musinely
13.03.07,20:53
Pekny vecer poradaci...

tak mame tu dobu internetu a coraz viac a viac ludi zacina podnikat na internete.Je to ovela jednoduhsie a lacnejsie ako offline....
Tato stranka mi napadla ako jedina,kde mi mozu skuseni ludia poradit...
Kedze som nova-mate nejake skusenosti s podnikanim na nete a ake su vlastne moznosti???
dakujem za nazory a feedback:)
chlap
13.03.07,21:29
Internet nie je miestom na podnikanie.

Internet je len nástroj na šírenie informácií - t.j. internet sa dá využiť iba:
- ako prostriedok na reklamu niečoho, čo chceš predávať,
- prípadne priamo na predaj niečoho (on-line obchody) - ale aj to je v podstate iba informácia o tom, že máš niečo na predaj
- alebo na reklamu - na predaji ktorej sa dá zarobiť.

Ak chceš teda podnikať na internete, znamená to, že:
- chceš niečo predávať a na propagáciu využiť internet
- chceš poskytnúť užívateľom nejaké zaujímavé informácie a potom predáš reklamný priestor na svojej stránke - názorným príkladom tohto druhu podnikania na webe je táto stránka - niekto mal dobrý nápad, urobil web, ktorý zaujal ľudí a zabezpečil si ich veľkú návštevnosť a tak prilákal reklamu (je to to isté, ako keď niekto postaví bilboard pri ceste z Poltára do Hnúšte a niekto postaví bilboard pri diaľnici z Trnavy do Bratislavy - ktorý sa bude lepšie predávať ?)
musinely
14.03.07,16:43
dakujem za Tvoj nazor Lubos..

Trosku ma prekvapilo ze si napisal ze net je len na sirenie informacii a potom si napisal,ze ak chcem podnikat na nete,znamena to:.....
trosku si si protirecil...
chlap
14.03.07,18:48
dakujem za Tvoj nazor Lubos..

Trosku ma prekvapilo ze si napisal ze net je len na sirenie informacii a potom si napisal,ze ak chcem podnikat na nete,znamena to:.....
trosku si si protirecil...

chcela si poradiť a potom hľadáš, kde si protirečím ? aj tak sa dá ... :( (resp. je možné, že som sa vyjadril zložito a možno príliš intelektuálne, takže samotný obsah unikol pozornosti - to by snáď mohli posúdiť aj iní - za feedback vopred ďakujem :) ).

ale máš pravdu - protirečil som si .... správne som mal napísať: "Ak chceš využiť internet na podnikanie, znamená to: ...."
moni
14.03.07,18:55
Internet nie je miestom na podnikanie.

Internet je len nástroj na šírenie informácií - t.j. internet sa dá využiť iba:
- ako prostriedok na reklamu niečoho, čo chceš predávať,
- prípadne priamo na predaj niečoho (on-line obchody) - ale aj to je v podstate iba informácia o tom, že máš niečo na predaj
- alebo na reklamu - na predaji ktorej sa dá zarobiť.

Ak chceš teda podnikať na internete, znamená to, že:
- chceš niečo predávať a na propagáciu využiť internet
- chceš poskytnúť užívateľom nejaké zaujímavé informácie a potom predáš reklamný priestor na svojej stránke - názorným príkladom tohto druhu podnikania na webe je táto stránka - niekto mal dobrý nápad, urobil web, ktorý zaujal ľudí a zabezpečil si ich veľkú návštevnosť a tak prilákal reklamu (je to to isté, ako keď niekto postaví bilboard pri ceste z Poltára do Hnúšte a niekto postaví bilboard pri diaľnici z Trnavy do Bratislavy - ktorý sa bude lepšie predávať ?)
Myslim si, že to bolo napisane celkom zrozumitelne a výstižne. :cool:
moni
14.03.07,18:58
Este doplnim, že správne napisal chlap, že internet nie je miestom na podnikanie, ale skor prostriedkom na podnikanie.
musinely
15.03.07,21:48
Mas pravdu,neprorecil si si,len som to zle precitala prvy krat.

Pekne si vysvetlil pojmy,v ktorych som mala trosku chaos.

Dakujem
Richard
15.03.07,22:28
ja by som to trochu doplnil

Podnikať sa dá aj priamo na internete. Spomeniem napríklad prvú klasiku, webhosting.
Odvtedy tu však máme množstvo iných internetových služieb. Hmm možno nie práve na Slovensku, ale predsa:
Stránky na poskytovanie, sprostredkovanie informácií: Sprostredkovanie práce a pod.; Poskytovanie informácií - drak; Poskytovanie služieb internetových aplikácií (žiadna slovenská mi nenapadá);

Na Slovensku je tento druh internetových služieb veľmi ťažký biznis, vzhľadom na to že potrebuješ vyvinúť produkt pre veľmi malý trh, čo je kľúčový faktor pri biznise, ktorý má prevažne fixné náklady (vývoj). Slovensko je nielen malý trh, ale ešte aj dosť nerozvinutý, keďže z toho mála je ešte menšie množstvo ľudí ktorí takéto služby chcú resp. môžu využívať.
Napríklad taký účtovný portál (ako náhrada softvéru) by bola vcelku užitočná webová služba, lenže pri dnešnej situácii na trhu ju "nováčik" len ťažko môže realizovať. Dovoliť si to môže len hráč, ktorý "donúti" prejsť na takúto službu dostatočné množstvo svojich zákazníkov, aby sa mu vrátili vložené investície.

Ak niekto vraví že podnikať na internete je ľahšie ako "offline" tak sa veľmi mýli. Pokiaľ nie je zbehlý vo svete informačných technológií tak to bude veľmi ťažké. Ak považujem za podnikanie na internete prevádzkovanie internetových služieb (nie predajní), tak je viac ako isté, že to je veľmi riskantný a intelektuálne náročný biznis.

Ale hlavu hore, možno budeš mať práve ty šťastie. Je to zábava :)