MartinkoK
13.03.07,09:07
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, ak s.r.o. nakúpi od fyzickej osoby cez kúpno-predajnú zmluvu (napr. PC, stroj maximálne do 30000,- Sk) musí FO tento príjem priznať v daňovom priznaní a zdaniť?
Alebo nemusí nič a tento jeho príjem sa nemusí zdaňovať.
MartinkoK
14.03.07,09:51
Nikto mi neporadí či je predaj hnuteľných vecí oslobodený od dane z príjmu?
Dana K.
14.03.07,09:53
Včera sme to tu rozoberali. Predaj hnuteľných vecí je oslobodený od príjmu iba vtedy, ak neboli používané na podnikanie.
Dana K.
14.03.07,09:54
Ešte doplním, je to §9 ods 1, písm. d Zákona o dani z príjmov
MartinkoK
14.03.07,10:03
Včera sme to tu rozoberali. Predaj hnuteľných vecí je oslobodený od príjmu iba vtedy, ak neboli používané na podnikanie.
Dani prosím Ťa môžeš ma nasmerovať kde sa to včera rozoberalo, ja som myslela FO nepodnikateľa, ktorá nám predala PC.
Veľká vďaka
Dana K.
14.03.07,10:59
Dani prosím Ťa môžeš ma nasmerovať kde sa to včera rozoberalo, ja som myslela FO nepodnikateľa, ktorá nám predala PC.
Veľká vďaka

Už si presne nepamätám názov tej témy, ale tiež tam išlo o notebook, ktorý predal ktosi ako FO.

Takže ak tá osoba, od ktorej ste PC kúpili je nepodnikateľ, t.j. počítač nemal zaradený v obchodnom majetku, tak jeho príjem je od dane oslobodený.
Ak by ho používal na podnikanie, tak by tento príjem z predaja bol oslobodený až po 5-tich rokoch od vyradenia majetku z podnikania.
Dana K.
14.03.07,11:02