Marika P
13.03.07,13:34
Ahojte,
živnostík má pozastavenú živnosť a robí si mimoriadnu účtovnú závierku, nakoľko do 31.3.2007 si neobnoví živnosť. Môžem mu dať medzi položky,ktoré znižujú základ dane aj všetky úroky z úveru, ktorý je splatný do roku 2009, t.j. za rok 2007,2008,2009. Úver zobral na auto, ktoré má zaradené v podnikaní.Prosím o radu.
Ďakujem
katarina.j
13.03.07,19:54
Marika, samozrejme,že NEMOŽE!!! Však ako si teraz može robiť odpisy na roky dopredu a najma ked má pozastavenu živnosť???- je to od veci a dávam ti "tmu"-nehnevaj sa ale zaslúžiš si to
Marika P
14.03.07,03:30
Uvedomila som si to krátko na to, ako som poslala príspevok- to ten marcový stres, ale aj tak díky
renča1
14.03.07,04:17
Ahojte,
živnostík má pozastavenú živnosť a robí si mimoriadnu účtovnú závierku, nakoľko do 31.3.2007 si neobnoví živnosť. Môžem mu dať medzi položky,ktoré znižujú základ dane aj všetky úroky z úveru, ktorý je splatný do roku 2009, t.j. za rok 2007,2008,2009. Úver zobral na auto, ktoré má zaradené v podnikaní.Prosím o radu.
Ďakujem

Úver , úroky sa týkajú os.auta zarad.v majetku firmu. Úver s úrokom boli zobraté na zabezpečenie a dosiahnutie zisku a sú tvojim záväzkom. Ja si myslím, že o úroky by si si môhla znížiť základ dane. Úrok ako aj úver sú povinné platby....
STRELEC
14.03.07,04:50
Úver , úroky sa týkajú os.auta zarad.v majetku firmu. Úver s úrokom boli zobraté na zabezpečenie a dosiahnutie zisku a sú tvojim záväzkom. Ja si myslím, že o úroky by si si môhla znížiť základ dane. Úrok ako aj úver sú povinné platby....
Ja by som asi postupoval podľa rady renča1. Rovnako mohli vzniknúť aj iné záväzky súvisiace s oným osobným autom , ktoré by som pri ich uznateľnosti uplatnil. Rozmýšľam "nahlas".
Áno - úroky by som uplatnil.