comodo
13.03.07,13:39
po čase sme skúsili známy recept , vyprážaný syr. Ale tragédia. Okamžite po položení na panvicu sa roztiekol a viac ho nebolo ! Sú syry na to vhodné a nevhodné, alebo už je všetko na ...... :-) ?
katkaj
13.03.07,12:40
po čase sme skúsili známy recept , vyprážaný syr. Ale tragédia. Okamžite po položení na panvicu sa roztiekol a viac ho nebolo ! Sú syry na to vhodné a nevhodné, alebo už je všetko na ...... :-) ?

Dá sa kúpiť aj syr vhodný na vyprážanie len neviem teraz ako sa volá. Ale v každej predajni by mali vedieť ktorý je vhodný na vyprážanie.
A hlavne treba vyprážať na dosť rozohriatej panvici a sprudka.
Olgica
13.03.07,12:42
A je dobré urobiť aj dvoj obal - dva krát obaliť múka, vajco, strúhanka a ešte raz.
comodo
13.03.07,12:44
Pytal som si na vyprazanie i tak mi to odkrojila, ale asi co mali to dali. Asi si treba zistovat vyrobcu a davat si bach od koho sa da a od koho nie.
Tweety
13.03.07,12:52
Dá sa kúpiť aj syr vhodný na vyprážanie len neviem teraz ako sa volá. Ale v každej predajni by mali vedieť ktorý je vhodný na vyprážanie.
A hlavne treba vyprážať na dosť rozohriatej panvici a sprudka.
A skúšali ste už vyprážať syr bez obaľovania , bez kvapky oleja,v iridiovej panvici? Je super, a hlavne ľahko stráviteľný.:)
Tatiana
13.03.07,12:53
A skúšali ste už vyprážať syr bez obaľovania , bez kvapky oleja,v iridiovej panvici? Je super, a hlavne ľahko stráviteľný.:)Aká je iridiová panvica?
SilviaS
13.03.07,12:54
Takže ja kupujem len sýr na vyprážanie je to Karička 40% a je to na vyprážanie špeciálna iné nie sú dobre.Niekto kupuje aj Eidamskú tehlu ale tá môže roztiecť.Najlepšie syry kupujem v TESCU!!!!
Pekný den:) :) :)
Tweety
13.03.07,12:56
Aká je iridiová panvica?
Je to niečo také, ako tie drahšie teflónové. Ale už som skúšala aj na teflónovej a podaril sa. Neroztečie sa, tuky sa nepripália.
SilviaS
13.03.07,12:59
Najlepšia je pánvica TEFAL na vyprážanie s tým červeným flekom v strede!
Ja ju mám a som veľmi spokojná nič nemám pripálené a všetko je pekne upražené a to len s kvapkou oleja alebo z maslom.A na palačinky a zemiakové placky je super super odporúčammmmmm
Pekný den a príjemné vyprážanie praje Silvia:) :) :)
andreaS
13.03.07,13:01
na vyprazanie je idealny syr s mensim obsahom tuku, ak ma viac tuku, tak sa roztecie. Ja kupujem 30% a zatial sa mi vzdy podaril. Vyprazam vo fritaku.
SilviaS
13.03.07,13:02
Ja zasa vo fritéze nevyprážam,lebo je to masné a potom tešie s toho veľa oleja najlepšie na panvici teflónovej TEFAL!!!
JDM
13.03.07,14:43
Milí labužníci,
vyprážaný syr sa Vám na panvici neroztečie vtedy, keď ho aspoň na 2 hodiny pred pražením obalený v trojobali necháte "okorať" v chladničke. Je to vyskúšané a zaručené. Dokonca to platí pre všetky syry, ktoré som kedy pražila, a na hocijakej panvici. Robím to tak, že obalené syry dám len na tanieri do chladničky a asi po hodine ich pretočím, aby okorali aj na druhej strane.
Dobrú chuť!

