bialica
13.03.07,22:34
Prosím o radu, ako postupovať pri spracovaní daňového priznania PO (s. r. o.), ked počas roka 2006 nevykonával žiadnu činnosť, ale ani nie je zlikvidovaná s. r. o.. Je vôbec nutné robiť daňové priznanie, aj ked bude nulové :confused:
Paula
13.03.07,21:37
V súvahe iste nie sú samé nuly.... priznanie sa podáva aj vtedy, ak nebola činnosť počas roka.
bialica
13.03.07,22:03
V súvahe iste nie sú samé nuly.... priznanie sa podáva aj vtedy, ak nebola činnosť počas roka.
A musím k tomu vypísať aj poznámky k účtovnej závierke?
evina
13.03.07,22:08
A musím k tomu vypísať aj poznámky k účtovnej závierke?

Áno musíš urobiť komplet závierku a odovzdať oba výkazy i poznámky. Možeš tie poznámky vypracovať na jednom liste. Skús si dať do hľadať ..Poznámky.. určite tu také skrátné sú.

Musíš závierku zaslať aj do zbierky listín...
cloe
13.03.07,22:09
A musím k tomu vypísať aj poznámky k účtovnej závierke?
Musíš aj poznámky, ale samozrejme môžu byť stručnejšie.
Bambi23
14.03.07,10:23
Podla mna nulove danove ani neexistuje, musi mat aspon nejake pohyby, napriklad bankove poplatky a podobne, to sa tam urcite objavi a naviac sa predsa vypisuju do tlaciv aj hodnoty z minuleho obdobia. Vykaz je sice v tisicoch, takze zaokruhlene to budu asi same 0, ale v poznamkach to upresnis.
Prilohy ako vykazy a poznamky samozrejme musia byt, aj ak by boli nulove.
V pripade poznamok k uctovnej zavierke doporucujem urobit len vyber, vlastny vzor vo Worde tak na 1-2 strany a nevytlacat prazdne 20stranove poznamky :)
marek.am
20.03.09,17:05
Pekny podvecer!
Moj priatel si v strede minuleho roka zalozil s.r.o.
Poradte prosim ako mame vyplnit danove priznanie?
Zoltán Kovács
20.03.09,17:16
Pekny podvecer!
Moj priatel si v strede minuleho roka zalozil s.r.o.
Poradte prosim ako mame vyplnit danove priznanie?

Podľa predtlače.... Prepáč ale na takto položenú otázku inak sa nedá odpovedať. Nevieme, či spoločnosť vykonávala svoju činnosť. Potom niečo by bolo dobré vedieť aj o otváracej súvahe.....
DanielaSL
20.03.09,17:39
Pekny podvecer!
Moj priatel si v strede minuleho roka zalozil s.r.o.
Poradte prosim ako mame vyplnit danove priznanie?

A kto vám robil v tej s.r.o. účtovníctvo? Snáď by vedel vypísať aj DP.
dara
26.03.09,11:20
ja mam podobnu otazku, fo kupila sro, ktora je roky uz bez pohybu, vykazy z minuleho roku nemam k dispozicii, predchodca savyjadril, ze podaval iba nulove dp? Ako to teda urobit? Podat nulove dp? A ake vsetky vykazy ku tomu treba?
dara
26.03.09,11:46
Prosim o radu robim to ptvy krat, este k tej zbierke listin co som tu vycitala to sa kam posiela?
Tweety
26.03.09,11:47
Prosim o radu robim to ptvy krat, este k tej zbierke listin co som tu vycitala to sa kam posiela?
Na Registrový súd.
dara
26.03.09,12:16
no a ten na aj pobocky, alebo je iba jeden, pytam sa ako laik, lebo som to este nerobila
Tweety
26.03.09,12:25
no a ten na aj pobocky, alebo je iba jeden, pytam sa ako laik, lebo som to este nerobila
Je to registrový súd pri Okresnom súde, teda tam, kde je firma zaregistrovaná.
grammatika
26.03.09,12:27
Pozri vypis z OR a tam je napisany do akeho okresneho sudu patri spolocnost. Tu su adresy:
http://www.exekutor.sk/zoznamy/zoznams.htm
dara
26.03.09,12:30
dakujem vam moc za vase cenne rady. Mozem este ako s tymi vykazmi?
Tweety
26.03.09,12:32
dakujem vam moc za vase cenne rady. Mozem este ako s tymi vykazmi?
Spolu s DP na DÚ podávaš Výkaz ziskov a strát, Súvahu a Poznámky.
dara
26.03.09,12:37
Ale budu tam vsade nuly? A mozem si niekde stiahnut co ma byt uvedene v tych poznamkach?
Tweety
26.03.09,12:40
Ale budu tam vsade nuly? A mozem si niekde stiahnut co ma byt uvedene v tych poznamkach?
Pozri tu:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=11
grammatika
26.03.09,12:42
Urcite tam nebudu vsade "0", spolocnost ma aj imanie, ktore uvadzas v suvahe...
Co sa tyka poznamok, daj do vyhladavaca a najdes aj vzor. Napr:
http://www.porada.sk/t62445-poznamky-k-uctovnej-zavierke.html
dara
26.03.09,12:50
od predchodcu sme vykazy ziadali, vraj boli nulove a ich nema, s tym co pises suhlasim a preto som to ziadala, dostala som takuto odpoved. Mozem teda urobit vykazy aj bez toho, minuloricneho vykaz s tym, ze to tam tam uvediem do poznamky alebo ako by ste v takomto pripade postupovali?
dara
26.03.09,15:15
no moze mi niekto prosim pomoct? Bolo tam imanie 200 tis. V ktorych riadkoch dp to bude uvedrne? A v tych vykazoch? Ozaj to robim prvy krat....dakujem
azla
26.03.09,15:28
no moze mi niekto prosim pomoct? Bolo tam imanie 200 tis. V ktorych riadkoch dp to bude uvedrne? A v tych vykazoch? Ozaj to robim prvy krat....dakujem

Ak firma existuje už dlhšie, aj keď nemá pohyby, má nejakú históriu.
Ma mať účtovné závierky (mala by mať:D) a v roku 2008 by si vychádzala z výkazov r. 2007.

Ak ich nemáš k dispozíci, ani predchádzajúci majiteľ ich nemá, tak máš možnosti (možné zdroje informácii)
1.
získať údaje zo zbierky listín (k vôbec boli tam uložené za r. 2007).
Toto si môžeš zistiť aj na stránke orsr.sk
2.
môžeš ísť za správcom dane na DÚ a tam by Ti tiež mohli poskytnúť výkazy za minulé obdobie.


