Janca1
13.03.07,18:28
Ahojte,
mali ste už prípad, že ste na DU žiadali o posunutie termínu na podanie DP? Ohlásil sa mi klient, ktorý chce skontrolovať učto po starej pani účtovníčke a podať DP. Nemusím hovoriť že je to hrozná robota, najradšej by som si to všetko nanovo zaúčtovala ale máme tri týždne a to je hrozne málo. Žiadali ste už o odloženie termínu, ako postupovať a hlavne čo na to DU?
Dakujem
mysimis
13.03.07,17:32
Práve minulý týždeň sme žiadali pre jednu firmu odklad na podanie DP. Dnes prišlo vyrzumenie, že DÚ súhlasí a termín posúva na 2.7.2007. Žiadosť bola odôvodnená úmrtím účtovníčky - nenašli sa všetky doklady.
denabal
13.03.07,18:00
Ja som bola na školení DU v TN, a tam hovorili, že žiadosť je potrebné podať najneskôr do 15 dní pred termínom na podanie daňového priznania, t.j. tento rok by to malo byť podľa mojich výpočtov do 17.3. Ešte si ten termín presne pozriem, lebo mám tie materiály v robote. Pekný večer :cool:
mysimis
13.03.07,18:05
Termín na podanie žiadosti o odklad je 15 dní pred termínom na podanie DP.
Janca1
13.03.07,18:06
Dakujem, takže asi by to nemal byť problém, Dôvod by sme uviedli zmena učtovníčky. Dúfam, že je to dobrý dôvod :)
Hlinkovx
13.03.07,18:10
my sme tiež žiadali práve tento rok o odklad podania... dali sme si termín odkladu 30.4. z dôvodu toho, že externá účtovníčka bola dlhodobo na PN-ke a šéf je dva mesiace v zahraničí..a bez problémov nám vyhoveli
Janca1
13.03.07,18:12
dakujem ešte raz veľmi pekne, zajtra idem požiadať o odklad :)
Johanka
13.03.07,18:15
Na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) bolo uvedené, že posledný deň na podanie žiadosti o predĺženie lehoty na podanie DP je 19.3.2007.
benefin
15.03.07,11:43
mam podobny problem, odklad je 15 dni pred ale neviete nahodou, ci sa tym posuva aj splatnost dane? budu tam vyrubene penale od 31.3.2007 do dna zaplatenia? pretoze este neviem kolko treba zaplatit. dakujem za kazdu radu
daniek
15.03.07,11:57
samozrejme že sa posúva aj splatnosť daňovej povinnosti
zelik
26.03.07,10:27
Termín podania danového priznania k dani z príjmov je tento rok 02.04.2007. Stačí pečiatka na pošte, že som v tento deň odoslala danové priznanie na danový úrad.
Platí to aj pre zahraničie? Konkrétne, jedno daňové priznanie som odoslala do zahraničia, aby ho daňovník podpísal a on ho odošle na danový úrad. Postačí, ak ho tam odošle 02.04.2007? Obávam sa,že to nestihne, nakolko doručenie z/do zahrničia je 7 pracovných dní.
m.marcela
26.03.07,11:24
stačí pečiatka na pošte s dátumom odoslania 2.4.2007, pošli to doručenkou
karcoolka1
22.02.11,10:12
Vie mi niekto poradiť, ako je to tento rok s požiadaním o odklad DP?
1. Počula som, že stačí oznámenie bez uvedenie dôvodu na daň.úrad do 15.3.2011.
2. A čo potom s ročným zúčtovaním do zdrav.poisťovni?
denabal
22.02.11,17:06
1. Danovnik nemusi o odklad podania DP ziadat, staci to na prislusnom danovom urade oznamit, a to najneskor do terminu na podanie DP (t.j. 31.3.). V prilohe je aj oznamenie zo stranky danoveho riaditelstva, kde su aj prislusne § a vzorove oznamenie. Pozor potom pri preddavkoch na DzP...
2. Lehota na predlozenie RZZP pre poistenca, ktory ma predlzenu lehotu na podanie DP je termin na podanie DP (napr. predlzim si lehotu na danovom urade do juna - RZZP tiez podavam do juna). Je dobre zdravotnu poistovnu informovat o predlzenej lehote na podanie DP (napr. prefotena kopia s prezencnou peciatkou z DU - kedze to DU oznamujeme, nemusia nam davat ziadnu odpoved). Povinnost vyrovnat pripadny nedoplatok je do 3 mesiacov od terminu, v ktorom je povinny podat danove priznanie...
karcoolka1
22.02.11,17:40
1. Danovnik nemusi o odklad podania DP ziadat, staci to na prislusnom danovom urade oznamit, a to najneskor do terminu na podanie DP (t.j. 31.3.). V prilohe je aj oznamenie zo stranky danoveho riaditelstva, kde su aj prislusne § a vzorove oznamenie. Pozor potom pri preddavkoch na DzP...
2. Lehota na predlozenie RZZP pre poistenca, ktory ma predlzenu lehotu na podanie DP je termin na podanie DP (napr. predlzim si lehotu na danovom urade do juna - RZZP tiez podavam do juna). Je dobre zdravotnu poistovnu informovat o predlzenej lehote na podanie DP (napr. prefotena kopia s prezencnou peciatkou z DU - kedze to DU oznamujeme, nemusia nam davat ziadnu odpoved). Povinnost vyrovnat pripadny nedoplatok je do 3 mesiacov od terminu, v ktorom je povinny podat danove priznanie...

