07,09:33
CHcem sa spýtať, či dávajú zdravotné poisťovne a sociálna pokyty za nepodané výkazy. Odvody boli včas a správne odvádzané ale tá firma nepodávala za celý minulý rok výkazy. Vie mi niekto odpovedať


Ďakujem
FAA
14.03.07,00:34
CHcem sa spýtať, či dávajú zdravotné poisťovne a sociálna pokyty za nepodané výkazy. Odvody boli včas a správne odvádzané ale tá firma nepodávala za celý minulý rok výkazy. Vie mi niekto odpovedať


Ďakujem

Mne sa ešte nestalo, aby zdr.poisťovňa dala pokutu za oneskorené podanie výkazov, ale aj tak podajte čo najskôr.
Martin Mocko
14.03.07,05:43
CHcem sa spýtať, či dávajú zdravotné poisťovne a sociálna pokyty za nepodané výkazy. Odvody boli včas a správne odvádzané ale tá firma nepodávala za celý minulý rok výkazy. Vie mi niekto odpovedať


Ďakujem

ZP a SP zacne najprv jposielať výzvy na podanie výkazov. Ale pokutu som nedostal ešte ani ja.
STRELEC
14.03.07,05:59
SP pokuty dáva. Aj za staré obdobia, kedy už výkazy majú u seba. ZP - zatiaľ nie.
Martin Mocko
14.03.07,08:27
SP pokuty dáva. Aj za staré obdobia, kedy už výkazy majú u seba. ZP - zatiaľ nie.


Dostal niekto z Vas uz pokutu na neskoro odovzdany ELDP? Moja predchodkyna ich neodovzdala...a som po termine cca 1 rok...
Ivenka
14.03.07,08:32
Za neodovzdane ELDZ po termine som ešte pokutu nedostala. Niekedy som to aj ja robila vždy spatne. Ale je to ozaj jednoduchšie ak ukončíš mzdový list a zároveň vypíšeše ELDZ a založíš. A hlavne teraz ked SP posiela vypis započítanej doby do dochodku a prave od Teba im bude chybat ELDZ.
evina
14.03.07,08:36
Z. A hlavne teraz ked SP posiela vypis započítanej doby do dochodku a prave od Teba im bude chybat ELDZ.

Za m§a posielali všetci a sociálnej poisťovni vo výpise uniklo 15 rokov a vraj si ich mám ja zdokladovať :eek: /našťastie mám ako...
ZuzanaP
14.03.07,08:43
Povinnosti:

h. viesť o svojich zamestnancoch evidenciu na účely sociálneho poistenia a predložiť túto evidenciu pobočke Sociálnej poisťovne do troch dní od uplatnenia nároku na dôchodkovú dávku, alebo od skončenia pracovného pomeru alebo iného právneho vzťahu k zamestnávateľovi (pozri nižšie Evidenciu zamestnávateľa na účely sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia)


Vo firme máme výplatný termín 15. (aj v prípade skončenia prac. pomeru), teda ak zamestnanec u nás skončí napr. 26. v mesiaci, mala by som ELDP poslať do SP do 8 dní, čo však nie je možné, lebo výplaty robíme až k tomu 15. Zatiaľ SP nemala námietky, i keď zasielam ELDP neskoro.
Tomáško
14.03.07,09:59
Do koľkých dní som povinný zaslať Mesačný výkaz poistného a príspevkov do SP keď výplatný deň máme 17- dňa v mesiaci??
evina
14.03.07,10:06
Do koľkých dní som povinný zaslať Mesačný výkaz poistného a príspevkov do SP keď výplatný deň máme 17- dňa v mesiaci??

17teho dňa v mesiaci..
Monika Kováčová
14.03.07,10:06
tak do 17. steho v mesiaci musíš podať aj výkaz na SP

mimotemy otrasná byrokracia, lezie mi to už na nervy, nech sa nepos...ú, aj tak im to ešte min. 2 mesiace leží na kope...:mad: