ulukitkan
13.03.07,09:51
Zdravíčko....

potreboval by som pomôcť pri jednej veci....akými všetkými spôsobmi sa dá zdokladovať finančná spoľahlivosť pri rozšírovaní činností (vnútroštátna doprava) pri s.r.o ???

Viem, že sa dá použiť súvaha z predchádzajúceho roku, ak firma už podniká (to mi vo firme zamietli)
-potom sa dá na to použiť havarijná poistka aj lízing áut....

mám dobre info???? viete ešte o niečom???

Ešte jedna vec ma napadla - keď máme štatutara - konateľa z Českej republiky....musí byť jeho výpis z registra trestov český alebo slovenský ???? (na Slovensku sa zdržiava len sporadicky....menej ako 90 dni - par krát nás príde do roka pozrieť - tak na 4 až 5 dní za celý rok)

vopred díky....

;)
účtovník 007
13.03.07,09:24
Zdravíčko....

potreboval by som pomôcť pri jednej veci....akými všetkými spôsobmi sa dá zdokladovať finančná spoľahlivosť pri rozšírovaní činností (vnútroštátna doprava) pri s.r.o ???

-potom sa dá na to použiť havarijná poistka aj lízing áut....

...

;)

neviem, či leasing je najvhodnejším argumentom finančnej "spoľahlivosti". Firma môže mať 10 áut na leasing a po 3 mesiacoch ich prestane splácať...a čo potom?
Vyjadrením stability a dôveryhodnosti firmy, by mohla byť analýza platobnej disciplíny...vyjadrenie počtu dní dodávateľských fa po splatnosti k určitému dňu, potvrdenie daňového úradu o neexistencii záväzkov voči štátu, detto sociálna poisťovňa, potvrdenie banky ak si mal úver, že si si načas plnil záväzky....No Tvoja Súvaha by mala byť najdôležitejším dokladom pre každého partnera.
martaO
13.03.07,09:46
Taktiež by možno pomohol cash flow alebo výpočet niektorých ukazovateľov ako likvidita...
Gabi03
13.03.07,10:01
Čo tak finančná analýza podniku? Najdôležitejšie ukazovatele: livkidity, rentability, trhovej hodnoty, aktivity. Samozrejme vychádzajú zo súvahy, resp. výsledovky, ale podľa môjho názoru vyjadrujú presnejšie a dajú sa ľahšie čítať.
ulukitkan
13.03.07,10:55
ďakujem za tipy....

dufam, že to vo firme pochopia....s tou súvahou za predchadzajuci rok sa velmi chvalit nechcu....

viem len to, že to chcu nejako "zakryť" (to zdokladovanie) poistením vozidiel:confused:
Annyhal
21.01.08,20:17
My sme zdokladovavali finančnú spoľahlivosť uzavretím poistky na tovar v poisťovni Union v určitej hodnote - pokiaľ viem, túto poisťovňu akceptujú na úrade. Bolo by potrebné overiť či to ešte platí, ale pravdepodobne áno
zalobaba
22.01.08,07:23
My sme zdokladovavali finančnú spoľahlivosť uzavretím poistky na tovar v poisťovni Union v určitej hodnote - pokiaľ viem, túto poisťovňu akceptujú na úrade. Bolo by potrebné overiť či to ešte platí, ale pravdepodobne áno

Píšeš o niečo úplne INOM !!!! Finančná spoľahlivosť pri predmete podnikania vnútroštátna nákladná cestná doprava sa preukazuje poistnou zmluvou nie na tovar, ale na škody spôsobené pri výkone spomínanej dopravy, musí byť nastavená na určitú výšku (podľa individuálnych požiadavok spoločnosti). A taktiež je rozdiel v tom, či preukazuješ pri už existujúcej spoločnosti alebo novovznikajúcej..... :D
phamrak
17.05.10,10:45
dobrý deň prajem. Prosím o radu. Ak si chcem otvoriť koncesiu na autodopravu, pre finančnú spoľahlivosť akú poistku by som potreboval a na akú cenu. Ďakujem.
zalobaba
17.05.10,10:53
dobrý deň prajem. Prosím o radu. Ak si chcem otvoriť koncesiu na autodopravu, pre finančnú spoľahlivosť akú poistku by som potreboval a na akú cenu. Ďakujem.

