Fiorela10
13.03.07,10:33
Chcela by som sa opýtať, či si môže manžel uplatniť nezd. časť ZD za všetkých 6 mesiacov (júl - december), ak som bola v mesiacoch júl, august podľa zákona študentkou, a nezamestnanou som až od 1.9., alebo si môže uplatniť len tie 4 mesiace, ktoré som nezamestnaná. Prosím poraďte, ďakujem.
katkaj
13.03.07,09:35
Chcela by som sa opýtať, či si môže manžel uplatniť nezd. časť ZD za všetkých 6 mesiacov (júl - december), ak som bola v mesiacoch júl, august podľa zákona študentkou, a nezamestnanou som až od 1.9., alebo si môže uplatniť len tie 4 mesiace, ktoré som nezamestnaná. Prosím poraďte, ďakujem.


Manžel si uplatní na manželku celý odpočet 90.816 - jej príjem. Odpočet sa nekráti

Len doplním že podpora v nezamestnanosti sa na tieto účely tiež považuje za príjem
Nutricia
13.03.07,09:36
Chcela by som sa opýtať, či si môže manžel uplatniť nezd. časť ZD za všetkých 6 mesiacov (júl - december), ak som bola v mesiacoch júl, august podľa zákona študentkou, a nezamestnanou som až od 1.9., alebo si môže uplatniť len tie 4 mesiace, ktoré som nezamestnaná. Prosím poraďte, ďakujem.
Môže si uplatnit odkedy ste manželmi,pozor treba to brat tak,ktorý mesiac ste boli manželmi na začiatku mesiaca.Uplatní si len rozdiel medzi 90 816 a tvojho vlastného príjmu.Do príjmu sa ráta aj dávka podpory v nezamestnanosti.A uplatní si len za tie mesiace, ktoré ste už boli manželmi.
katkaj
13.03.07,09:38
Môže si uplatnit odkedy ste manželmi,pozor treba to brat tak,ktorý mesiac ste boli manželmi na začiatku mesiaca.Uplatní si len rozdiel medzi 90 816 a tvojho vlastného príjmu.Do príjmu sa ráta aj dávka podpory v nezamestnanosti.A uplatní si len za tie mesiace, ktoré ste už boli manželmi.

No ja som akosi predpokladala že sú manželia celý rok. Až teraz som si uvedomila že to tak nemusí byť. ;)
Tweety
13.03.07,09:38
Manžel si uplatní na manželku celý odpočet 90.816 - jej príjem. Odpočet sa nekráti
Doplním, iba za kalendárne mesiace manželstva.( ak netrvalo 12 mes.) začína mesiacom, na začiatku, ktorého ste boli manželmi.
eloche
13.03.07,09:41
rata sa do prijmu aj nemocenske?
katkaj
13.03.07,09:43
rata sa do prijmu aj nemocenske?

Do vlastného príjmu manželky pri uplatnení odpočtu sa ráta aj nemocenské.
Tweety
13.03.07,09:43
rata sa do prijmu aj nemocenske?
Na uplatnenie NČ na manželku sa do jej príjmu ráta.
Jozef Mihál
13.03.07,09:46
Doplním, iba za kalendárne mesiace manželstva.( ak netrvalo 12 mes.) začína mesiacom, na začiatku, ktorého ste boli manželmi...

(aj ja doplním)

...a žili ste v spoločnej domácnosti.
eloche
13.03.07,09:46
dakujem za odpoved
Jozef Mihál
13.03.07,09:48
Poznáte Wikipédiu?

Táto téma je krásnym príkladom toho, ako by 4-5 odpovedajúcich v spolupráci dokázalo vypracovať 100%-nú odpoveď.

Richard sa o niečo podobné zatiaľ pokúša zavedením princípu "svetlo a tma".
Nutricia
13.03.07,09:50
A ešte doplním na porade si môžete stiahnut tlačivo vyhlásenie o príjme manželky/manžela.Zároven ako dôkaz treba doložit sobášny list.;)
katkaj
13.03.07,09:51
Poznáte Wikipédiu?

Táto téma je krásnym príkladom toho, ako by 4-5 odpovedajúcich v spolupráci dokázalo vypracovať 100%-nú odpoveď.

Richard sa o niečo podobné zatiaľ pokúša zavedením princípu "svetlo a tma".

Jožko len niekedy človek niektoré veci automaticky predpokladá a až neskôr si uvedomí že pýtajúci sa nedal všetky informácie. :) Ale veď sa to raz naučíme :D

A idem si dať tento príspevok do tmy :) ale zistila som že sama svoj nemôžem ;)