D betka
13.03.07,13:36
Konateľ spoločnosti, ktorý je zároveň aj zamestnancom si uzatvoril životné poistenie. Ako zamestnávateľ uhradil ročné poistenie ešte v roku 2006. Ako zamestnanec nič neplatí. Zaplatené životné poistenie sa ale nedostalo na výplatnú pásku. Môže sa zdravotné poistenie vyrovnať pri ročnom zúčtovaní alebo treba opraviť dec.výkaz do poisťovne? Ďakujem
D betka
13.03.07,14:04
Prosím poradte ako to správne vyriešiť. Potrebujem to dosť súrne.
D betka
13.03.07,17:00
Prosííííím. Alebo to mám nechať tak. Ale potom ako sa vysporiada v ydrav.poisť.???
endrju
13.03.07,18:24
... Zaplatené životné poistenie sa ale nedostalo na výplatnú pásku...

Nerozumiem. Môžeš vysvetliť?
Paula
13.03.07,18:28
Príspevok na ŽP zrejme nebol súčasťou vym. základu na ZP...a tak vznikol nedoplatok na zdr. poistení.....dobre rozumiem? A zdanený bol?
D betka
13.03.07,18:32
Ďakujem, že už niekto aspoň reaguje na môj problém. Už som z toho úplne zúfalá. Problém je v tom, že sa to vôbec na výplatnú pásku nedostalo - oznámil to len teraz a priniesol aj doklad o úhrade, ktorý je vystavený na spoločnosť.
endrju
13.03.07,18:53
Ďakujem, že už niekto aspoň reaguje na môj problém. Už som z toho úplne zúfalá.
No, ak budeš zaraďovať svoje otázky do tém, ktoré riešia iné problémy, je dosť pravdepodobné, že na odpoveď budeš aj v budúcnosti čakať dosť dlho. Tvoj úvodný príspevok aj s dvomi "posunmi" bol zaradený dosť "vedľa". Formulácia problému je tiež dosť nejasná.
Prvé reakcie sa objavili až po zásahu moderátora. ;)


Problém je v tom, že sa to vôbec na výplatnú pásku nedostalo - oznámil to len teraz a priniesol aj doklad o úhrade, ktorý je vystavený na spoločnosť.
Ešte stále nechápem súvislosť medzi "nedostalo sa na výplatnú pásku" a "opraviť výkaz do poisťovne". Preto doteraz nerozumiem tomu, prečo by mal byť problémom v tom, "že sa to nedostalo na výplatnú pásku".

Paula sa už pokúsila o odpoveď, ale zatiaľ si nereagovala na to, či jej predpoklad o východiskách odpovede je správny.
Skús sformulovať preto problém tak, aby bol zrozumiteľný aj pre tých, ktorí nemajú možnosť nazerať do dokladov, ktoré máš Ty pred sebou. :)

Ďakujem :cool:
Tweety
13.03.07,18:53
Ďakujem, že už niekto aspoň reaguje na môj problém. Už som z toho úplne zúfalá. Problém je v tom, že sa to vôbec na výplatnú pásku nedostalo - oznámil to len teraz a priniesol aj doklad o úhrade, ktorý je vystavený na spoločnosť.
Ak teda nebol na VP zamestnanca,ako prísp. zamestnávateľa, nebol z neho ani odvod do ZP, a nebola ani správne odvedená daň / príspevok zamestnávateľa vstupuje do základu dane na zdanenie/.
Paula
13.03.07,18:58
Ak sa mi výnimočne stane takýto prípad, riešim to opravou mzdy, zaslaním opravných/dodatočných výkazov/prehľadov a doplatením podlžností všade, kam treba.
D betka
13.03.07,19:02
Áno je to tak ako písala Tweety a Paula. Príspevok zamestnávateľa na živ.poistenie nevstúpil do VZ na ZP a uvedený príspevok nebol ani zdanený - vôbec.
Paula
13.03.07,19:03
pekný testík si si na nás na večer pripravila:cool:...nabudúce napíš všetko potrebné do otázky, dobre?
D betka
13.03.07,19:10
Nie je to testík. Je to problém, s ktorým si neviem rady. Nabudúce si dám viac pozor na formuláciu otázky.
Tak jediným riešením je oprava mzdy za decem.2006 + opravný výkaz do ZP a doplatenie odvodu a dane?
Tweety
13.03.07,19:11
Nie je to testík. Je to problém, s ktorým si neviem rady. Nabudúce si dám viac pozor na formuláciu otázky.
Tak jediným riešením je oprava mzdy za decem.2006 + opravný výkaz do ZP a doplatenie odvodu a dane?
Áno, je to jediným správnym riešením.:)
endrju
13.03.07,19:17
Tak jediným riešením je oprava mzdy za decem.2006 + opravný výkaz do ZP a doplatenie odvodu a dane?
Áno, je to jediným správnym riešením.

Pri nedoplatku preddavkov na zdravotné poistenie je to jediné správne riešenie, ale ...

... ak sa nemýlim, v prípade vyrovnania nedoplatku dane je správnym riešením aj vysporiadanie v rámci ročného zúčtovania (ak sa môže vykonať) alebo v rámci daňového priznania. Termín je do 2.4.2007.
Ak sa mýlim, opravte ma, prosím. :)
Ďakujem :cool:
D betka
13.03.07,19:36
Zmeniť sa to už asi nebude dať /kvôli poisťovni kde je zml.uzatvorená/. To vysporiadanie v rámci ročného zúčtovania /môže sa vykonať/ ... . K tomu ale aby sa mi tento príspevok objavil v potrdení potrebujem aj tak otvoriť mzdy za dec.2006.
Možno bude znieť zvláštne, ale ... Nemohla by som tento príspevok na živ.poistenie nahrať do dec.výplaty v roku 2006 ako nejaký "príspevok", ktorý sa nezdanil a nevstúpil do VZ na ZP? Na mesačnej páske sa mi príspevok zamestnávateľa objaví, objaví sa mi aj v potvrdení a pri ročnom zúčtovaní sa daň aj ZP vysporiada. No ale možno už veľmi kombinujem, hľadám len nejaké riešenie aby sme nemuseli podať opravný výkaz do ZP.
endrju
13.03.07,19:42
Čítaj pozorne odpovede.

V prípade nedoplatku preddavkov na zdravotné poistenie je jediné správne riešenie čo najrýchlejšie DOPLATENIE PREDDAVKOV A ZASLANIE OPRAVNÉHO VÝKAZU do zdravotnej poisťovne!!!

Nešpekuluj už, prosím ... :rolleyes:

Ďakujem :cool:
D betka
13.03.07,19:43
ĎAKUJEM za ochotu a pomoc.