Akokoľvek by si sa snažila, ani pri najlepšej vôli nemôžeš zostaviť Súvahu za rok 2008, ak nemáš predchádzajúcu. Neviš aký majetok, pohľadávky, záväzky ..... čo všetko firma mala.
Možno by si vedela zostaviť Výkaz ziskov a strát, ale Súvaha určite nie a tobôž nie správne.
Som prekvapená, ak niekto kúpi firmu, to nemá doklady ..... ako vedel čo kupuje ?

Viem, že toto nie je tvoja zodpovednosť, len Tvoja starosť a trápenie.:D
dara
26.03.09,16:25
No ahoj, ahoj, no práve som sa dozvedela nasledovné. Nový majiteľ volal dotyčnému a ten ho odkázal na osobu, ktorá mu to DP podávala a je to pani z jedného nemenovaného štátneho úradu....nový vlastník od nej telefonicky žiadal predloženie tlačív, ona mu povedala, že ich nemá a, že všade boli nuly, na jeho otázku a čo základné imanie....veď to predsa muselo byť zaúčtované povedala, no akurát to a to bolo všetko......nejdem hovoriť kde tá pani dotyčná robí....to si asi domyslíte nie? a včul čo s tým? nemáme ani predošlé výkazy a neviem sa pohnúť z miesta.....navyše, robím iba FO a PO som dávno nemala, keby som mala tie predošlé podklady tak to už dajako vyplním, ale takto? no neviem....

no a čo sa týka tej sro, robí sa to tak, že niekto si založí sro a nemá žiadne pohyby na nej, aby mala históriu, že je dlhšie otvorená, bolo mi to takto vysvetlené, lebo keď chcete robiť obchody tak keď máte sro krátko založenú nie stte vraj dôver.no tak ja neviem.

hlavne by som sa toho rada zbavila nakoľko to mám už posledné DP....a neviem sa pohnúť z miesta.
azla
26.03.09,16:55
Čo ideš ďalej robiť ?
dara
26.03.09,16:58
no však som písala, že neviem, čo mám robiť? hm? neviem ako to mám urobiť.....nemal niekto takýto prípad?
azla
26.03.09,17:02
Získať výkazy z DÚ za r. 2007 od správcu - toto neuvažuješ ?
Justina
26.03.09,17:11
joj, mam pocit, ze ta pani pracuje na danovom urade, tam sa vsetky tvaria, ze vedia uctovat :))))))
dara
26.03.09,17:13
presne si to trafila, písala som vyššie akú odpoveď som dostala....ešte mne FO pomaly neverí, že čo po ňom chcem, lebo pani mu povedala toto, chápete to? mne to príde tak, že teraz chytím bez zodpovednosti niečo urobím na kolene a som účtovníčka, teraz je prepáčte mi za výraz takýchto kolenových účtovníkov kopec....potom taký, čo robí a snaží sa robiť poriadne a zodpovedne je za vola....mám s týmto svoje skúsenosti.....
Nika
26.03.09,17:14
Chcela by som sa opýtať ohľadom výkazov k DP.Spoločnosť bola založená 15.7.2008. Do DP dám obdobie od 15.7.2008 do 31.12.2008?
azla
26.03.09,17:22
Chcela by som sa opýtať ohľadom výkazov k DP.Spoločnosť bola založená 15.7.2008. Do DP dám obdobie od 15.7.2008 do 31.12.2008?
Áno.