Na doplnenie: aby sa nejedol samý olej, je dobré či už vyprážaný syr, alebo zemiakovú placku položiť hneď po vytiahnutí z oleja na servítku, tá si vypije dosť oleja z jedla a po malej chvíli zo servítky servírovať k jedlu.
Mária Mlátková
13.03.07,18:39
Dnes som skúšala vyprážať syr v zemiakovom cestíčku , tak ako na zemiakové babky.Bol perfektný. Syr som použila - KARIČKA, michalovská tehla 45%, to je najlepší syr na vyprážanie.
rybar106
22.03.07,14:07
Pytal som si na vyprazanie i tak mi to odkrojila, ale asi co mali to dali. Asi si treba zistovat vyrobcu a davat si bach od koho sa da a od koho nie.

Ja si myslím, že treba dávať pozor na predavačku. Niektoré vedia len do koľkej robia. :D
ondrejvla
22.03.07,19:48
Odporúčam syr "Unisyr", je to niečo ako malá saláma, nakrájam na kolieska, obalím v cestíčku ( múka vajce) až potom v strúhanke. Tento syr sa vám určite neroztečie. Ja ho vypražím všetok naraz, po osušení papierovým obrúskom uložím do misy. Keď príde rodina až večer, alebo prichádzajú po jednom domov, syr si zohrejú v mikrovlnke.
A keď sme už pri syre, skúste špecialitu pre hostí :
35 dag strúhaného syra, sneh z dvoch bielok, posekaná petržlenová vňať, alebo pažítka. Urobiť cestíčko, v dlani tvarovať guľky, pogúľať ich v strúhanke a vyprážať. Je to výborné ako chuťovky k vínu, ale chutia i ako hlavné jedlo k zemiakom.
chudaska
28.03.07,10:54
Ja som zase niekde čítala, že je dobre uz obaleny syr vložiť pred vyprazanim vlozit do mraznicky a potom ho vyprázat na dobre rozohriatom oleji, a tiez mam dobru skusenosť s vyprazanim encianu alebo plesnivca, obaleneho tiez v trojobale.
Gabi03
28.03.07,11:00
Nooo, neviem, či to bude v tom, ale my zas máme odskúšané, že syr nemôže byť veľmi čerstvý, lebo sa roztečie. Ak pár dní "stojí", tak sa neroztečie. (Neviem, koľko je to tých pár dní. :o )
Elena Navrátilová
28.03.07,11:04
Dôležité je na syre %-tuálny pomer tuku. Keď je menej %-ný, mám osvedčené 2x opakovať trojobal. Určite sa nerozečie.
zuhl
28.03.07,11:05
No ja mám opačný problém. Mne sa syr vôbec neroztečie a je tvrdý. A už som všetko možné skúšala. Tak čo s tým?
MartuskaN
28.03.07,11:18
ja som skúšala z toho čo tu píšete už asi všetko okrem irídiovej panvice /2x obalený syr, mrazničku, odstátie, syry určené na vyprážanie..../ ale nič nepomohlo. Ale posledne som natrafila na syr KRAVIČKA /na obale je krava/ a ten sa mi neroztiekol ani bez dvojitého obalovania a ostatných srandičiek. Odvtedy kupujem len tento syr.
Evanka
28.03.07,11:22
Počuli ste už o tom, že syr môžete aj grilovať? Nechcela som veriť. Vyskúšali sme v lete na záhradnom grile. Je to super pochúťka. Musí byť však 30% ný.
Evanka
28.03.07,11:24
Prikladám recept pre tých, ktorí nemôžu vyprážané jedlá.
Gabi03
28.03.07,11:28
Hmmm, vyzerá to dobre, len kde zobrať šálky, ktoré vydržia takú teplotu... :)
camelfly
28.03.07,11:34
Prikladám recept pre tých, ktorí nemôžu vyprážané jedlá.