VRELÁ VĎAKA!!!
anelly
23.02.11,06:56
len doplním: DÚ skutočne netreba žiadať, ale podľa novely zákona o DP od 1.1.2010 stačí poslať oznámenie 15 dní pred lehotou na podanie DP, kde treba uviesť novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej sa daňové priznanie podáva. Do tohoto termínu treba platiť preddavky (z min. DP) a daň je splatná podľa novej lehoty na podanie DP, Potom treba ešte do 30 dní od novej lehoty "vyrovnať" preddavky na DP. Ak by bol výsledok hospodárenia strata a do tejto lehoty boli platené preddavky (min. DP), preplatok na DP bude vrátený do 40 dní od tejto lehoty. t.j. ak sa v oznámení uviedol termín na predĺženie DP do 30.5. a daňové priznanie bolo podané už napr. 11.5., preplatok bude vrátený o 40 dní od termínu v oznámení - 30.5.! Podľa §49 ods. 3 písm. a) sa len oznamuje predĺženie lehoty (ak ide o predĺženie najviac o tri mesiace), podľa písm. b), kedy sa predlžuje lehota o 6 mesiacov , musí daňovník uviesť, že súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zahraničia. Výnimkou sú daňovníci, ktorí sú v konkurze alebo v likvidácií, tí musia požiadať DÚ o predĺženie lehoty, nestačí oznámiť. Predĺženie lehoty na podanie DP sa stáva už bežnou praxou a nie je dôvod mať obavy zo strany DÚ.
denabal
23.02.11,18:54
len doplním: DÚ skutočne netreba žiadať, ale podľa novely zákona o DP od 1.1.2010 stačí poslať oznámenie 15 dní pred lehotou na podanie DP, kde treba uviesť novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej sa daňové priznanie podáva. Do tohoto termínu treba platiť preddavky (z min. DP) a daň je splatná podľa novej lehoty na podanie DP, Potom treba ešte do 30 dní od novej lehoty "vyrovnať" preddavky na DP. Ak by bol výsledok hospodárenia strata a do tejto lehoty boli platené preddavky (min. DP), preplatok na DP bude vrátený do 40 dní od tejto lehoty. t.j. ak sa v oznámení uviedol termín na predĺženie DP do 30.5. a daňové priznanie bolo podané už napr. 11.5., preplatok bude vrátený o 40 dní od termínu v oznámení - 30.5.! Podľa §49 ods. 3 písm. a) sa len oznamuje predĺženie lehoty (ak ide o predĺženie najviac o tri mesiace), podľa písm. b), kedy sa predlžuje lehota o 6 mesiacov , musí daňovník uviesť, že súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zahraničia. Výnimkou sú daňovníci, ktorí sú v konkurze alebo v likvidácií, tí musia požiadať DÚ o predĺženie lehoty, nestačí oznámiť. Predĺženie lehoty na podanie DP sa stáva už bežnou praxou a nie je dôvod mať obavy zo strany DÚ.
Anelly, vo vyznačenom nemozem s Tebou suhlasit, nakolko ked sa pozries do §49 ods 2 a 3 zakona o DzP (vid nizsie) dozvies sa, ze oznamenie sa podava do lehoty na podanie DP - t.j. do konca mesiaca a ziadnych 15 dni do lehoty. Tych 15 dni plati pri podani ziadosti pri danovnikoch v konkurze a likvidacii.



