anabella
13.03.07,20:42
ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bynkoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem
katkaj
13.03.07,19:45
ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bynkoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem


Áno priložíš potvrdenia o príjme.
Pokiaľ bol nahlásený účet na DÚ ako používaný na podnikanie tak ho uvádzam ;)
*Fénix
13.03.07,19:47
ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bankoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem

Píšeš,že je SZČO,potom musíš doložiť s potvrdením od zamestnávateľa aj výkaz o MaZ +výkaz o PaV.
Ako SZČO by mala mať podnikateľský účet a v tom prípade ho tam uvádzaš.
Ináč na DÚ uvádzaš každú zmenu,čiže aj zriadenie účtu.
veronikasad
13.03.07,19:48
ahojte, dorobila som danove priznanie kamaratke, je szco, ale mala prijmy aj zo zavislej cinnosti, k danovemu priznaniu prikladam len potvrdenia zo zavislej cinnosti, vsak. A este sa chcem spytat, je potrebne tam udat cislo bynkoveho spojenia, alebo tuto kolonku vyplnat nemusim, dakujem

Vyplnujes DP B, ak uplatnujes pausalne vydavky, prikladas len potvrdenie o prijme od zamestnavatela. Pri skutocnych vydavkoch - vedenie uctovnictva prikladas uctovne vykazy - Vykaz o majetku a zavazkoch a Vykaz o prijmoch a vydavkoch.
Ak ma ucet zriadeny na podnikanie uvadzas ho na strane 2 DP - ak nebol nahlaseny na DU, cakaj pokutu 2000 sk.

-------------
Veronika
anabella
13.03.07,19:50
Vykazy nedokladam, uplatnuje si pausalne vydavky 40% a takto zle som to definovala nie je szco, ale ma pridelene dic na zaklade sprostredkovatelskej zmluvy, ten ucet tam pre pripad napisem
*Fénix
13.03.07,19:52
Si v téme jednoduché účtovníctvo,tak som myslel,že ho aj skutočne vedieš.
anabella
13.03.07,19:53
a ma zriadeny len bezny ucet, kde jej chodili prijmy na zaklade proviznych listov
anabella
13.03.07,19:54
to nevadi Fenix, nabuduce temu upresnim, pekny zvysok vecera a dakujem