vyzera to moc mnam :):) a nenarocne, nastastie vlastnim :D take sklenne misky, takze to urcite vyskusam
účtovník 007
28.03.07,11:41
Prikladám recept pre tých, ktorí nemôžu vyprážané jedlá.
Evanka a to vajíčko v prostriedku ako chutí? Lebo keď sa pozriem na prípravu, tak vlastne v strede je cele upečene vajce. A u nas moc vajička v uvedenej podobe nemajú úspech. :o Ale inak to vyzerá dobre. ;)
Evanka
28.03.07,11:50
Môžeš ho aj rozhabarkovať a nedaj celé, iba polovicu, keď veľmi vajíčka nemusíš....
Evanka
28.03.07,11:58
Už pridám iba skúsenosť, že lepšie je to v plytších kompótových miskách (napríklad z tzv. Jenského skla), alebo v mufinkovom plechu, ako vo vysokých šálkach.... Treba vyskúšať. Dobré je aj pridať akékoľvek bylinky...
Dadulaa
29.03.07,05:01
Mne sa pri vyprazani syr väcsinou rozteka a nikdy nepochopim, preco vo vsetkych restauraciach je vyprazany syr taky pekny:mad:
Nepozna niekto nejakeho kuchara, ktory by nam to nalezite vysvetlil??:confused: :)
korado
02.04.07,08:39
po čase sme skúsili známy recept , vyprážaný syr. Ale tragédia. Okamžite po položení na panvicu sa roztiekol a viac ho nebolo ! Sú syry na to vhodné a nevhodné, alebo už je všetko na ...... :-) ?

treba kupovať syr vyrobený z mlieka a nie z tuku, hoci budú pozerať na Vás čo hovoríte, ale treba pozorne čítať štítok výrobcu
Dadulaa
02.04.07,11:05
:confused: to myslis ten alternativny syr? Ten nekupujem, je hnusny....
Mne sa rozteka kazdy.....teda tehla. Este tak udeny okruhly sa neroztecie, ale to je zasa ina chut.
Tak neozve sa ziadny profi kuchar?
osky
12.11.08,10:53
A je dobré urobiť aj dvoj obal - dva krát obaliť múka, vajco, strúhanka a ešte raz.


suhlasim.
ja kupujem rozne syry a nie vzdy len kvalitne,obcas kupim dokonca aj tie uplne najlacnejsie/z tesca,jednoty,billy..../,ale este sa mi nestalo zeby celkom syr vytiekol.
obcas zacne trosicku/v mnozstve ako za polovicu kavovej lyzicky/vytekat,ked uz je vlastne hotovy a ja ho pozabudnem skontrolovat.

po normalnom trojobale obalim syr este raz vo vajci a struhanke a davam si zalezat hlavne na bokoch-tie musia byt dobre obalene!
cukorkava
14.11.08,15:31
:)u nas sa pouziva neudeny eidam a podobne problemy nemame.
klaura
16.11.08,20:21
Ja som niekde počula, že syr musí mať pred obalením v trojobale izbovú teplotu. Ráno ho treba vybrať z chladničky. Neroztečie sa ... vyskúšajte, mne nevytiekol.
Peterika
16.11.08,21:47
ja ho robím i tak že , ho nastrúham: Strúhaný vyprážaný syr

20 dkg syr /môže byť udený/ , 4 PL múka hrubá, 4 PL mlieko, 4 ks vajce
1 ks cibuľa, 1/2 bal kypriaci prášok do pečiva,sol

Syr a cibuľu postrúhame. Pridáme vajíčka, múku, mlieko, prášok do pečiva a soľ. Všetko spolu dobre premiešame.
Túto hmotu si nechám asi 20 - 30 minút odležať a potom lyžicou naberám a vyprážam na panvici na volské oké alebo dolky /z obidvoch strán.
Syrovej hmoty sa nesmie dať veľa , pretože pri vyprážaní narastá.

- suseda to robí tak isto ale bez cibulee a vraj je tiež dobrý.

