janka001
13.03.07,11:26
Ahoj poraďáci,

prosím o radu. SZČO (poistný poradca) má nakúpené filmy do fotoaparátu a vyvolanie fotiek. Tieto filmy použil na fotenie pri prezentácii v školách. Môze si to dať do nákladov???

Vďaka
betka
13.03.07,10:29
Ak je to jeho výdavok, kt. súvisí s jeho podnik. činnosťou, tak je to výdavok OZD
Tweety
13.03.07,10:29
Ahoj poraďáci,

prosím o radu. SZČO (poistný poradca) má nakúpené filmy do fotoaparátu a vyvolanie fotiek. Tieto filmy použil na fotenie pri prezentácii v školách. Môze si to dať do nákladov???

Vďaka
Zrejme to súvisí s jeho podnikaním, tak, v tom prípade budú nákladom OZD.
janka001
13.03.07,10:32
No ved prave gto mi je tazko usudit, ci to suvisi s jeho podnikanim, ked je poistny poradca a uzatvara zmluvy s klientami. Tie fotky boli robene na prezentacke, kde si "nahanal" cez deti rodicov na uzatvorenie takychto zmluv.
Zita5
13.03.07,10:34
No ved prave gto mi je tazko usudit, ci to suvisi s jeho podnikanim, ked je poistny poradca a uzatvara zmluvy s klientami. Tie fotky boli robene na prezentacke, kde si "nahanal" cez deti rodicov na uzatvorenie takychto zmluv.


Prepáč , ale čo potom fotil deti ? Ja by som účtovala o VNZD .
janka001
13.03.07,10:38
No trosku je to aj pre mna zamotane, ale zrejme ano.
janka001
13.03.07,10:43
Resp. to bola prezentacia, na ktorej boli deti s rodicmi. A on robil vseliake fotografie. Bolo to zamerane na uzatvaranie zmluv s rodicmi. Ale fotoaparat napr. nema ani v majetku.
Zita5
13.03.07,10:47
Resp. to bola prezentacia, na ktorej boli deti s rodicmi. A on robil vseliake fotografie. Bolo to zamerane na uzatvaranie zmluv s rodicmi. Ale fotoaparat napr. nema ani v majetku.

Ale nepochopím podstatu , k čomu boli použité fotografie , no nevídím súvis s dosahovaním príjmu , k tomu foto rodičov s detmi nepotrebuje .


Ale pripúšťam , že ma niekto presvedčí , mne to stále vychádza na VNZD .
janka001
13.03.07,10:58
Ok, ja si to este raz unho zistim a potom sa ozvem.

Dakujem zatial velmi pekne za rady:))
Chava
13.03.07,11:03
Tak rozmýšľam, pokiaľ by tie fotky robil ako materiál pre ďaľšie prezentácie... Dal na web-stránku, alebo použil podobne. V takomto prípade by to už bol VOZD.
Ale dá sa to len tak odôvodňovať?
Dana K.
13.03.07,11:12
Tak rozmýšľam, pokiaľ by tie fotky robil ako materiál pre ďaľšie prezentácie... Dal na web-stránku, alebo použil podobne. V takomto prípade by to už bol VOZD.
Ale dá sa to len tak odôvodňovať?

No toto by už mohol byť výdavok na reklamu.
blcha
13.03.07,13:54
Skôr si myslím, že potreboval dôkaz pre svoju poisťovňu, že skutočne takú akciu vykonal. Aj tak súhlas s VOZD.
Zita5
13.03.07,14:43
Skôr si myslím, že potreboval dôkaz pre svoju poisťovňu, že skutočne takú akciu vykonal. Aj tak súhlas s VOZD.

Ja som napísala , že rada sa dám presvedčiť , ale ešte som nevidela poisťovacieho poradcu , aby si robil foto svojich potencionálnych zákazníkov a musel to deklarovať svojej poisťovni .

Aby si ma rozumela;) , z otázky zadávateľky ma nepresvedčil ani jeden argument , kvôli ktorému by som mohla uvažovať o VOZD . I keď na koniec je to ich rozhodnutie či to uplatnia ....veď nakoniec SZČO bude argumentovať pri prípadnej DK .