PS:
Ešte by som doplnila....
spoločnosť bola založená ...(spoločenskou zmluvou )
spoločnosť vzniká dňom zápisu do OR, a od vtedy vedie účtovníctvo.
Takže uvedieš obdobie odo dňa vzniku.
Justina
26.03.09,17:37
presne si to trafila, písala som vyššie akú odpoveď som dostala....ešte mne FO pomaly neverí, že čo po ňom chcem, lebo pani mu povedala toto, chápete to? mne to príde tak, že teraz chytím bez zodpovednosti niečo urobím na kolene a som účtovníčka, teraz je prepáčte mi za výraz takýchto kolenových účtovníkov kopec....potom taký, čo robí a snaží sa robiť poriadne a zodpovedne je za vola....mám s týmto svoje skúsenosti.....
najlepšie však je, keď príde nejaká pani, ktorá všetko hravo zvládne... poznám správkyne, aj kontrolórky, a česť výnimkám, a ich vedomosti a zručnosti a nemôžem povedať, že by vedeli účtovať. niektoré si to vedia aj priznať a tie iné robia ostatným len hanbu... a potom ako si má skúsená účtovníčka obhájiť svoju prácu?
dara
26.03.09,18:00
Tak mi o tom niečo hovor, vieš, potom takýchto ľudí je kopec aj medzi účtovníkmi....za tie roky som mala možnosť všeličo zažiť, napríklad, keď mi jedna FO aby som mu dala 200 tis. za nákup traktora, ktorý mimochodom nekúpil, že veď ferova účtovníčka mu to tak bežne robí, nakoniec aj odomňa odišiel lebo som mu to neurobila ako tá ferova účtovníčka, bez dokladu účtovala kadečo asi....ako im pasovala...a potom vy ste u ostatných asi moc snaživá, moc zodpovedná, a moc taká, že pýtate veci, ktoré iné ekonomky nepýtajú....čím to asi je.
grammatika
26.03.09,18:17
No mas to tazke ti poviem, to imanie je splatene? ak ano, tak ASI bolo splatene do pokladne, ale neviem, zeby si mala v pokladni cele imanie? Ziadne vysledky zisky, strata neboli pocas predchadz.obdobi? Bol vytvoreny rezervny fond pri vzniku, lebo kedysi musel byt...
Ja by som sa snazila ist na DU, alebo do OR vyziadala si vykazy. Ked pozries na orsr.sk na tu tvoju firmu a na zbierku listin, tak zistis, ci ulozili do zbierky tieto vykazy.
Ale ak nie, tak asi by som vypisala suvahu s tym, ze v pasivach uvediem ZI, a v aktivach peniaze v pokladni. vykaz ZaS by bol nulovy, ak teda ziadne naklady ste nemali, ale asi aspon bankove poplatky ako nalady by tam boli..
Tazko pomoct
dara
26.03.09,18:27
nebolo tam vraj nič, nemajú založený ani účet nič....no mňa ide z toho poraziť, pani múdra zo štátnej sféry to takto zahlásila a ja potom vyzerám ako blbec, že pýtam niečo od neho čo netreba.
grammatika
26.03.09,18:32
Je imanie splatene? to vidis na vypise z orsr. Ak ano, tak asi teda len do pokladne, ked "nic" nerobili. Lebo musis to splatenie mat bud teda v pokladni alebo ak nie je splatene tak v pohladav.za upisanie imania.
Ak maju v tej zbierke listin ulozene vykazy, tak kebyze tam ides osobne, tak ti to hned tam vydaju a aspon sa budes mat od coho odpichnut.
Justina
26.03.09,18:45
nebolo tam vraj nič, nemajú založený ani účet nič....no mňa ide z toho poraziť, pani múdra zo štátnej sféry to takto zahlásila a ja potom vyzerám ako blbec, že pýtam niečo od neho čo netreba.
dara, ono sa to da urobit aj tak, ze clovek si osobne zbehne za spravcom so splnomocnenim a poprosi spravcu o nahliadnutie do spisu, pozriet teda predchadzajuce DP a vykazy a opisat si ich. takto som to riesila a vzdy som pochodila... takze byt jedine mila a ono sa to potom da... vela stastia :)
dara
26.03.09,18:45
no som na www.or.sk a tam som si zadala názov firmy, už ju vidím a teraz kde si pozriem tú zbierku listín?
Andyke
26.03.09,18:49
http://www.orsr.sk/search_subjekt.asp
zadaj hľadanú firmu a keď Ti ukáže spoločnosť tak vpravo je zbierka listín
jopo.home
26.03.09,18:49
Dobry den, danove za PO idem vypisovat 1 krat, dobre chapem ze za vypisuje v tisicoch tak ako aj suvaha a vykaz ziskov a strat? Presne sumy sa potom vypisuju len do poznamok?
Dakujem za odpoved
dara
26.03.09,18:50
no, ale teraz pozerám, že daná firma existuje teda bola založená v 2007, ale čo pozerám potvrdenie o vykonaní zápisu z Okresného súudu tam je dámu 04.02.2009, že vymazáva údaje toho predchodcu a zapisuje údaj novej FO.....teda by mala podať DP predchádzajúca FO? NIE????? za minulý rok....
dara
26.03.09,18:55
no keď som si na to klikla tak v zbierke listín majú iba podpisový vzor a iné právne zmluvy ale DP ani výkazy nič..... od roku 2007 nič...Ja, ale teraz zvažujem, nakoľko aj študujem právo, ale nie som na to žiadna odborníčka ešte, ako pozerám tak pozerám, zmena v OR sa uskutočnila až 29.01.2009 pre moju FO čiže priznanie za minulý rok podáva ešte straá PO....rozumiem tomu správne?
jopo.home
26.03.09,18:55
prosim poradi mi niekdo?
Andyke
26.03.09,18:59
Dobry den, danove za PO idem vypisovat 1 krat, dobre chapem ze za vypisuje v tisicoch tak ako aj suvaha a vykaz ziskov a strat? Presne sumy sa potom vypisuju len do poznamok?
Dakujem za odpoved
v tis. Sk
jopo.home
26.03.09,19:01
A poznamky tiez v tisickach alebo presne sumy? Dakujem velmi pekne
Andyke
26.03.09,19:05
Už som Ti odpovedala v prísp. č. 44.
Všetko v tis. Sk (aj poznámky)
jopo.home
26.03.09,19:11
dakujem
jopo.home
26.03.09,21:26
Je mozne ked som sa snazila vyplnit DP a mame zaklad dane stratu pol miliona ze by som vyplnila len riadky 100, potom 310, a 400, strana 3 nic, strana 4 len odpisy riadok 1, strana 5 nic a strana 6 odstavec F riadok 1 a 2 podla suvahy. je to mozne ? Alebo treba ovela viac riadkov vyplnat? aspon priblizne
dakujem
azla
26.03.09,21:35
Je mozne ked som sa snazila vyplnit DP a mame zaklad dane stratu pol miliona ze by som vyplnila len riadky 100, potom 310, a 400, strana 3 nic, strana 4 len odpisy riadok 1, strana 5 nic a strana 6 odstavec F riadok 1 a 2 podla suvahy. je to mozne ? Alebo treba ovela viac riadkov vyplnat? aspon priblizne
dakujem

v III.časti oddiel F vyplniš podľa hlavnej knihy (v súvahe to nenájdeš).

Ak nemáš pripočítateľné a odpočítateľné položky, tak teoreticky nemusíš mať náplň pre riadky a vyplniš iba tie čo uvádzaš.

zastavím sa na str.4 Odpisy
r.1- daňové ..........uvádzaš iba tento riadok
r.2 - účtovné ...........učtovne nemáš nič na účte 551 ?

Ak by bol rozdiel medzi r.1 a 2 už máš náplň pre r.150, príp. 250
jopo.home
26.03.09,21:40
aj uctovne aj danove odpisy mam tu istu sumu ten ucet 551
jopo.home
26.03.09,21:47
v III.časti oddiel F vyplniš podľa hlavnej knihy (v súvahe to nenájdeš).

Ak nemáš pripočítateľné a odpočítateľné položky, tak teoreticky nemusíš mať náplň pre riadky a vyplniš iba tie čo uvádzaš.

zastavím sa na str.4 Odpisy
r.1- daňové ..........uvádzaš iba tento riadok
r.2 - účtovné ...........učtovne nemáš nič na účte 551 ?

Ak by bol rozdiel medzi r.1 a 2 už máš náplň pre r.150, príp. 250

nemyslela som suvahu som sa sekla ale prilohu k danovemu z pohody co mi vytlacilo odtial som dala tie sumy
babi2
27.03.09,11:38
Už som Ti odpovedala v prísp. č. 44.
Všetko v tis. Sk (aj poznámky)
Daňové priznanie sa vypĺňa v korunách nie v tisícoch
babi2
27.03.09,12:01
Dobry den, danove za PO idem vypisovat 1 krat, dobre chapem ze za vypisuje v tisicoch tak ako aj suvaha a vykaz ziskov a strat? Presne sumy sa potom vypisuju len do poznamok?
Dakujem za odpoved
Daňové priznanie sa vypĺňa v korunách, nie v tisícoch
AIMA
27.03.09,15:36
Ak firma existuje už dlhšie, aj keď nemá pohyby, má nejakú históriu.
Ma mať účtovné závierky (mala by mať:D) a v roku 2008 by si vychádzala z výkazov r. 2007.

