ilda
13.03.07,14:33
Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?
evina
13.03.07,13:35
Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?

Nie....môže sa riešiť vkladom podnikateľa
Zita5
13.03.07,13:35
Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?


Nie , nemá byť pokladňa v mínuse . Treba ju priebežne vyrovnávať vkladom podnikateľa , lebo z mínusu nie je možné niečo zaplatiť .Taká pokladňa preukazuje , že niečo nie je v poriadku .

Inventarizácia 4 x ročne .......okrem toho treba sledovať zostatok pokladne .
Tatiana
13.03.07,13:35
Ahojte, prosím Vás môžem mať v priebehu roka zostatok na pokladni v mínuse?Nie nemôžeš v žiadnom prípade. Pohľadaj si, v ktorom mesiaci Ti vychádza mínusová pokladňa a predtým dátumom tam vlož osobný vklad podnikateľa.
ejka2403
13.03.07,14:23
Kde mám v peňažnom denníku zaradiť nedoplatok z Ročného zúčtovania Zdravotnej poisťovne?
evina
13.03.07,14:27
Kde mám v peňažnom denníku zaradiť nedoplatok z Ročného zúčtovania Zdravotnej poisťovne?

nedoplatok zaradíš do VOZD tak ako zdravotné poistenie uhradené v tom roku...
ejka2403
13.03.07,14:47
A môžem si ten nedoplatok uplatniť aj vo výdavkoch v Daňovom priznaní za rok 2006?
ibiza
13.03.07,14:48
Myslím si, že áno..
ilda
13.03.07,14:49
Nie nemôžeš v žiadnom prípade. Pohľadaj si, v ktorom mesiaci Ti vychádza mínusová pokladňa a predtým dátumom tam vlož osobný vklad podnikateľa.

a nemôžem dať na začiatku roka väčšiu sumu osobného vkladu , aby som nemusela vkladať po mesiacoch?Alebo je to lepšie po mesiacoch, tak ako si písala?Díki
Paula
13.03.07,14:49
A môžem si ten nedoplatok uplatniť aj vo výdavkoch v Daňovom priznaní za rok 2006?


ak bol nedoplatok uhradený v r. 2006, potom je výdavkom ovpl. základ dane roka 2006
ekopo
13.03.07,14:57
a nemôžem dať na začiatku roka väčšiu sumu osobného vkladu , aby som nemusela vkladať po mesiacoch?Alebo je to lepšie po mesiacoch, tak ako si písala?Díki
Samozrejme môžeš. Ale nezabudni, že podnikáš za účelom dosiahnutia zisku a z Tvojej otázky taký pocit nemám.
ejka2403
13.03.07,16:44
V peňažnom denníku mám nedoplatok do ZP ako VOZD a ešte tú istú sumu môžem pripočítať k výdavkom do Daňového priznania typu B - VI.oddielu, riadok 2? Aspoň tak som to pochopila pri čítaní článku v dnešnom SME.
Paula
13.03.07,17:26
V peňažnom denníku mám nedoplatok do ZP ako VOZD a ešte tú istú sumu môžem pripočítať k výdavkom do Daňového priznania typu B - VI.oddielu, riadok 2? Aspoň tak som to pochopila pri čítaní článku v dnešnom SME.

započítať môžeš iba raz....takže iba v peň. denníku ako VOZD...suma bude súčasťou výdavkov toho r.2
Zita5
13.03.07,17:32
V peňažnom denníku mám nedoplatok do ZP ako VOZD a ešte tú istú sumu môžem pripočítať k výdavkom do Daňového priznania typu B - VI.oddielu, riadok 2? Aspoň tak som to pochopila pri čítaní článku v dnešnom SME.

No neviem ako si to pochopila ,ale podľa mňa nesprávne . Vedieš peňažný denník -účtovníctvo, tak nepredpokladám , že by si chcela uplatňovať paušálne výdavky .

V Tvojom prípade to znamená , že v DP typ B oddiel VI riadok 2 uvedieš zdaniteľné príjmy celkom .......a výdavky OVZD celkom vychádzajúc z uzatvoreného...... peňažného denníka a následne tieto sumy sa musia rovnať aj s Výkazom o príjmoch a výdavkoch za rok 2006. Platby poistného už máš započítané vo výdavkoch OVZ celkom . Čiže Ty už nepripočítavaš nič.
ejka2403
13.03.07,17:32
Ďakujem veľmi pekne!
dancika
17.03.08,17:33
Mam 2 otazky:
1. Aby som nemala v pokladni minusovu hodnotu a aby som nemusela dat osobny vklad, mozem to riesit aj rozlozenim sumy prevodu (nie vyberu z bankomatu) z podnikatelskeho uctu na sukromny - cast osobna spotreba a cast cez prieb. polozku do pokladne?

2. V penaznom denniku mi v Alfe pri kontrole vyhodilo chybu 60 /Priebežné položky v tomto dátume uvedené ako príjem (výdaj) nie sú rovnaké ako priebežné položky v tomto dátume uvedené ako výdaj (príjem). Ručne opravte chybu a opäť spustite kontrolu./
Co mam s tym robit, tieto PP mam pri zauctovani platby kartou, v den platby kartou urobim PP vydaj a potom v den zauctovania bankou PP prijem. Jasne, ze to nie je ten isty den, ale ved tak to ma byt zauctovanie podla §12, nie? Alebo robim chybu? Prosim, opravte ma alebo ak mi viete niekto vysvetlit, preco mi to tuto chybu hlasi, budem vam vdacna ;)
Ingrid Ondruskova
18.03.08,21:30
Peňažný denník sleduje všetky pohyby/toky/peňazí vo firme...je tak? Ja mám okrem korunovej pokladne aj valutové-EUR, CZK a HUF, ale všetko musí ísť kurzom cez peň.denník v Sk. Otázka: k 1.1.2007 som začala rok /zostatok v pokladni 4108,-Sk a okrem toho 200 EUR a 3200 Czk. Prerátam tieto hodnoty kurzom k 1.1.12007 a prirátam to k 4108,-Sk-to je vlastne môj cash v pokladni ako takej? ...údaj do peň.denníka...ide mi o to, či mám v peň.denníku k 1.1.2007 začínať kumulovanou čiastkou, bez ohľadu na to, že sa jedná o peniaze z val.pokladní.
Ingrid Ondruskova
19.03.08,17:15
Posúvam...