Keď robím syr v trojobale tak vyprážam len vo fritéze a tam sa mi neroztečie/ obal: hl.múka, vajíčko, strúhanka, vajíčko, strúhanka/ a ešte zdedená rada od jedného šefkuchára pri obalovaní postupujem s rukami, "pravá pravá- ľavá, ľavá" tj. že do múky, strúhanky ide vždy len pravá ruka a do vajíčka ľavá. To je preto aby sa nám strúhanka nelepila po prstoch /keď sú od vajíčka/ a vlastne nám potom narušuje predchádzajúcu vrstvu / napr. celého obalu prvej vrstvy alebo len múky so strúhankou/a aj ruky sú stále čisté nepolepené od obal. zmesi;)
Zo začiatku sa to ide :confused: / prvé razy pri obaľovaní to bol zážitok - ako si človek nevie zapamätať pravú a ľavú ruku ale potom to je rutina:):)

Pri obaľovaní zeleniny napr karfiolu: kuchári múku zamiešavajú priamo do vajíčka / vnikne riedka hmota / a potom už obaľujú v tejto vajíčkovo - múkovej hmote a strúhanke. Po vypražení múku nieje nikde cítiť.
tetrisss
16.11.08,21:54
Syr nevytecie, ked sa velmi rychlo oprazi, fakt fofry. No a este jedna finta je,
ze po klasickom trojobale ho este raz namocime do vajicka a potom vyprazame
ale znova rychlo.
JarkaL
17.11.08,08:57
Vyskúšajte do strúhanky pridať trochu mletých orechov, je to zaujímavá chuť, najmä keď vyprážate nie EIDAM, ale ENCIÁN.
Bionda
18.11.08,15:19
michalovská tehla je dobrá a neroztečie sa na panvici.:) odporúčam
sara3
23.10.09,08:55
Dnes som skúšala vyprážať syr v zemiakovom cestíčku , tak ako na zemiakové babky.Bol perfektný. Syr som použila - KARIČKA, michalovská tehla 45%, to je najlepší syr na vyprážanie.
Plne súhlasím, včera som robila vyprážaný syr klasicky v trojobale, použila som Karičku 45 %. Kúpila som ho nakrájaný v Tescu. Na štítku už nakrájaných kúskov nebolo napísané, že je to určené na vyprážanie, ale hneď vedľa bola celá tehla (v červenom obale) a na nej to bolo napísané. Tak som vyskúšala. Predtým som robila všelijaké finty s dvojitým obaľovaním, prípadne dať syr do mrazáku a potom ho vyprážať. Nič nepomohlo.
pato99
24.10.09,09:31
Taktiez odporucam michalovsku tehlu a karicku na vysmazanie nikdy sa neraztiekol a chutovo vyborne
Lumila
24.10.09,10:39
Taktiež mám odskúšané, že najlepšia na vyprážanie je michalovská tehla
Darina1234
24.10.09,10:58
Dnes som vypražala michalovsku tehlu a naozaj je výborna.
Dáša_
24.10.09,11:18
Ja som minule pozerala nejakú reláciu a tam povedali, že a do syrov - hlavne akciových - priemašavajú rastlinné tuky. A preto vraj potom robia probém pri vyprážaní. Že proste treba hľadať také syry, ktoré sú naozaj syry. Dúfam, že si informáciu o Michalovskej tehle od Karičky zapamätám.
slniečko11
07.11.09,21:12
súhlasím,že Michalovská tehla je najlepšia. Teda podla mna. A syr tiež niekedy zvykneme obalit dvakrat v trojobale, teda skôr, muka, vajíčko, struhanka, vajíčko, struhanka (:
alebo syr ma vybornu chuť aj vtedy, ked sa obalí v obyčajnom trojobale a do struhanky sa pridá sezam. Vyskušajťe, dobru chuť ((-:
vulxy
07.11.09,21:19
vyprazany ENCIAN alebo HERMELIN ochhhhhhhhhhhhhhhh
ale najdolezitejsie je davat to do horuceho oleja ,inac bude maglajs:)
slniečko11
07.11.09,21:48
vyprazany ENCIAN alebo HERMELIN ochhhhhhhhhhhhhhhh
ale najdolezitejsie je davat to do horuceho oleja ,inac bude maglajs:)


asi začínam byť hladná, to nie je normálne :D
Ivka161172
08.11.09,05:38
súhlasím,že Michalovská tehla je najlepšia. Teda podla mna. A syr tiež niekedy zvykneme obalit dvakrat v trojobale, teda skôr, muka, vajíčko, struhanka, vajíčko, struhanka (:
alebo syr ma vybornu chuť aj vtedy, ked sa obalí v obyčajnom trojobale a do struhanky sa pridá sezam. Vyskušajťe, dobru chuť ((-:

Ja tiež obaľujem dva krát v trojobale, nielen syr ale aj rezne, ale ako posledné dávam vajíčko, strúhanku už nie. Je to výborné. Rezne sú vždy ako čerstvé.
kačer
08.11.09,08:32
skuste syr potret jemne horčicou , dat na to plátok šunky a obalit v trojobale. Tá horčica drží šunku bez problémov
Designinka
17.11.09,21:08
po čase sme skúsili známy recept , vyprážaný syr. Ale tragédia. Okamžite po položení na panvicu sa roztiekol a viac ho nebolo ! Sú syry na to vhodné a nevhodné, alebo už je všetko na ...... :-) ?


Ja sa tiez priklanam k michalovskej a eidamskej tehle :) a ci su aj syry nevhodne na vyprazanie? ummm no ja by som nevyprazala napriklad syr taveny :D:---
zuzkahris
18.11.09,19:24
Poviem vám ako robím vyprážaný syr ja..
je to syr v cestíčku, ktoré si pripravíme z hladkej múky, ktorú zmiešame s vodou, 3 žĺtkami, trochou soli / cestíčko musí byť tak trochu hustejšie, múku dávam od oka /, môžte ešte pridať štipku prášku do pečiva, ale nemusí byť a nakoniec zľahka vmiešame sneh z 3 bielkov. medzi dva tenšie plátky syra dáme 2 plátky šunky, namočíme do cestíčka a upečieme na rozpálenom oleji. Syr sa mi ani raz neroztiekol a je fantastický:). A ešte treba rýchlo obracať, lebo cestíčko je hotové za krátku chvíľu.
Vyskúšajte:)
Mária.K.
18.11.09,19:51
skuste syr potret jemne horčicou , dat na to plátok šunky a obalit v trojobale. Tá horčica drží šunku bez problémov
Zaujímavý nápad. Vyskúšam.
ivana.ste
28.11.09,19:17
ahojte, aj ja odporúčam Michalovskú tehlu, nikdy sa mi neroztiekla. Hlavné je aby bol olej len na dne panvice (nie aby bol celý syr utopený) a aby bol dosť rozpálený.
anonym222
28.11.09,20:37
Na vyprážanie nie sú vhodné syry, ktoré sú prezreté. Musí to byť syr, ktorý je krehký, pri rezaní sa láme a trochu lepí na nôž. Niečo ako Michalovská Karička. Syry ktoré sú vyzreté (majú takú trochu gumovejšiu konzistenciu) nie sú vhodné na vyprážanie, a roztekajú sa. Myslím že na obsahu tuku až tak nezáleží.
oknaj175
17.04.11,07:45
Môžem poradiť zo svojej skúsenosti, že na vyprážanie jedine Michalovská tehla 45% len škoda nejak sa vytratila z trhu.
Stefan2005
17.04.11,08:09
... len kde zobrať šálky, ktoré vydržia takú teplotu...