Ak ich nemáš k dispozíci, ani predchádzajúci majiteľ ich nemá, tak máš možnosti (možné zdroje informácii)
1.
získať údaje zo zbierky listín (k vôbec boli tam uložené za r. 2007).
Toto si môžeš zistiť aj na stránke orsr.sk
2.
môžeš ísť za správcom dane na DÚ a tam by Ti tiež mohli poskytnúť výkazy za minulé obdobie.


Akokoľvek by si sa snažila, ani pri najlepšej vôli nemôžeš zostaviť Súvahu za rok 2008, ak nemáš predchádzajúcu. Neviš aký majetok, pohľadávky, záväzky ..... čo všetko firma mala.
Možno by si vedela zostaviť Výkaz ziskov a strát, ale Súvaha určite nie a tobôž nie správne.
Som prekvapená, ak niekto kúpi firmu, to nemá doklady ..... ako vedel čo kupuje ?

Viem, že toto nie je tvoja zodpovednosť, len Tvoja starosť a trápenie.:D

Azla,
dostalo sa mi do rúk účtovníctvo priateľa, ktorému robila známa účtovníctvo ( s ktorou sa nepohodol a odmieta mu dať pre mňa z neznámeho dôvodu, účtovnú závierku za rok 2007 a výkazy FO, takže nemám konečné stavy účtov), jedná sa o jeho súkromné - teda FO a dve PO - s.r.o.-čky, v ktorých je konateľom. Mám napísať na DÚ žiadosť, alebo osobne prísť a vyžiadať,
ako to zariadiť na OR - ako to dostanem, nevyrobím problém keď budem drankať po úradoch doklady, ktroré som povinná ako účtovná jednotka mať vo svojej firme?:confused:
dara
27.03.09,15:42
no prosím Vás, opať sa ozývam s tým istým problémom, podklady k vyplneniu DP nemám, tá dotyčná pani, ktorú som Vám spomínala z nemenovanej štátnej sféry nového konateľa odbavila, že ich nemá, v OR sú neni uložené teda v Zbierke listín čo teraz? a ešte jedna vec, prosím súrne poradiť, nový majiteľ síce kúpil túto SRO, ale zmeny na jeho osobu a prevod tejto firmy v OR boli vykonané dňa 29.01.2009 kto má povinnosť podávať DP? JA SOM ZA TO, žE EŠTE PREDCHODCA..., ale ani pani na DÚ nevedeli povedať...., že majú moc roboty a nový konateľ bol týmto pádom vybavený, volal, tam dvom dámam.
dara
27.03.09,15:49
Spoločnosť vznikla dňa 23.07.2008, deň funkcie a vznik funkcie v OR pre nového majiteľa je 29.01.2009 tak kto má podávať DP?
AIMA
27.03.09,15:54
http://www.orsr.sk/search_subjekt.asp
zadaj hľadanú firmu a keď Ti ukáže spoločnosť tak vpravo je zbierka listín


...je tá stránka funkčná, mne sa nedá otvoriť:mee:
dara
27.03.09,15:56
...je tá stránka funkčná, mne sa nedá otvoriť:mee:

určite je funkčná, ja som včera na nej bola :)
AIMA
27.03.09,16:07
určite je funkčná, ja som včera na nej bola :)
dara, skúsiš tam prosím ťa skočiť teraz, mne sa to nedarí, nieviem či som už čistá blondína, alebo je problém v spojení...:rolleyes:
evina
27.03.09,16:08
no prosím Vás, opať sa ozývam s tým istým problémom, podklady k vyplneniu DP nemám, tá dotyčná pani, ktorú som Vám spomínala z nemenovanej štátnej sféry nového konateľa odbavila, že ich nemá, v OR sú neni uložené teda v Zbierke listín čo teraz? a ešte jedna vec, prosím súrne poradiť, nový majiteľ síce kúpil túto SRO, ale zmeny na jeho osobu a prevod tejto firmy v OR boli vykonané dňa 29.01.2009 kto má povinnosť podávať DP? JA SOM ZA TO, žE EŠTE PREDCHODCA..., ale ani pani na DÚ nevedeli povedať...., že majú moc roboty a nový konateľ bol týmto pádom vybavený, volal, tam dvom dámam.
Dara dostala si na posledný deň k práci určite s poznámkou, ve´d tam nič nie je a z toho nič sa stane nočná mora.
Nakoľko určite už nestihneš nahliadnuť do výkazov na DÚ ja by som na Tvojom mieste urobila, čo Ti vyššie radila Gramatika. Z výpisu OR vidíš, či je ZI splatené alebo nie. Ak je a firma nemá účet zaúčtovala by som tieto dve operácie ZI a jeho vklad do pokladne. Také isté údaje by som dala i do predchádzajúcweho obdobia a podala nulové DP. Po DP máš čas vybaviť to na DÚ /nahliadnutie/ a prípadne podať DDP. Všetko FO vysvetli, ako aj to, že nemá uložené v Zbierke listín nič , a to podlieha osobnej pokute priamo na konateľa.Termín DP je daný a ten musíš dodržať a nič iné nevymyslíš., aspoň ušetríte pokutu za nepodanie DP. Podľa mojej mienky podáva DP súčasný konateľ, lebo predpokladám, že odkúpenie firmy je tak, že prešli na neho všetky záväzky a pohľadávky, teda aj povinnosti, takže....kd nedonútil podať vtedy starého konateľa tak...
Potom mu pokračuj v účtovníctve ako treba, alebo sa mu pekne odporúčaj. Do poznámok opíš, že firma prešla odvtedy a odvtedy na nového konateľa, akou formou a že nevyvíjala žiadnu činnosť a napíš predpoklad či bude ďalej činnosť vyvíjať a pod. Skrátka z tých 200 tis. upleť čo sa dá...
azla
27.03.09,16:14
Azla,
dostalo sa mi do rúk účtovníctvo priateľa, ktorému robila známa účtovníctvo ( s ktorou sa nepohodol a odmieta mu dať pre mňa z neznámeho dôvodu, účtovnú závierku za rok 2007 a výkazy FO, takže nemám konečné stavy účtov), jedná sa o jeho súkromné - teda FO a dve PO - s.r.o.-čky, v ktorých je konateľom. Mám napísať na DÚ žiadosť, alebo osobne prísť a vyžiadať,
ako to zariadiť na OR - ako to dostanem, nevyrobím problém keď budem drankať po úradoch doklady, ktroré som povinná ako účtovná jednotka mať vo svojej firme?:confused:

Ak sa doklady stratia, sú niekde ďaleko v Tramtárii a pod. jedno z riešení je získať doklady nahliadnutím do OR , alebo od správcu dane. Je to však náročnejšie na čas.

