Ing. Monika Ivanová
20.01.05,13:46
Dobrý deň,
dňa 28.3.2005 by som mala nastúpiť na materskú dovolenku. Vie mi niekto poradiť aký mám nárok na dovolenku v roku 2005? Celú časť , t.j. 20 dní ako celý rok pracujúci zamestnanec, alebo alikvotnú čiastku k odpracovaným dňom. Veď keď idem na materskú som stále zamestnancom. Ďakujem a ostávam s pozdravom :confused:
Reny
01.02.05,12:22
Dobrý deň,
dňa 28.3.2005 by som mala nastúpiť na materskú dovolenku. Vie mi niekto poradiť aký mám nárok na dovolenku v roku 2005? Celú časť , t.j. 20 dní ako celý rok pracujúci zamestnanec, alebo alikvotnú čiastku k odpracovaným dňom. Veď keď idem na materskú som stále zamestnancom. Ďakujem a ostávam s pozdravom :confused:Milá Monika, doba materskej dovolenky,, ktorá patrí žene v súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa v trvaní 28 týždňov, v prípade pôrodu dvoch alebo viac detí, alebo v prípade osamelej ženy v trvaní 37 týždňov, nezakladá krátenie dovolenky tejto žene. Kráti sa iba z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. Za prvých 100 zameškaných pracovných dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje o jednu dvanástinu a za každých ďalších 22 dní rovnako o jednu dvanástinu.
V prípade, že nebudeš čerpať rodičovskú dovolenku, máš nárok na celých 20 dní.
turasovak
23.07.08,10:50
Dobrý deň, viem mi niekto poskytnut radu, v polovici augusta mi uplynie skúšobná doba 3 mesiace, robím v štátnej správe. Na výplatnej páske mám v kolonke uvedenej nárok na dovolenku 14,5 dňa, pochopila som že to je asi nárok do konca roka. Len by som chcela vedieť či by som si už väčšiu polovicu dovolenky mohla vybrať už po uplynutí tejto skúšobnej doby?alebo to závisí od dohody so zamestnávateľom. zatiaľ som si neuplatnila z dovolenky nič.dakujem a budem rada ak mi odpíšete
ZDENIELA
23.07.08,10:57
Určite dohoda so zamestnávateľom