... riešime to bez šálok - "vyprážame" klasický obalovaný syr v rúre, iba tak položený na plech (silikonovej podložke), bez tuku a oleja...
Marta V
17.04.11,12:39
Ja mám najradšej na vyprážanie syr Kravička, údený aj neúdený. Vôbec sa nerozteká.
alaya1
17.04.11,13:14
Ja vyprazam hocijaky syr, ale obalim ho 2krat. T.J. troj obal a potom este raz vajce a struhanka. Nikdy mi ziaden nevytiekol.
Gapo
17.04.11,13:25
Jeden čas bol dostať syr hotový vo vákuovom balení na vysmážanie, bol super, ale akosi zmizol.
Zabudol som napísať, že bol neobalovaný a fajn sa vysmážal.
Dáša_
17.04.11,13:33
Jeden čas bol dostať syr hotový vo vákuovom balení na vysmážanie, bol super, ale akosi zmizol.
V lidli maju dva mrazené polotovary - jeden je mozarela a druhy nejaký syr s plesňou. Zatiaľ som neskúšala, ale údajne sú fajn.
Zdenka 0705
17.04.11,15:25
Zo zvedavosti som vyskúšala. Pri mozarelle bola pribalená tuším najaká paradajková omáčka /kečup/ a pri camemberte brusnicový džem. Nebolo to zlé, ale ja také veci moc nemusím, skôr vnuk si pochutil, tomu som sa zavďačila :) .. občas býva v akcii
viktorviktor
17.04.11,18:25
na vyprážanie syr ktorý sa láme /odrezaný plát/, ohybný sa rozteká
oknaj175
18.04.11,13:38
Aj Kravička není zlý, mal by to byť ten istý výrobca. Ale tehle sa nevyrovná. Ja robím "Pastiersky syr" ten sa plní šunkou a obaľuje sa v parížskom cestičku, takže je to niečo iné ako vypražení.
Luciz
19.04.11,04:31
Pripojím sa aj ja k tejto téme. Mne sa ešte nestalo, že by sa mi syr roztiekol. Údený som ešte nevysmážala, vždy normálny. Buď eidam, to je jedno aký, či už ten bledší alebo žltší, michalovskú tehlu, alebo kravičku neúdenú. Vždy ho obalím múka, vajce, strúhanka, vajce, strúhanka a do veľmi vriaceho oleja na maxime ho dám. Neroztiekol sa ešte nikdy žiadny, raz sa mi rozlial, ked boli veľmi tenučké plátky nakrájané z predajne. Väčšinou u nás doma je aj tak v obľube syr, ktorý sa naťahuje roztieka, ked je na tanieri a krája sa.
evuš
19.04.11,05:14
Ja deťom robím syr aj takto: odkrojený plát syra dám na plytký tanier a na pár sekúnd šupnem do mikrovlnky - je krásne roztečený a nie je vôbec mastný od oleja... "sekundová večera", k tomu kopec zeleniny, príp. domáca "tatarka", kečup ...
Luciz
19.04.11,05:25
Ja deťom robím syr aj takto: odkrojený plát syra dám na plytký tanier a na pár sekúnd šupnem do mikrovlnky - je krásne roztečený a nie je vôbec mastný od oleja... "sekundová večera", k tomu kopec zeleniny, príp. domáca "tatarka", kečup ...