§ 49 Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia


(1) Daňové priznanie (§ 32 a 41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu, 146a)
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.
anelly
24.02.11,11:13
OK, denabal, máš pravdu, zákon treba citovať
pwr
28.02.11,16:05
Dobrý deň,

Rád by som si predĺžil termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby (a tým pádom aj termín zaplatenia) na základe Oznámenia o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania do 30.6. 2011. Trochu ma ale „mätie“ veta „ … s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii … „.
Totižto som pozastavil živnosť od 1.7. 2010. Konkurz to určite nie je a predpokladám že ani likvidácia. Len by som sa potreboval uistiť, že je to pravda, a že mi bude stačiť len to oznámenie.

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc,
J.
Zita5
28.02.11,16:29
Dobrý deň,

Rád by som si predĺžil termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby (a tým pádom aj termín zaplatenia) na základe Oznámenia o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania do 30.6. 2011. Trochu ma ale „mätie“ veta „ … s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii … „.
Totižto som pozastavil živnosť od 1.7. 2010. Konkurz to určite nie je a predpokladám že ani likvidácia. Len by som sa potreboval uistiť, že je to pravda, a že mi bude stačiť len to oznámenie.

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc,
J.

Konkurz a likvidácia s pozastavením živnosti nemá nič spoločné.
Prikladám Vám link , v ktorom je aj vzor oznámenia FO
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/odklad_2010.pdf
pwr
28.02.11,16:37
Konkurz a likvidácia s pozastavením živnosti nemá nič spoločné.
Prikladám Vám link , v ktorom je aj vzor oznámenia FO
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/odklad_2010.pdf

Predpokladal som, že je to tak a že mi naozaj bude stačiť to oznámenie. Len som potreboval mať istotu. Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.

J.
maja111
31.03.11,05:30
Mám otázku, ak SZČO oznámil odklad podania DP, ako je to s podaním ročného hlásenia z príjmov zo ZČ za zamestnancov. To musí byť podané do 31.3.2011? Alebo sa odovzdáva spolu s DP.
Ďakujem
Tweety
31.03.11,05:42
Mám otázku, ak SZČO oznámil odklad podania DP, ako je to s podaním ročného hlásenia z príjmov zo ZČ za zamestnancov. To musí byť podané do 31.3.2011? Alebo sa odovzdáva spolu s DP.
Ďakujem
§49 Zákon o dani z príjmu
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.
Majkaheged
31.03.11,08:32
A stačí oznámenie poslať dnes (31.3.) poštou? alebo to treba odniesť na podateľnu osobne?
Tweety
31.03.11,08:41
A stačí oznámenie poslať dnes (31.3.) poštou? alebo to treba odniesť na podateľnu osobne?
Dnes je posledný termín, takže ak budeš mať na poštovej pečiatke takýto dátum, bude to v súlade so zákonom.
Majkaheged
31.03.11,08:50
Ďakujem Tweety, lebo teraz sa s tým chystám na DÚ a obávam sa, že tam bude dlhokánsky rad a nedočkám sa tam.
Nejde síce o mňa ale o jedného neporiadneho známeho, čo u nás pracoval vo firme a poprosil ma o DP a len včera sa ozval, či by sa to nedalo nejako vybaviť. Ani nemal čas na to, že by mi to podpísal neviem kde lieta. Zavčasu sa zobudil
Silkov
16.02.12,19:13
Odloženie termínu na podanie DP platí aj na zdaňovacie obdobie 2011? Je potrebne podať oznámenie do 31.3.2012?
Melnick
16.02.12,19:18
§ 49 odst. 3

3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu132a).
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.

