Mária61
13.03.07,14:16
Poprosila by som skúsenejších kolegov o názor:
FO - JÚ, na výpise má rôzne úhrady cez kartu aj elektronické prevody. Z výpisu sa častokrát vôbec nedá identifikovať, na aký účet, komu ,za čo a akým spôsobom prebehla úhrada. K výdavku nie je ani faktúra, ani doklad z RP. Niekedy je to úhrada za SW, ktorý je zaplatený kartou cez internet, SW sa stiahne ale doklad o nákupe, ani faktúra nie je, len úbytok financií z banky. Inokedy úplne neidentifikovateľný prevod, daňovník trvá na tom, že je to prevádzková réžia, bolo zaplatené a hotovo, faktúpra nie je, ani doklad z RP, podľa mňa len zaplatenie z účtu a rozhodnutie daňovníka, že to bude prev. réžia, nestačí na to, aby som to ako réžiu zaúčtovala, alebo sa mýlIm? AKO MU TO VYSVETLIŤ, AKO TO RIEšIť?
Ďakujem za Vaše rady a skúsenosti
macula
13.03.07,13:30
Ja by som tie neidentifikovateľné platby zaučtovala ako osobnú spotrebu podnikateľa, nakoľko k tým platbám nemá žiadny daňový doklad / faktúra, doklad z RP../
Paula
13.03.07,13:33
Už som to niekde písala: požiadaj ho, aby k neidentifikovateľných platbám napísal "žiadam zaúčtovať do réžie" + podpis....a ty sa nebudeš mať prečo už trápiť. Teda, ak na réžii bude nástojiť.
Mária61
13.03.07,16:37
Vďaka, ale dalo by sa to podložiť aj zákonom?
Paula
13.03.07,16:41
Zákon uznáva iba preukázateľné výdavky....a tie jeho preukázaeľnými nie sú.
Osobne by som pre takého podnikateľa pracovať nechcela...to mimo témy.
Zita5
13.03.07,16:42
Všetko písomne potvrdiť od podnikateľa , aby v budúcnosti pri DK nakoniec ste nebola obvinená , že chyba zaúčtovania bola z Vašej strany .Myslím prípad, ak by trval na zaúčtovaní do VOZD.