Poistenie dopravcu pre škody spôsobené pri výkone zamestnania, výška podľa počtu vozidiel. O akým počet vozidiel ide?
phamrak
17.05.10,11:03
Ide o prvé vozidlo.Ale ešte ho nemám, lebo musim najprv založiľ koncesiu, aby som mohol požiadať o prevzatie lízingu.
phamrak
17.05.10,11:09
Ešte by som chcel poradiť, keď od 1.6.2010 autodoprava nebude živnosť ako sa to bude brať. Ďakujem
zalobaba
17.05.10,11:11
Ešte by som chcel poradiť, keď od 1.6.2010 autodoprava nebude živnosť ako sa to bude brať. Ďakujem

Bude to koncesia tak, ako aj doteraz, rozdiel bude iba v tom, že Koncesnú listinu nebude vydávať ŽÚ ale príslušný KÚCDaPK.
phamrak
17.05.10,11:24
Takže bude na to vydané aj DIČ ako pri živnosti?
phamrak
17.05.10,11:28
A keď to nebude živnosť tak musí sa nahlasiť do poisťovní - soc. zdrav.
zalobaba
17.05.10,11:53
Takže bude na to vydané aj DIČ ako pri živnosti?

DIČ ti ani teraz neprideľuje ŽÚ ale príslušný DÚ.
zalobaba
17.05.10,11:54
A keď to nebude živnosť tak musí sa nahlasiť do poisťovní - soc. zdrav.


veľmi zle kladieš otázky...... nedá sa ti rozumieť....... budeš tento predmet podnikania prevádzkovať ako FO alebo PO?
phamrak
17.05.10,19:23
Bol som na ŽÚ založiť si živnosť na autodopravu ako SZČO, kde mi povedali že na nákladnu autodopravu živnosť nepotrebujem, ale porebujem koncesnú listinu a tú od 1.6.2010 už nebude vydávať ŽÚ ale KÚCDaPK. Preto som chcel vedieť či v tom prípade platia tie isté povinnosti ako keby som mal koncesiu zo ŽÚ (DÚ,Soc.poisť.,zdrav.poisť...) alebo iné povinnosti.
Keďže som chcel prevziať pokračovanie lízingu na auto nad 12t, musím mať pre lízingovku kartičku DIČ.
Pri vybavovaní koncesie musím mať finančnú spoľahlivosť (lízingová zmluva, nejaká poistka...) a k tomu sa bez DIČ nedopracujem.Takže som v začarovanom kruhu z ktorého sa neviem vymotať a pohnúť ďalej. Som už 1,5 roka nezamestnaný a tak som to chcel poriešiť autodopravou lebo som pracoval 20 rokov v dorave a mám teda z dopravy veľa skúsenosti. No pri tejto byrokrácií som už v koncoch.
zalobaba
17.05.10,19:28
Bol som na ŽÚ založiť si živnosť na autodopravu ako SZČO, kde mi povedali že na nákladnu autodopravu živnosť nepotrebujem, ale porebujem koncesnú listinu a tú od 1.6.2010 už nebude vydávať ŽÚ ale KÚCDaPK. Preto som chcel vedieť či v tom prípade platia tie isté povinnosti ako keby som mal koncesiu zo ŽÚ (DÚ,Soc.poisť.,zdrav.poisť...) alebo iné povinnosti.
Keďže som chcel prevziať pokračovanie lízingu na auto nad 12t, musím mať pre lízingovku kartičku DIČ.
Pri vybavovaní koncesie musím mať finančnú spoľahlivosť (lízingová zmluva, nejaká poistka...) a k tomu sa bez DIČ nedopracujem.Takže som v začarovanom kruhu z ktorého sa neviem vymotať a pohnúť ďalej. Som už 1,5 roka nezamestnaný a tak som to chcel poriešiť autodopravou lebo som pracoval 20 rokov v dorave a mám teda z dopravy veľa skúsenosti. No pri tejto byrokrácií som už v koncoch.

Na ŽÚ ťa informovali správne, na tento predmet podnikania potrebuješ Koncesnú listinu (nie Živnostenský list), ktorú do 31.05.2010 vydáva ŽÚ a od 01.06.2010 príslušný KÚCDaPK. Potrebuješ nielen preukázať finančnú spoľahlivosť, ale najmä mať zodpovedného zástupcu, ktorý má vydané príslušné Osvedčenie. Takže predpokladám, že tvoj problém bude niekde TU, lebo v príspevku motáš toho veľa dokopy a máš z toho galimatiáš.;)
phamrak
17.05.10,19:55
Osvedčenie mám vydané na seba, takže teraz by som chcel poradiť ako podložiť tu finančnú spoľahlivosť čo najjednoduchšie, keďže lízingovú zmluvu ešte nemám a pri poistke chcú odomňa DIČ .
zalobaba
17.05.10,20:06
Osvedčenie mám vydané na seba, takže teraz by som chcel poradiť ako podložiť tu finančnú spoľahlivosť čo najjednoduchšie, keďže lízingovú zmluvu ešte nemám a pri poistke chcú odomňa DIČ .