Prikladám vzor : http://www.porada.sk/images/misc/paperclip.png Priložené súbory

http://www.porada.sk/images/attach/pdf.gif DU - oznámenie Predĺženie lehoty na podanie DP.pdf (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=109533&d=1329134153) (47.6 KB, 11 videní)
striebro1
23.02.12,12:30
dobry den,

prosim mohli by ste mi poradit, ako je to potom s 2% z dane, ak oznamujem spravcovi dane predlzenie lehoty na podanie. mozem aj vtedy darovat 2% ked danove priznanie podam 30.6.2012?? voprred velmi pekne dakujem za odpoved
Xellesia
23.02.12,12:41
Ak máš neskorší termín podania, môžeš dať 2%. Viac info tu:

http://www.rozhodni.sk/index.php?danovnici_s_pred%E5zenou_lehotou_na_poda nie_dp/sl/113
striebro1
23.02.12,17:40
Ak máš neskorší termín podania, môžeš dať 2%. Viac info tu:

http://www.rozhodni.sk/index.php?danovnici_s_pred%E5zenou_lehotou_na_poda nie_dp/sl/113

dakujem velmi pekne
striebro1
25.02.12,21:57
moze poziadat o predlzenie podania danoveho priznania aj nadacia? resp neziskova organizacia? vopred dakujem za odpoved
tictac7
25.02.12,21:58
moze poziadat o predlzenie podania danoveho priznania aj nadacia? resp neziskova organizacia? vopred dakujem za odpoved

...sa nežiada, ale sa oznamuje. Týka sa to všetkých....
striebro1
26.02.12,09:25
...sa nežiada, ale sa oznamuje. Týka sa to všetkých....

dakujem, hej hej oznamuje...))) som sa sekla...)))) takze nadacia oznami ze predlzuje lehotu podania danoveho priznania...
striebro1
04.03.12,22:30
a ked oznamim danovemu uradu ze odlozim podanie danoveho priznania na jun 2012, vyrocnu spravu vsak musim do 31052012 na ministerstvo vnutra predlozit. tam nie je moznost predlzit aj predlozenie vyrocnej spravy, ci je to mozne? nikde som to nenasla...ked som hladala na stranke ministerstva vnutra.
striebro1
08.03.12,09:41
posuvam
Johanka
08.03.12,10:43
a ked oznamim danovemu uradu ze odlozim podanie danoveho priznania na jun 2012, vyrocnu spravu vsak musim do 31052012 na ministerstvo vnutra predlozit. tam nie je moznost predlzit aj predlozenie vyrocnej spravy, ci je to mozne? nikde som to nenasla...ked som hladala na stranke ministerstva vnutra.
Podľa akého predpisu sa predkladá výročná správa na MV do konca mája ?
Pýtam sa preto, lebo podľa zákona o účtovníctve má účtovná jednotka povinnosť zostaviť ÚZ najneskôr do 6 mesiacov od dátumu, ku ktorému sa ÚZ zostavuje,ak osobitný predpis neustanovuje inak .
striebro1
10.03.12,17:11
Podľa akého predpisu sa predkladá výročná správa na MV do konca mája ?
Pýtam sa preto, lebo podľa zákona o účtovníctve má účtovná jednotka povinnosť zostaviť ÚZ najneskôr do 6 mesiacov od dátumu, ku ktorému sa ÚZ zostavuje,ak osobitný predpis neustanovuje inak .

zakon o nadaciach §34, 35

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=13672&FileName=96-z207&Rocnik=1996
striebro1
10.03.12,17:18
johanka, toto som nasla....

http://www.donorsforum.sk/sprievodca_03_povinnosti.html

povinnost c 10

inak som oznamila predlzenie lehoty podania danoveho priznania aj za nadaciu...dufam, ze sa to moze....stale som na pochybach, ci mozem...
L-M
14.03.12,10:00
Dobrý deň, ak oznamujeme DÚ predĺženie lehoty na podanie DP, treba to ešte nejakej inej inštitúcii oznámiť, napr. ZP?
Tweety
14.03.12,10:01
Dobrý deň, ak oznamujeme DÚ predĺženie lehoty na podanie DP, treba to ešte nejakej inej inštitúcii oznámiť, napr. ZP?

