otázka
13.03.07,13:20
Prosím o pomoc v nasledovnom prípade. Starobný dôchodca bol v r.2006 zamestnaný len u 1 zamestnávateľa na dohodu, ktorý mu vystavil potvrdenie o príjme, v ktorom sú zúčtované príjmy, z ktorých bola odvedená aj daň preddavková aj zrážková.
Na čo má v tomto prípade nárok a ako postupovať?

Úhrn príjmov: 42 160 Sk, preddav.daň: 8008 Sk
Úhrn príjmov: 22 883 Sk, zráž.daň: 4345 Sk

Hľadala som aj v Drakovi, nejako sa neviem zorientovať.
Ďakujem.
katkaj
13.03.07,12:28
Prosím o pomoc v nasledovnom prípade. Starobný dôchodca bol v r.2006 zamestnaný len u 1 zamestnávateľa na dohodu, ktorý mu vystavil potvrdenie o príjme, v ktorom sú zúčtované príjmy, z ktorých bola odvedená aj daň preddavková aj zrážková.
Na čo má v tomto prípade nárok a ako postupovať?

Úhrn príjmov: 42 160 Sk, preddav.daň: 8008 Sk
Úhrn príjmov: 22 883 Sk, zráž.daň: 4345 Sk

Hľadala som aj v Drakovi, nejako sa neviem zorientovať.
Ďakujem.

Tak napríklad :


http://www.porada.sk/t45063-dochodca-a-danove-priznanie-priklad-na-mix-preddavkova-dan-zrazkova-dan.html

http://www.porada.sk/t42935-danove-priznanie-dochodca-prijem-od-jedineho-zamestnavatela-preddavky-zrazkova-dan.html

Stačí sa len trochu s Drakom pohrať a nájdeš tam všetky odpovede na svoje otazky :)
otázka
13.03.07,12:46
Katuška ďakujem. Druhý link som mala preštudovaný, pomohol mi ten prvý. Ešte raz vrelá vďaka.

Prečo mi nejde pridať bod?
katkaj
13.03.07,13:00
Katuška ďakujem. Druhý link som mala preštudovaný, pomohol mi ten prvý. Ešte raz vrelá vďaka.

Prečo mi nejde pridať bod?

mimotemy Asi si mi dala nedávno bod a nemôžeš mi dať bod bez toho aby si medzitým neocenila myslím ďaľších dvoch poraďákov :)
otázka
13.03.07,13:17
Aha, každopádne ho máš u mňa schovaný.:D :D
AnitaMartinska
14.03.07,11:35
Neda sa dat odkaz na pristupnu stranku aj bez DRAK-a?
Prave robim RZD a mam dôchodkynu, ktora ma tiez preddavkovu aj zrazkovu dan a chcela by som jej poradit,ako sa jej vrati dat. Urcite by ju to potesilo.
Viem, ze to ide,citala som o tom, ale vtedy som to este nepotrebovala nikomu poradit.
Prijem na zrazkovu dan mala za cely rok 22869,- a na preddavkovu bol prijem za cely rok 31635,-. Ked jej vystavim potvrdenie o prijme, tak jej na jednom potvrdeni zapise aj zrazkovu aj preddavkovu dan. ktora sa jej môze vrati? Myslim si, ze preddavkova. Alebo zle myslim?
Dakujem za ochotu.
AnitaMartinska
15.03.07,07:05
Neda sa dat odkaz na pristupnu stranku aj bez DRAK-a?
Prave robim RZD a mam dôchodkynu, ktora ma tiez preddavkovu aj zrazkovu dan a chcela by som jej poradit,ako sa jej vrati dat. Urcite by ju to potesilo.
Viem, ze to ide,citala som o tom, ale vtedy som to este nepotrebovala nikomu poradit.
Prijem na zrazkovu dan mala za cely rok 22869,- a na preddavkovu bol prijem za cely rok 31635,-. Ked jej vystavim potvrdenie o prijme, tak jej na jednom potvrdeni zapise aj zrazkovu aj preddavkovu dan. ktora sa jej môze vrati? Myslim si, ze preddavkova. Alebo zle myslim?
Dakujem za ochotu.

Uz som to nasla.