Predpokladám, že predmet podnikania vnútroštátna nákladná cestná doprava, nebude tvojim jediným predmetom. Požiadaj ŽÚ o vydanie ŽL na nejaký iný predmet, po jeho vydaní sa zaregistruj na DÚ, ktoré ti DIČ vydá.
phamrak
17.05.10,20:11
Mimochodom Máš pravdu že mám z toho galimatiáš, lebo doteraz ma to nezaujímalo a teráz je to pre mňa naraz veľa neznámych informácií k založeniu koncesie.A keď sa na urade spýtaš na niečo o podrobnejšie vysvetlenie tak sa na teba pozrú ako na blbca ktorý keď tam vstúpil už má všetko vedieť. Preto ti ďakujem za tvoju trpezlivosť a tvoje odpovede na moje otázky. Pomáhaju mi vniesť svetlo do tajov vybavovania koncesie
zalobaba
17.05.10,20:18
Mimochodom Máš pravdu že mám z toho galimatiáš, lebo doteraz ma to nezaujímalo a teráz je to pre mňa naraz veľa neznámych informácií k založeniu koncesie.A keď sa na urade spýtaš na niečo o podrobnejšie vysvetlenie tak sa na teba pozrú ako na blbca ktorý keď tam vstúpil už má všetko vedieť. Preto ti ďakujem za tvoju trpezlivosť a tvoje odpovede na moje otázky. Pomáhaju mi vniesť svetlo do tajov vybavovania koncesie

Otázkou je, či je pre teba vhodné podnikať v tomto odbore ako FO. Osobne by som ako FO ikdy nepodnikala.;)
phamrak
17.05.10,20:26
Chcel som najprv založiť s.r.o. ale moje začatie podnikania je závyslé z lízingu na auto. Keď mi lizing neschvalia ako začinajúcemu podnikateľový tak ja si myslím to bude menej bolieť pri živnosti ako pri s.r.o
phamrak
17.05.10,20:45
Čo by si mi poradila, máš v tom ako pozerám bohaté skúsenosti a si v tom viac ako doma.
TaxiQar
25.01.11,21:55
Zdravím, mňa zaujíma ta finančná spoľahlivosť... Idem podnikať v taxislužbe, a neviem ako dokladovať finančnú spoľahlivosť..stačí na to výpis z účtu? alebo čo sa tu spomínala havarijná poistka to ako funguje? a v akej presnej výške musí byť? 1000€? alebo 9000€? tie zákony su nejako dvojito myslené podľa mňa :)
TaxiQar
25.01.11,21:58
ešte chcem podotknúť, že nemám s.r.o. ale založil som si živnosť na Prepravu osôb a teraz ešte čakám na vydanie povolenia na taxislužbu od KUD, ináč iný mišung v tých new živnostiach....
akina
26.01.11,17:32
Zdravím, mňa zaujíma ta finančná spoľahlivosť... Idem podnikať v taxislužbe, a neviem ako dokladovať finančnú spoľahlivosť..stačí na to výpis z účtu? alebo čo sa tu spomínala havarijná poistka to ako funguje? a v akej presnej výške musí byť? 1000€? alebo 9000€? tie zákony su nejako dvojito myslené podľa mňa :)
Finančná spoľahlivosť pre taxi je aspoň 1000 eur na jedno motorové vozidlo, máš to uvedené v § 3a zákona č. 168/1996 Z.z. o doprave.
TaxiQar
27.01.11,00:04
ok dik :) a teraz ako preukázať finančnú spoľahlivosť? stačí výpis z účtu?
akina
28.01.11,14:24
ok dik :) a teraz ako preukázať finančnú spoľahlivosť? stačí výpis z účtu?
Finančnú spoľahlivosť preukazuješ viacerými spôsobmi, pozri si
§ 3a zákona č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave, máš to uvedené v príspevku č. 27.