Nie.
veronikasad
14.03.12,10:02
Dobrý deň, ak oznamujeme DÚ predĺženie lehoty na podanie DP, treba to ešte nejakej inej inštitúcii oznámiť, napr. ZP?
Ak ide o FO, treba to oznámiť do ZP.
L-M
14.03.12,10:36
Ďakujem, prepáčte neuviedla som, ide o FO.
sybila3
25.03.12,23:49
chcela by som sa opýtať opravujem účto po účtovníčke a je tam strašnýýýýýý chaos, tak ak by som podala oznámenie týka sa to szčo ale aj sro je tam nejaké obmedzenie alebo ak posuniem napríklad o 2 mesiace, tak dp robím normálne ako v riadnom termíne potom účtujem napríklad daň ako odloženú? môžete mi niekto poradiť? a ak sa robí zápisnica z VZ a posiela na súd treba tam uviesť, že bola predlžená lehota? dík
srska
25.03.12,23:58
chcela by som sa opýtať opravujem účto po účtovníčke a je tam strašnýýýýýý chaos, tak ak by som podala oznámenie týka sa to szčo ale aj sro je tam nejaké obmedzenie alebo ak posuniem napríklad o 2 mesiace, tak dp robím normálne ako v riadnom termíne potom účtujem napríklad daň ako odloženú? môžete mi niekto poradiť? a ak sa robí zápisnica z VZ a posiela na súd treba tam uviesť, že bola predlžená lehota? díkpodľa mňa normálne - zdaňovacie obdobie bolo 01.01. - 31.12.2011 .
poznámka: v oznámení podľa § 49/3a treba uviesť novú lehotu napr.: 31.05.2012
sybila3
26.03.12,08:43
takže nič by to nemalo ovplyvniť a napr. v lehote do 31.5.2012 môžem podať ako stihem aj v apríli a účtujem ako riadne len lehota je 31.5. chápem správne? díky
srska
26.03.12,08:59
takže nič by to nemalo ovplyvniť a napr. v lehote do 31.5.2012 môžem podať ako stihem aj v apríli a účtujem ako riadne len lehota je 31.5. chápem správne? díkysprávne. ak podáš v 30.04.12 vtedy je aj daň splatná
Aljok
26.03.12,09:53
správne. ak podáš v 30.04.12 vtedy je aj daň splatná

Prečo 30.04.12?
Podľa mňa ak si predĺži lehotu oznámením do 31.5.2012, tak aj daň je splatná do 31.5.2012.

§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia


(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
sybila3
27.03.12,09:07
to by som si potrebovala vytvoril také zadné vrátka, čiže keby som oznámila predlženie lehoty do 31.5.2012 a budem robiť všetko preto aby som stihla podať do 2.4. tak sa nič nedeje a zisťujem či má szčo a sro nejaké obmedzenia??? alebo čo mi to ovplyvní, zatiaľ som sa dočítala, že len 2% dane keby chceli darovať ale inak nič.
takže to vlastne chápem tak, že aj v prípade sro aj szčo robím normálne daňové ale odovzdám do termínu napr. 31.5.2012 a ešte mi ide ako účtovať daň na 591? díky moc
klaun
29.03.12,05:21
Treba Zdravotnej poisťovni oznámiť odklad daňového priznania aj teraz, ked zúčtovanie robí ona a nie daňovník? Ak áno, tak dokedy je termín oznámenia? JE dôležitý dátum odoslania, alebo prijatia tohoto oznámenia? Vopred ďakujem.
abm
29.03.12,13:44
Práve som hovorila so zdravotnou poisťovňou. Treba im poslať oznámenie opečiatkované daňovým úradom do 31.3.2012. Pripadám si ako v Kocúrkove. Daňový úrad stačí požiadať do 2.4.2012? Alebo aj to do konca marca?
tina.mm
30.03.12,20:26
Dobrý večer.
Na daňový úrad sme odovzdali oznámenie o predĺžení podania daňového priznania. Bol tam uvedený dátum 30.6.2012. Teraz som zistila, že tento deň vychádza na sobotu a teda daňové priznanie je možné podať až do 2.7.2012. Musím toto oznámenie opraviť na dátum 2.7.2012?
Ďakujem.
Katarina
30.03.12,20:28
Dobrý večer.
Na daňový úrad sme odovzdali oznámenie o predĺžení podania daňového priznania. Bol tam uvedený dátum 30.6.2012. Teraz som zistila, že tento deň vychádza na sobotu a teda daňové priznanie je možné podať až do 2.7.2012. Musím toto oznámenie opraviť na dátum 2.7.2012?
Ďakujem.