Ty, ak vieš, že doklady má minuloročná účtovníčka, tak je jednoduchšie (myslím si:confused:) dostať ich od nej ako naookolo...
Ide možno o to, či sú vysporiadané záväzky za minulé obdobia. Napriek tomu si myslím, že doklady patria majiteľovi a nemôže ich držať ako "rukojemníkov".
Ak ľudia chcú, stále sa dá nájsť spôsob a dohodnúť sa tak normalne po "človečenský".:)
Potrebuješ tých dokladov viacej, toto vidím ako prijateľnejšie riešenie.

Ak by to nešlo a pôjdeš napr. pýtať doklady na DÚ (môžeš mať mnoho dôvodov prečo to robíš .... napr. bývala účtovníčka je odcestovaná, sú archivované na mieste, kde sa nemôžeš dostať ....)
Zase je to len o chcení a o vzťahoch.:)
Niekedy zaberie milé slovo, niekedy niečo iné ....
evina
27.03.09,16:16
Ešte jedna rada. Ja sa vždy podpisujem pod svoju prácu, i na výkazy a uvádzam sa i do DP vypracovala. V takýchto prípadoch však upozorním, že nakoľko nemajú žiadne podklady, tak im to spracujem,aby sa mohli daňovo priznať ale všetko si pekne podpíše konateľ....
dara
27.03.09,16:24
...je tá stránka funkčná, mne sa nedá otvoriť:mee:

veru ten odkaz čo tam máš mi vôbec nefunguje, neviem kde je chyba...
azla
27.03.09,16:34
tak chod na to takto:

www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)

Vyhľadaj si svoju firmu, a vpravo je Zbierka listín. Klikni a zistíš čo je tam uložené. (či vôbec je tam to čo hľadáš:D)
Beatrice
28.03.09,16:34
Prosím , keď sú vo firme dvaja spoločníci a obidvaja sú konatelia, tak musia obidvaja podpísať daňové priznanie?
Ďakujem
evina
28.03.09,17:00
Prosím , keď sú vo firme dvaja spoločníci a obidvaja sú konatelia, tak musia obidvaja podpísať daňové priznanie?
Ďakujem

Podľa toho ako je to napísané v OR. Ak majú podpisovať všetko obidvaja, tak áno...
Beatrice
28.03.09,17:20
V OR je napísané : Menom spoločnosti koná každý konateľ samostatne
azla
28.03.09,17:30
Potom stačí jeden podpis.:)
Beatrice
28.03.09,17:57
ďakujem pekne
AIMA
28.03.09,21:53
tak chod na to takto:

www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)

Vyhľadaj si svoju firmu, a vpravo je Zbierka listín. Klikni a zistíš čo je tam uložené. (či vôbec je tam to čo hľadáš:D)

Stránka už funguje, no čo som hľadala, som veru nenašla, pri oboch firmách v zbierke nie sú žiadne listiny, firmy fiungujú 10 rokov, mám tomu rozumieť tak, že nikdy nikto nedal zavkladovať účtovnú závierku? Čo teraz?:eek:
evina
28.03.09,21:57
Stránka už funguje, no čo som hľadala, som veru nenašla, pri oboch firmách v zbierke nie sú žiadne listiny, firmy fiungujú 10 rokov, mám tomu rozumieť tak, že nikdy nikto nedal zavkladovať účtovnú závierku? Čo teraz?:eek:

Doložiť počnúc rokom 2002
AIMA
29.03.09,08:15
Doložiť počnúc rokom 2002
Dostane za to firma pokutu?
jopo.home
30.03.09,09:41
Zelam pekny den, je tu niekdo kdo podaval danove priznanie za rok 2008 za PO a dan mu vysla od 100 000 do 150 000? Nieco by so potrebovala, dakujem
grammatika
30.03.09,09:44
Zelam pekny den, je tu niekdo kdo podaval danove priznanie za rok 2008 za PO a dan mu vysla od 100 000 do 150 000? Nieco by so potrebovala, dakujem

A čo také?
Darma111
30.03.09,09:49
napíš konkrétnu otázku....
jopo.home
30.03.09,09:52
ide o to ze nam nebola schvalena moznost neskorsieho podania DP, ja ucto nestiham dorobit ani keby som mala na to este 3 dni, da sa niekde vziat udaje na DP, suvahu, vykaz ziskov a strat aby som ho podala a potom dam opravne?
jopo.home
30.03.09,09:52
Som fakt zufala a nechcem ho nepodat
jopo.home
30.03.09,09:55
je to PO, ma 5 zamestnancov, platcom dph je stvrtrocne, je prosim nieco take mozne?
azla
30.03.09,09:59
Zelam pekny den, je tu niekdo kdo podaval danove priznanie za rok 2008 za PO a dan mu vysla od 100 000 do 150 000? Nieco by so potrebovala, dakujem


ide o to ze nam nebola schvalena moznost neskorsieho podania DP, ja ucto nestiham dorobit ani keby som mala na to este 3 dni, da sa niekde vziat udaje na DP, suvahu, vykaz ziskov a strat aby som ho podala a potom dam opravne?
:confused::confused::confused:

:rolleyes:No takto...
10 firiem bude mať daňovú povinnosť rovnakú alebo približnú, ale údaje sa budú líšiť veeeľmi.;):D
To jednoducho nejde, každá firma má iný majetok, iné náklady .....
(to sa nedá opísať ako písomka v škole ...)

Musíš vychádzať zo svojich údajov, aspoň približných ak chceš podať DP s prílohami za svoju firmu.
Voľné tlačivá máš na stránke drsr, tam sa dajú aj vyplnať.:)
AIMA
30.03.09,10:01
je to PO, ma 5 zamestnancov, platcom dph je stvrtrocne, je prosim nieco take mozne?

...úprimnú sústrasť, som na tom podobne:rolleyes:,

mimotemymedzi ikonami - citujem, súhlasím, oceňujem mi chýba "ľutujem"
jopo.home
30.03.09,10:18
uz viem ako nato dakujem velmi pekne za pomoc
AIMA
30.03.09,10:21
Ak sa doklady stratia, sú niekde ďaleko v Tramtárii a pod. jedno z riešení je získať doklady nahliadnutím do OR , alebo od správcu dane. Je to však náročnejšie na čas.

