PESA
13.03.07,12:47
Ahojte poraďáci,

Mám jednu otázku, prosím pomôžte mi (:-( )

Sme firma B registrovaná v SR pre DPH.

Od firmy A sme z Nemecka obstarali tovar a ten bol bez zastávky v našej firme na území SR, vezený napriamo do Maďarska, kde bolo finálne miesto dodania pre nášho odberateľa C.

Náš odberateľ C je firma na území SR, ktorej sme daný tovar vyfaktúrovali my ako subjekt registrovaný pre DPH v SR jemu ako subjektu registrovanému pre DPH na území SR.

Problém je, s miestom nadobudnutia tovaru tovaru z iného členského štátu podľa § 17 ods 2 a 3 zákona o DPH, . Podľa všetkého tým, že tovar neprešiel bezprostredne cez územie SR je miestom jeho nadobudnutia (pre nás ako firmu) Maďarsko.

Čo v takom prípade ???

Tovar sme vyfaktúrovali s DPH, DPH priznali a odviedli na území SR. Faktúra od nášho odberateľa nám bola zaplatená

Z porozumenia zákona mi vyplýva, že sme sa mali registrovať v Maďarsku pre potreby DPH, tam podať daňové priznanie z daného nadobudnutia tovaru.

Vie mi niekto poradiť, či je to tak a ak áno ako „opraviť predaj v SR“ z roku 2006 a postup pri registrácií v inom členskom štáte + podanie daňového priznania.

Dúfam že som zrozumiteľne opísal daný prípad.

Vopred ďakujem za pomoc.
ALBO
14.03.07,08:52
Mne to vychádza takto.
N firma dodala T do HU pre S2. Vám = S1 fakturovala N fy oslobodené dodanie podľa §43´nadovudnutie u vás. K tomu nadobudnutiu došlo v HU, takže ste sa tam mali zaregistrovať , vysporiadať nadobudnutie.
Potom predaj S1 voči S2. S1 dodáva na území HU, čo je predmetom HU dane. takže už aj toto mala vysporiadať cez HU DP.

Čo s tým. Ak to idete teda dávať do poriadku nezostáva vám nič iné ako zaregistrovať sa v HU, vysporiadať nadobudnutie aj dodanie.
Na Sl tiež doda za všetky tie tri veci vstup výstup =nadob, a výstup=predaj S2.