majkla
13.03.07,10:59
docitala som sa,ze pri zavazkoch treba okrem neuhradenych fa pisat aj zavazky voci SP,ZP,DU, zamestnancom,SF, neuhradenu DPH za december,dan z prijmu,odvody za SZCO.Doteraz som uvadzala len neuhradené fa a SF.Je to niekde pisane v zakone co vsetko sa tam uvadza.Mam to prerobit a napisat opravne vykazy,alebo to napisem len vo vykaze za rok 2006?
Zita5
13.03.07,10:04
Zákon o účtovníctve

§ 15
Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uetovnictve.html#hore)

(1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave jednoduchého účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

..............

..
(3) Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o

a) dlžníkoch,
b) pohľadávkach v peňažnom vyjadrení,
c) poskytnutých preddavkoch,
d) poskytnutých úveroch, e) pohľadávkach dane z príjmov,
f) pohľadávkach nepriamych daní,
g) pohľadávkach voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

(4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o

a) veriteľoch,
b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
c) prijatých preddavkoch,
d) prijatých úveroch,
e) záväzkoch dane z príjmov,
f) záväzkoch nepriamych daní,
g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)
Zita5
13.03.07,10:10
docitala som sa,ze pri zavazkoch treba okrem neuhradenych fa pisat aj zavazky voci SP,ZP,DU, zamestnancom,SF, neuhradenu DPH za december,dan z prijmu,odvody za SZCO.Doteraz som uvadzala len neuhradené fa a SF.Je to niekde pisane v zakone co vsetko sa tam uvadza.Mam to prerobit a napisat opravne vykazy,alebo to napisem len vo vykaze za rok 2006?


Doporučujem prerobiť , nakoľko Vaše Výkazy .... sú skreslené a nepravdivé k uzávierke účtovníctva daného roku.;)
majkla
13.03.07,12:45
A este sa chcem opýtať,pristavili sme k budove prístavbu ale este nie je skolaudovana,kde uvediem sumu prístavby,ked to este nemože ist do odpisov?
Zita5
13.03.07,13:27
A este sa chcem opýtať,pristavili sme k budove prístavbu ale este nie je skolaudovana,kde uvediem sumu prístavby,ked to este nemože ist do odpisov?


Sumu prístavby ešte nebudete nikde uvádzať , nakoľko nie je skolaudovaná . Sú to nedaňové výdavky a ktorých môžeš viesť osobitnú evidenciu .

Prikladám link na preštudovanie : príspevok č.10


http://www.porada.sk/t36976-vystavba-predajne.html?highlight=Zaradenie+nehnute%B5nosti
martina100
13.03.07,13:35
Ahojte, PLS do vykazu o majetku a zavazkoch sa uvadza zostatkova hodnota dlhodobeho odpisovaneho majetku. Ak mam auto na lizing, tak zostatkovu hodnotu tam neuvadzam, vsak? Alebo ano? V zavazkoch mam este nezaplatenu cast istiny voci lizingovke.
Paula
13.03.07,13:47
Ahojte, PLS do vykazu o majetku a zavazkoch sa uvadza zostatkova hodnota dlhodobeho odpisovaneho majetku. Ak mam auto na lizing, tak zostatkovu hodnotu tam neuvadzam, vsak? Alebo ano? V zavazkoch mam este nezaplatenu cast istiny voci lizingovke.

Do výkazu o majetku a záväzkoch uvádzaš zostatkovú cenu do "majetku" na konci obdobia (po zaúčtovaní odpisov do réžie v uzávierkovej operácii) a do "záväzkov" uvedieš zostatok záväzku voči líz. spoločnosti.
Lubica3
13.03.07,13:54
Neviete, prosím, čo je správnejšie, kde uviesť dodávateľskú faktúru - dobropis vo výkaze o majetku a záväzkoch? Radšej ju uvádzať v pohľadávkach alebo ju nechať v záväzkoch s opačným znamienkom?
martina100
13.03.07,14:15
V zavazkoch mam uvedeny zostatok zavazku voci lizingovke, len xcem vediet, ci do majetku uvadzam aj auta, ktore este nie su splatene. Dik
Lubica3
13.03.07,14:44
V zavazkoch mam uvedeny zostatok zavazku voci lizingovke, len xcem vediet, ci do majetku uvadzam aj auta, ktore este nie su splatene. Dik

Áno, do majetku uvádzaš neodpísanú časť istiny auta.
Riky
15.03.07,16:54
Mám takú otázku. V r.2006 som bral notebook na živnosť cez ORANGE a NB som splatil formou pôžičky cez QUOTRO. Do ktorého riadku vo výkaze o majetku a závazkov mám uviesť závazok=pôžičku s úrokmi voči qUATRU? Závazok voči QUATRU mám brať ako obyčajný záväzok a uviesť do riadku závazkov alebo ho mám uviesť do riadku úvery?
Riky
15.03.07,16:59
A ešte mám jednu otázku. Keď vypisujem XIV.oddiel - žiadosť o vyplatenie daňového bonusu, ktoré políčko začiarknúť? V prvom políčku je
- žiadosť o vyplatenie daň.bonusu podľa § 33 zákona v sume uvedenej na r.96, ak je väčšia ako 100 SK
alebo v druhom políčku je
- žiadosť o vyplatenie rozdielu daň.bonusu r.96 DDP a r.96 daň.priznania.

Daňový bonus vznikol podaním riadneho daňového priznania.
vikinka
15.03.07,21:13
Mám takú otázku. V r.2006 som bral notebook na živnosť cez ORANGE a NB som splatil formou pôžičky cez QUOTRO. Do ktorého riadku vo výkaze o majetku a závazkov mám uviesť závazok=pôžičku s úrokmi voči qUATRU? Závazok voči QUATRU mám brať ako obyčajný záväzok a uviesť do riadku závazkov alebo ho mám uviesť do riadku úvery?
Uviesť vriadku 17 závazky,splátkový predaj nie je poskytnutý úver.
vikinka
15.03.07,21:18
A ešte mám jednu otázku. Keď vypisujem XIV.oddiel - žiadosť o vyplatenie daňového bonusu, ktoré políčko začiarknúť? V prvom políčku je
- žiadosť o vyplatenie daň.bonusu podľa § 33 zákona v sume uvedenej na r.96, ak je väčšia ako 100 SK
alebo v druhom políčku je
- žiadosť o vyplatenie rozdielu daň.bonusu r.96 DDP a r.96 daň.priznania.

Daňový bonus vznikol podaním riadneho daňového priznania.
Označíš prvé políčko,druhé sa ozančuje v prípade podania dodatoč.DP.