stratena
13.03.07,13:23
Potrebujem velku radu. Mam situaciu.

Firma A predava sluzbu firme B.
Firma B ju dalej predava firme C.
Potom firma A dobropisuje sluzbu firme B.
Firma B ju dobropisuje sluzbu firme C.

Ale teraz sa stala taka vec ze firma A zacala predavat rovno firme C. Zacalo sa to rokom 2007. A teraz sa firma A rozhodla dobropisovat za obdobie 2006 a dobropisovala to rovno firme C a firma B tym nebola dotknuta. No a moj problem spociva v tom ako to mam vyriesit s firmou B kedze na sluzbu, ktoru ona kupila bol dobropis a v podstate tym ze ten dobropis neprejde firmou B tak je podla mna hodpodarsky vysledok nepravdivi pretoze vynos bol znizeny.

Este treba dodat, ze nie je mozne aby firma A refundovala firme B v roku 2006. Resp. nie je schopna tak urobit.

Viete mi poradit?
Dakujem
Dana K.
13.03.07,12:32
Zaujímavá formulácia, že firma A sa rozhodla dobropisovať.... Ako môže dobropisovať niečo, čo nefaktúrovala? A prečo sa vlastne tie služby dobropisuje?
stratena
13.03.07,12:40
tak ide o letenky. Je to medzinarodna organizacia co zlucuje vsetky letecke spolocnosti. Spolocnost B mala licenciu a spolocnost C ma meno takze sme to potrebovali predavat z firmy B do firmy C. Lenze spolocnost C ma od 1.1.2007 licenciu a uz nenakupuje od firmy B ale rovno od firmy A. Firma A akosi nerespektuje, ze ide o inu spolocnost a letenky, ktore boli vystavene na firmu B dobropisovala a uhradila rovno firme C, pretoze ta ma v sucastnosti licenciu. Je to velmi zamotane ale komu sa podari pochopit a poradit budem velmi stastna...