neopravovať, je to správne
tina.mm
30.03.12,20:31
Ďakujem veľmi pekne.
Ivana Š
30.03.12,20:34
netreba opravovať, ale skutočne je možné odložiť až do 2.7.2012 - overené na našom DÚ
tina.mm
30.03.12,20:46
Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Kika69
31.03.12,08:52
Vzťahuje sa možnosť odkladu termínu podania DP aj v prípade, keď daňovník nie je povinný podať DP? Dotyčný mal príjmy len z dohôd o pracovnej činnosti, má nárok na vrátenie dane, len momentálne nemá k dispozícii všetky doklady k podaniu DP, môže tiež oznámiť odklad termínu? ďakujem.
veronikasad
31.03.12,08:55
Vzťahuje sa možnosť odkladu termínu podania DP aj v prípade, keď daňovník nie je povinný podať DP? Dotyčný mal príjmy len z dohôd o pracovnej činnosti, má nárok na vrátenie dane, len momentálne nemá k dispozícii všetky doklady k podaniu DP, môže tiež oznámiť odklad termínu? ďakujem.
Nech podá DP z toho čo má a keď zoženie ostatné - dodatočné DP.
Kika69
31.03.12,09:03
Nech podá DP z toho čo má a keď zoženie ostatné - dodatočné DP.

Veronika ďakujem, takže, ak nie je povinnosť podávať DP , tak na ten prípad sa odklad nevzťahuje.
veronikasad
31.03.12,09:04
Veronika ďakujem, takže, ak nie je povinnosť podávať DP , tak na ten prípad sa odklad nevzťahuje.
nemám to overené, tak ťa nechcem zavádzať. Riešila by som to tak ako som napísala.
Kika69
31.03.12,09:08
Ďakujem.
rozimova
02.04.12,10:21
Takže dnešným dňom už nie je možné požiadať o odloženie termínu DP? V médiách som počula, že stačí posledný deň - teda dnes a dokonca nie je potrené žiadať iba oznámiť to DÚ.
Tweety
02.04.12,10:22
Takže dnešným dňom už nie je možné požiadať o odloženie termínu DP? V médiách som počula, že stačí posledný deň - teda dnes a dokonca nie je potrené žiadať iba oznámiť to DÚ.
Dnešný deň je posledným možným na podanie oznámenia, nie žiadosti.
rozimova
02.04.12,10:38
Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?
srska
02.04.12,10:48
Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?áno, napr. podľa vzoru drsr z r.2011
Aljok
02.04.12,12:07
Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?

Nie k 30.5. ale k 31.5.2012.

Podľa zákona to musí byť koniec mesiaca :

§ 49
(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
MarcelkaT
02.04.12,12:23
Teda stačí ak DÚ písomne oznámim, že podám DP napr. k 30.5. ?

