Bavi
13.03.07,09:07
Zaujíma ma Váš názor. Môže advokát účtovať poštové známky ako VOZD - Materiál? Podľa mňa by mal učtovať tak ako aj kolkové známky v Knihe cenín. Je to tak, alebo sa mýlim?
jana007
13.03.07,08:12
Ja to učtujem do prevádzkovej réžie.
renča1
13.03.07,08:17
Zaujíma ma Váš názor. Môže advokát účtovať poštové známky ako VOZD - Materiál? Podľa mňa by mal učtovať tak ako aj kolkové známky v Knihe cenín. Je to tak, alebo sa mýlim?

Postupy účtovania v JÚ:


§ 8
Zásady pre členenie krátkodobého
finančného majetku



(2) Ako ceniny sa účtujú najmä poštové známky, kolky, zakúpené stravné lístky do prevádzkarní verejného stravovania a telefónne karty a obdobné karty, ak majú hodnotu, z ktorej bude môcť byť po vydaní do užívania čerpané.

Včase spotreby sa preúčtujú do VOZD.
sybila3
13.03.07,08:20
Kde nájdem celé postupy účtovania v JU? díky
Bavi
13.03.07,08:21
§ 8


Zásady pre členenie krátkodobého
finančného majetku



(2) Ako ceniny sa účtujú najmä poštové známky, kolky, zakúpené stravné lístky do prevádzkarní verejného stravovania a telefónne karty a obdobné karty, ak majú hodnotu, z ktorej bude môcť byť po vydaní do užívania čerpané.

Včase spotreby sa preúčtujú do VOZD.

Práve to som sa chcela opýtať, Renča. Čítaš mi myšlienky? Poraď, prosím, ako to najjednoduchšie opravím. Robím mu DP. Všetky známky má v materiály a knihu cenín nemá. Vopred ďakujem
renča1
13.03.07,08:26
Kde nájdem celé postupy účtovania v JU? díky


Napr. tu na porade.:)
http://www.porada.sk/f128-postupy-uetovania-ju.html
renča1
13.03.07,08:31
Práve to som sa chcela opýtať, Renča. Čítaš mi myšlienky? Poraď, prosím, ako to najjednoduchšie opravím. Robím mu DP. Všetky známky má v materiály a knihu cenín nemá. Vopred ďakujem


Opraviť môžeš v uzavierkových operáciach cez ID aj jednym zápisom. Nasčítaj si koľko ks, za koľko v akej sume boli kúpené, spotrebované, nespotrebované ....Potom preúčtuj storno materiálu a zároveň naúčtuj časť spotrebovaných známok do PR a časť, ktoré neboli spotrebované naúčtuješ do VNZD. Zápisy musia figurovať aj v knihe cenín.:)