Ty, ak vieš, že doklady má minuloročná účtovníčka, tak je jednoduchšie (myslím si:confused:) dostať ich od nej ako naookolo...
Ide možno o to, či sú vysporiadané záväzky za minulé obdobia. Napriek tomu si myslím, že doklady patria majiteľovi a nemôže ich držať ako "rukojemníkov".
Ak ľudia chcú, stále sa dá nájsť spôsob a dohodnúť sa tak normalne po "človečenský".:)
Potrebuješ tých dokladov viacej, toto vidím ako prijateľnejšie riešenie.

Ak by to nešlo a pôjdeš napr. pýtať doklady na DÚ (môžeš mať mnoho dôvodov prečo to robíš .... napr. bývala účtovníčka je odcestovaná, sú archivované na mieste, kde sa nemôžeš dostať ....)
Zase je to len o chcení a o vzťahoch.:)
Niekedy zaberie milé slovo, niekedy niečo iné ....

Veľmi pekne ďakujem za radu, za posledných 5 mesiacov som nikoho toľko neprosíkala ako býv. účtovníčku, stále sa vyhovárala, niečo málo poslala - no nekompletné, žiadne závierky ( v or nie sú zavkladované), zostavy nehriozia za žiadne roky, posledný týždeň nedvíha tel. vôbec, ani neodpovedá na maily. Zbierala som podklady s úmyslom odovzdať ich účtovníčke, no zostalo to na krku mne...:rolleyes:
Darma111
30.03.09,10:33
Veľmi pekne ďakujem za radu, za posledných 5 mesiacov som nikoho toľko neprosíkala ako býv. účtovníčku, stále sa vyhovárala, niečo málo poslala - no nekompletné, žiadne závierky ( v or nie sú zavkladované), zostavy nehriozia za žiadne roky, posledný týždeň nedvíha tel. vôbec, ani neodpovedá na maily. Zbierala som podklady s úmyslom odovzdať ich účtovníčke, no zostalo to na krku mne...:rolleyes:



Ja poznám podobný prípad, 5 rokov nie je schopná účtovníčka odovzdať doklady.... tak sa počiatočné stavy dosadli dohadne podľa Súvahy a Výkazu ziskov a strát, ale kedže tie sú v tisicoch, tak nie sú presne...

Teraz sa ozvala kontrola so sociálky,pani zo sociálky zavolala priamo tejto účtovnícke a vyhrazala sa jej 500 tis. Sk pokutou, účtovnícka sa zľakla a teraz po rokoch dáva veci do poriadku a chystá sa ich odovzdať... konečne... takže aj toto je spôsob...
Báthorička
30.03.09,12:41
pomooooc...som už asi úplne blbá! Na účte 688 mám zaúčtovanú sumu cca 10 tis.(mimor.výnosy sa týkali starého roku, pri obrate 90 mil.-zanedbateľná čiastka), ale dala som ju do DP na riadok 290. Je to takto správne? Znižuje mi to výsledok hospodárenia, nie? Alebo to mám odtiaľ vyhodiť?
azla
30.03.09,12:46
Aký účtovný prípad to bol ?
Báthorička
30.03.09,13:00
vrátená DPH zo zahraničia, r.2007 + nedoručené preplatky miezd z ročného zúčtovania (2006), ktoré sa vrátili, adresát neznámy
Báthorička
30.03.09,13:56
som to vyhodila :o)
azla
30.03.09,14:13
vrátená DPH zo zahraničia, r.2007 + nedoručené preplatky miezd z ročného zúčtovania (2006), ktoré sa vrátili, adresát neznámy
Domnievam sa, že nepoužije sa účet 688, ale 648.

Podľa môjho názoru tieto výnosy budú vstupovať do základu dane. (nie je dôvod ich vylúčiť)
a) hodnoa rovnajúca sa vrátenej dph, bola v roku zaúčtovania v sume nákladov
b) preplatok (váš záväzok), ak ho chcete odúčtovať , tak je vašim zdaniteľným príjmom
Báthorička
30.03.09,15:24
Vďaka, moje myšlienkové pochody sa uberali tiež týmto smerom, len som musela od toho na chvíľu odísť.
AIMA
29.05.09,14:42
[QUOTE=Darma111;1005972]Ja poznám podobný prípad, 5 rokov nie je schopná účtovníčka odovzdať doklady.... tak sa počiatočné stavy dosadli dohadne podľa Súvahy a Výkazu ziskov a strát, ale kedže tie sú v tisicoch, tak nie sú presne...

Mám tiež k dispozícii len výkazy 2007, ale ako vyriešim pohľadávky 500 tisíc a záväzky 1 800 tisíc, z ktorých nebolo nič uhrádzané v roku 2008 ani 2009, neviem z čoho sa skladajú, v záväzkoch mi visí 30 tisíc v r. 109 Súvahy voči sociálke, no posledného zamestanca prepustili v 08/2007, v záväzkoch voči zamestancom v r. 108 mám -20, čo to môže byť, je to nejaká záloha? v riadku 058 súvahy sa priebežné položky odpočítavajú od bankového účtu mínusom, teda navyšujú pokladňu?
V riadku 84 je neuhradená strata min. rokov -97 no v zápisnici z valného zhromaždenia 2007 čítam návrh na rozdelenie straty 66 tisíc - nerozdelená strata minulých období. Nerozumiem tomu, účtovníčka, ktorá nechce dať doklady a robila 2007 je znalkyňa v odbore ekonómie, predpokladám, že by mala byť úč. závierka 2007 správne.
Som z toho zúfalá, mala som pozbierať doklady pre účtovníčku, ktorá ich spracuje, nakoniec som žiadne nedostala a zostalo to na krku mne, nebudem ani hovoriť v akom stave išlo na daňový úrad daňové priznanie a výkazy, musím opraviť čo sa dá, ďakujem vopred za Vašu trpezlivosť a rady...:confused:
azla
29.05.09,16:43
Možno sa podelí niekto so svojou skúsenosťou, čo robil v takomto prípade.:D

Domnievam sa, že akokoľvek dobre je spracované účtovníctvo za r. 2007 a Ty máš k dispozícii iba Výkazy .... tak to je veľmi málo.:rolleyes: , aby si mohla pokračovať.(pre mňa určite.)

Štruktúru pohľadávok a záväzkov sa nedá z výkazu zistiť absolútne:D
Akokoľvek by si mala ochotu, účtovníctvo na základe takýchto (skoro žiadných podkladov) sa nedá urobiť.
To bude iba .....ani neviem nájsť slovo ..... ohad ? veštenie ?

Nedaj sa do toho dotlačiť.:D:rolleyes:

....ak existujú doklady (nevzala ich voda), tak už len nájsť spôsob ako presvedčiť bývalú účtovníčku.