A oznámiť aj príslušnej zdrav.poisťovni.
katkarbk
28.04.12,18:03
Dobrý deň,
mal prosím niekto skúsenosť aj s takouto situáciou: sro podala na DÚ oznámenie o odklade podania daňového priznania do 30.04.2012. Vo firme nastali nejaké zmeny a DP nestihnú podať ani v tomto termíne :confused:. Je možné ešte požiadať DÚ o ďalší odklad? Ak áno, akým spôsobom?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede!
veronikasad
28.04.12,18:07
Dobrý deň,
mal prosím niekto skúsenosť aj s takouto situáciou: sro podala na DÚ oznámenie o odklade podania daňového priznania do 30.04.2012. Vo firme nastali nejaké zmeny a DP nestihnú podať ani v tomto termíne :confused:. Je možné ešte požiadať DÚ o ďalší odklad? Ak áno, akým spôsobom?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede!
Nie je možné podať ďalšie oznámenie o predlžení lehoty na podanie DP. Ak sa chcete vyhnúť pokute, podajte DP z podkladov ktoré máte k dispozícii a po komplexnom spracovaní účtovníctva dodatočné DP.
katkarbk
28.04.12,18:35
veronikasad, ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem opýtať, nebude dodatočné DP tak trochu "podnetom" na nejakú daňovú kontrolu? Nikdy som sa s takouto situáciou nestretla, ani som zatiaľ za nikoho dodatočné DP nepodávala...
otázka
02.05.12,17:17
Ahojte, mám otázku: FO SZČO ešte v marci oznámila DÚ odloženie DP s dátumom do 30.9.2012. V oznámení sa uviedlo, že súčasťou príjmov sú aj príjmy zo zahraničia a toto je moja dilema. Ako sa tieto príjmy chápu? SZČO má slovenskú živnosť, no fakturoval do zahraničia. Nemá náhodou nárok o odklad len do 30.6.2012? Ďakujem.
KEJKA
02.05.12,17:22
presne tak. Podať DP treba do 30.6.
otázka
02.05.12,17:35
Vrelá vďaka...
Ivana Š
02.05.12,17:57
a nie do 2.7. ?
Tweety
02.05.12,18:06
a nie do 2.7. ?ÁNo, kedže 30.6. je sobota, termín sa posúva na 2.7.
proracing
29.06.12,09:17
Prosim Vas o info, ci mam platit preddavok na DZP a v akej vyske, kedze este neviem vysledok DP 2011? Volal som aj na DU a tam mi jedna kocka hovorila, ze nemusim platit a druha jej hovorila, ze mam platit k 30.6. preddavok z poslednej znamej danovej povinnosti... Ako je to na 100%? Dik za odpoved vopred!
veronikasad
29.06.12,09:53
Prosim Vas o info, ci mam platit preddavok na DZP a v akej vyske, kedze este neviem vysledok DP 2011? Volal som aj na DU a tam mi jedna kocka hovorila, ze nemusim platit a druha jej hovorila, ze mam platit k 30.6. preddavok z poslednej znamej danovej povinnosti... Ako je to na 100%? Dik za odpoved vopred!
Kedy ho budeš vedieť ? Nie je aj preddavok splatný do 2.7. ?
proracing
29.06.12,12:04
Id o to, ze aj 31.3. sa este plati predavok vo vyske stareho roku hoci uz clovek vie vysku dane z noveho priznania. Aspon som v tom. :-) Btw z danoveho uradu mi telefonicky povedali, ze nemam platit ziaden preddavok, no nezda sa mi to...
proracing
30.06.12,09:23
Asi nevie nikto, kedze nevedia presne jednoznacnu odpoved ani na DU... ?
Aljok
30.06.12,09:46
Asi nevie nikto, kedze nevedia presne jednoznacnu odpoved ani na DU... ?

Stačí pozrieť zákon :

pre FO = § 34/1
pre PO = § 42/7

Zhrnutie : Ak Ti vyšla povinnosť platiť preddavky z DP za rok 2010, tak tieto platíš až do podania DP za rok 2011. Tým, že si si oznámením predĺžil lehotu na podanie DP predĺžil si si aj preddavkové obdobie.
proracing
30.06.12,21:08
Dakujem za usmernenie, Aj som si pozrel ten zakon a je to treba poriadne lustit. :-)