Mne by tam chýbala struhanka, ten obal asi. Neviem si to predstavit, len taky cisty plat syra:-)
evuš
19.04.11,05:33
...samozrejme, že chutí o čosi inak, ale je vhodný i pre tých, čo mastné nemôžu...:), ja ho takto jedávam už dlho... ;)
oknaj175
28.04.11,14:26
Syr pokiaľ je tvrdi tak ho treba ďalej smažiť kým nezmäkne. Syr je hotový až keď je mäkký. Vyskúšajte Michalovskú tehlu alebo karičku a mate po probléme.
zuhina
14.05.11,17:56
Takže najlepšia je Karička? Neviem však, či ju dostať bežne kúpiť
smutko
15.05.11,13:23
ja syr nastrúham , pridám na každých 10 dkg syru 1 vajíčko , formujem placky veľkosti dlane obalím v strúhanke a vysmažím v horúcom oleji , je stále mäkký , môže sa jesť aj na druhý deň /ak ostane /
Oliwa
17.05.11,20:36
Tiež som skúšala kedysi všelijaké syry, až som raz vysmažila Hermelín /1 ks v krabičke, na výrobcovi nezáleží.../. Nikdy sa mi neroztiekol. Normálne obalím v múke, vajíčku, strúhanke a smažím. Ten biely obal to pekne drží a vo vnútri je výborný vláčny. A nie je taký mastný... Alebo ho len prekrojíme, okoreníme grilovacím korením na syr, dáme do mikrovlnky a so zeleninou je to fajn...
sillysanny
19.05.11,07:26
výborný je encián (akýkoľvek) zabaliť do tenkého plátku lístkového ceta, urobiť akoby "kapsičku", môžeme ho rozkrojiť a pridať ešte plátok šunky, alebo iba samotný. Po zabalení potrieť vyšľahaným vajíčkom a zapiecť v rúre cca 10 - 15 min. Je výborný, odkedy som vyskúšala tento recept, viac som syr nevysmážala.
verkaz
19.05.11,09:03
Ešte mám dobrú skúsenosť sýr pred obalovaním opláchnúť v studenej vode, neroztečie sa.
Nandrolon
19.05.11,09:10
vy máte ale problémy, ja zase ak nemám vytečený syr, tak mi nechutí :-))))))))))))))))))))))
preto aj kážem kupovať tie, ktoré vytekajú...
Oľga100
23.05.11,07:05
ja na vyprážanie kupujem väčšinou tehlu, normálne ju obalím v trojobale a pred vyprážaním obalený syr dám na chvíľu (asi 10-15 min) do mraziaka. Pri vyprážaní - prudkom - sa potom nerozteká a krásne nafúkne.
KEJKA
23.05.11,07:41
mne sa neroztečie, aj ked ho do mraziaka nedám.
proste prudko opečiem a ked mäkne, tak ho vyberiem.
ale najlepší je ten Encián, nemá chybu a so zapekaním v rúre to skúsim. lenže moji chcú len trojobal, tak neviem.......
Gabi03
23.05.11,08:19
mne sa neroztečie, aj ked ho do mraziaka nedám.
proste prudko opečiem a ked mäkne, tak ho vyberiem.
ale najlepší je ten Encián, nemá chybu a so zapekaním v rúre to skúsim. lenže moji chcú len trojobal, tak neviem.......

Ja som tiež mala rada ten trojobal, ale už tak som si zvykla na tú z rúry, že inak syr ani nerobím.
Keď sa muž pozabudne a kúpi nakrájaný syr na vyprážanie, aj tak ho postrúham, alebo na kocočky pokrájam do rúry. :o:D
Gapo
23.05.11,17:17
Encián mám rád, keď vytečie okolo dám nakrájané paradajky a tie to oddelia od taniera, to si robím na večeru alebo aj ráno;)
kamoska1
28.05.11,18:34
My mame radi syr z Lídla Camembert zelený 45%.Prekrojím ho na poli,lebo je hrubý.Tú prekrojenú stranu obalím 2 krat a vyprážam ako prvú.Nikdy sa mi neroztiekol,je vyborný.Tečie,niekedy na tanieri,ale to je mňamky....
ela77
06.06.11,04:44
U nás sa osvedčil plátkový syr Gouda z Lídla. Medzi dva plátky dám šunku, alebo šunkovú salámu a nedávam trojobal, ale namáčam v palacinkovom ceste. Ak dám mlieko, vajíčko a hladkú múku tak pridám trocha práš. do pečiva, alebo sodu bicarbonu. Niekedy ale rozhabarkujem vajce, hladkú múku a pivo. Táto Gouda mi takto nikdy nevytečie, ale musí byť tuk na smaženie dobre rozpálený, nie hneď ešte do neprehriateho.
Letko
06.06.11,04:58
Najlepšia je pánvica TEFAL na vyprážanie s tým červeným flekom v strede!
Ja ju mám a som veľmi spokojná nič nemám pripálené a všetko je pekne upražené a to len s kvapkou oleja alebo z maslom.A na palačinky a zemiakové placky je super super odporúčammmmmm
Pekný den a príjemné vyprážanie praje Silvia:) :) :)

Akú funkciu plní ten červený fľak?
Gabi03
06.06.11,05:50
Akú funkciu plní ten červený fľak?

marketingovú :D