Niekedy možno stačí iba zaplatiť nevyrovnané dlhy. :)
Milan Benka
29.05.09,17:05
Jedno takéto veštenie už mám za sebou.


Nikdy viac.
AIMA
30.05.09,18:27
Do pondelka to musím zosmoliť, musíme to poslať nemeckej materskej firme aspoň zatiaľ mailom, s tým že neskôr pôjde dodatočné, keď dostaneme papiere od účtovníčky, s ktorou boli záväzky vysporiadané, šlo tam skôr o osobný problém.
Keď účty z minulého obdobia nabalím rokom 2008 a keď dostaneme do rúk papiere ( ktoré dostaneme asi len prostredníctvom trestného oznámenia) ich budem rozpúšťať... Vidím to ako najmenšie zlo...Alebo nie?
AIMA
30.05.09,22:32
Primitívna otázka?
výsledok hospodárenia v súvahe nerovná sa výsledu hospodárenia vo výkaze ziskov a strát?
liba2
31.05.09,03:03
Primitívna otázka?
výsledok hospodárenia v súvahe nerovná sa výsledu hospodárenia vo výkaze ziskov a strát?
VH v súvahe sa musí rovnať VH vo VZaS ! inak výkazy ani neposielaj, DU ťa vyzve ich opraviť.
AIMA
31.05.09,09:26
VH v súvahe sa musí rovnať VH vo VZaS ! inak výkazy ani neposielaj, DU ťa vyzve ich opraviť.

Pozerám účtovńé výkazy za rok 2007, veď iné ani nemám:rolleyes: a Vo výkaze r.56 je -154 a v súvahe r.85 má-588. Som z toho jeleň...
azla
31.05.09,12:19
čast z citátu:

... účtovníčka, ktorá nechce dať doklady a robila 2007 je znalkyňa v odbore ekonómie, predpokladám, že by mala byť úč. závierka 2007 správne.
...:confused:


Pozerám účtovńé výkazy za rok 2007, veď iné ani nemám:rolleyes: a Vo výkaze r.56 je -154 a v súvahe r.85 má-588. Som z toho jeleň...

Vo Výkaze ziskov a strát za rok 2007 je HV v r. 57. (možno ide iba o preklep)

r.57 Výkaz ziskov a strát = r. 85 Súvaha

Výkazy sú (majú byť) zostavené po zaúčtovaní dane.

Skús pozrieť do daňového príznania a aký HV je v r. 100, potom aká je daňová povinnosť a
r.100 DP mínus daňová povinnosť = Hv po zaúčtovaní dane, ktorý má byť v obidvoch výkazoch.

HV pred zaúčtovaním dane je rozdiel medzi výnosmi nákladmi (tie sú tiež uvedené v DP na str.6 v oddieli F. Za hodnovernejší by som skôr brala výsledok z Výkazu ziskov a strát.
Za takého predpokladu - a ak v Súvahe je iný HV - domnievam sa, že chýba môže byť v Súvahe , ale kde ??? ked nemáš hlavnú knihu ..... neviem:D

(môže byť veľa variant .... môžu byť popletené účty v A a P - hlavne také, ktoré môžu mať zostatok aj aktívny aj pasívny.)
AIMA
31.05.09,15:34
čast z citátu:




Vo Výkaze ziskov a strát za rok 2007 je HV v r. 57. (možno ide iba o preklep)

r.57 Výkaz ziskov a strát = r. 85 Súvaha

Výkazy sú (majú byť) zostavené po zaúčtovaní dane.

Skús pozrieť do daňového príznania a aký HV je v r. 100, potom aká je daňová povinnosť a
r.100 DP mínus daňová povinnosť = Hv po zaúčtovaní dane, ktorý má byť v obidvoch výkazoch.

HV pred zaúčtovaním dane je rozdiel medzi výnosmi nákladmi (tie sú tiež uvedené v DP na str.6 v oddieli F. Za hodnovernejší by som skôr brala výsledok z Výkazu ziskov a strát.
Za takého predpokladu - a ak v Súvahe je iný HV - domnievam sa, že chýba môže byť v Súvahe , ale kde ??? ked nemáš hlavnú knihu ..... neviem:D

(môže byť veľa variant .... môžu byť popletené účty v A a P - hlavne také, ktoré môžu mať zostatok aj aktívny aj pasívny.)

Daňové žiaľ nemám ( mám len výkaz a súvahu, ktorú posielali vlani nemeckej mat. spoločnosti), daň ale neplatili, vyšla strata. Rozdiel je 434 tis. Mám podozrenie, že bude v riadkoch 53 súv, je tam zostatok 43, zamestancov firma nemala, nemal by byť zostatok na účte, či môže? Zostatky sú aj v r. 110 - 175 tis, daň neplatili, z daňového prišiel dokonca preplatok začiatkom roka 2009 26 tis., r. 109 - 29 tis. - aké soc. poistenie keď zamestanci sú fuč? V Riadku107 je 54 tis. záv. voči spoločníkovi, na r.108 je -20 tis záväzok voči zamestanocom, prečo mínus? A tiež ostatné záväzky na r.111 sú -4, mám v tom riadny zmätok.
Ďakujem veľmi pekne za ochotu, som naozaj začiatočník, či skôr laik, rada by som priateľovi pomohla, no takéto účtovníctvo za mňa robila vo firme v ktorej ma k tiež k účtovníctvu dotlačili Omega a bola to nová firma, takže žiadne "nabalené" účty.
Veľmi mi pomohla porada, celý víkend na nej visím striedavo s Omegou, moc mi témy pomohli, ďakujem
azla
31.05.09,17:10
r.53.............aké pohľadávky ? nemali by tam byť
r. 110..........tam vstupuje viacej účtov; môže byť záväzok napr. z účtu 343 (napr.)
..................avšak ak píšeš, že na dani z príjmov bol preplatok, tak pohľadávka z účtu 341 by mala byť v Aktívach

r. 108 ......ak je hodnota minus, tak to nie je záväzok, je to pohľadávka, potom to patrí do Aktív r. 055


r. 111......ak ma hodnotu mínus, detto, nie je to záväzok, je to pohľadávka

...ale ako dostaneš v Súvahe HV ten istý ako vo Výkaze ZaS ....to neviem cestu....:D
AIMA
31.05.09,17:35
r.53.............aké pohľadávky ? nemali by tam byť
r. 110..........tam vstupuje viacej účtov; môže byť záväzok napr. z účtu 343 (napr.)
..................avšak ak píšeš, že na dani z príjmov bol preplatok, tak pohľadávka z účtu 341 by mala byť v Aktívach

r. 108 ......ak je hodnota minus, tak to nie je záväzok, je to pohľadávka, potom to patrí do Aktív r. 055


r. 111......ak ma hodnotu mínus, detto, nie je to záväzok, je to pohľadávka

...ale ako dostaneš v Súvahe HV ten istý ako vo Výkaze ZaS ....to neviem cestu....:D

na 53 je 43 neviem z čoho sa skladá, na 110 je záväzok ale ešte aký vysoký, no DÚ mala byť skôr pohľadávka, veď v 2Q prišiel preplatok z DÚ.
Netuším ako z tohoto vykorčuľujem, zajtra to musí ísť nemcom, že to bude zle je mi jasné, no aké najmenšie zlo zvoliť, to netuším...
Ďakujem moc, každá rada pre mňa dobrá a hlavne každá je pre mňa novinkou:rolleyes:
evina
31.05.09,17:55
Tu je každá rada drahá. S Nemcami by mal jednať konateľ a vysvetliť stav...Na základe týchto výkazov nedáš nič seriózne dohromady a ja si osobne myslím radšej nič ako blbosť v tomto prípade. Účtovníčke by som zavolala a oznámila jej, že vedenie firmy sa rozhodlo na ňu podať trestné oznámenie a že by bolo dobré, ak by doklady urýchlene predložila. Vidím problém v jej ekonomických znalostiach, ak sa jej nerovná napríklad HV.

Viem, že by si potrebovala inú radu ale nikto tu nedokáže dať dohromady súčet nepresných čísiel...ani Ty
AIMA
01.06.09,11:07
Tu je každá rada drahá. S Nemcami by mal jednať konateľ a vysvetliť stav...Na základe týchto výkazov nedáš nič seriózne dohromady a ja si osobne myslím radšej nič ako blbosť v tomto prípade. Účtovníčke by som zavolala a oznámila jej, že vedenie firmy sa rozhodlo na ňu podať trestné oznámenie a že by bolo dobré, ak by doklady urýchlene predložila. Vidím problém v jej ekonomických znalostiach, ak sa jej nerovná napríklad HV.

Viem, že by si potrebovala inú radu ale nikto tu nedokáže dať dohromady súčet nepresných čísiel...ani Ty

Tak som dnes konateľa dotiahla na daňový úrad, overiť výkazy 2007, zistili sme že sú iné ako sme mali k dispozícii (teda tie čo účtovníčka poslala Nemcom vlani)ale tiež zlé - hospodársky výsledok vo výkaze je 47 a v súvahe -531. Správkyňa pozrela aj ostatné roky a zistila, že od roku 2002 je každá účtovná závierka zle, hospodársky výsledok nesedí. Výzvy posielala na adresu ktorá je už stará ( samozrejme v obchodnom registri nezmenená, korešpondenčnú sa nikto nenamáhal uviesť) tak konateľ netušil problém...Zaujímalo by ma, aká je najvyššia možná pokuta, povedala že ak bude pokutovať všetko, pokuta bude veľmi zaujímavé číslo...
Do stredy jej mám doniesť aspoň rok 2008, aby nepokutovala aspoň ten, na ale ako ho mám urobiť bez správnych zostatkov? Mám sa napojiť na tie chybné stavy? Veď výsledok bude opäť zlý... Účtovníčka nedvíha telefón, idem jej zosmoliť posledný mail a potom už dúfam konateľ podá trestné oznámenie, to ju možno donúti nájsť si čas pohľadať doklady.
azla
01.06.09,11:21
Aj ked budeš mať účtovanie za rok 2008 bezchybné ale pripočítané k chybným zostatkom, bude to celé zlé.:D
Škoda Tvojho času.....a to Ti ani nezoberú.:rolleyes: Základnú kontrolu že HV v obidvoch výkazoch sa musí rovnať, to robia vždy.
evina
01.06.09,16:09
Aj ked budeš mať účtovanie za rok 2008 bezchybné ale pripočítané k chybným zostatkom, bude to celé zlé.:D
Škoda Tvojho času.....a to Ti ani nezoberú.:rolleyes: Základnú kontrolu že HV v obidvoch výkazoch sa musí rovnať, to robia vždy.

Zobrať zoberú...lebo rok 2008 musí napasovať na rovnaký výsledok v súvahe i vo výsledovke. Skrátka musíš začarovať s tými HV minulých období v prvom kroku. Ak sa Vám nepodarí zohnať všetky doklady, keby už aj vysvitlo, že nebolo poriadne robené účto /čo si osobne myslím, a preto tie výkazy tak vyzerajú, len aby bolo niečo odovzdanéú. Mám podozrenie, že v súvahe ma HV nakumulovaný, že sa nedialo rozdeľovanie jednotlivých HV cez 431....
Po event. zohnaní dokladov to vidím na kompletnú rekonštrukciu účta a vidím aj hrozbu hĺbkovej kontroly...takže konateľ by si mal fakt uvedomiť, že situácia je dosť vážna...
promont maja
15.10.09,06:54
Tak som dnes konateľa dotiahla na daňový úrad, overiť výkazy 2007, zistili sme že sú iné ako sme mali k dispozícii (teda tie čo účtovníčka poslala Nemcom vlani)ale tiež zlé - hospodársky výsledok vo výkaze je 47 a v súvahe -531. Správkyňa pozrela aj ostatné roky a zistila, že od roku 2002 je každá účtovná závierka zle, hospodársky výsledok nesedí. Výzvy posielala na adresu ktorá je už stará ( samozrejme v obchodnom registri nezmenená, korešpondenčnú sa nikto nenamáhal uviesť) tak konateľ netušil problém...Zaujímalo by ma, aká je najvyššia možná pokuta, povedala že ak bude pokutovať všetko, pokuta bude veľmi zaujímavé číslo...
Do stredy jej mám doniesť aspoň rok 2008, aby nepokutovala aspoň ten, na ale ako ho mám urobiť bez správnych zostatkov? Mám sa napojiť na tie chybné stavy? Veď výsledok bude opäť zlý... Účtovníčka nedvíha telefón, idem jej zosmoliť posledný mail a potom už dúfam konateľ podá trestné oznámenie, to ju možno donúti nájsť si čas pohľadať doklady.
AJMA, nechápem tú bývalú účtovníčku = znalkyňu ekonónie ... ak sa takto správa, asi bude mať na to pádny dôvod. Neviem, neviem, či je pre Teba dobré, že pre tú spoločnosť vôbec robíš nejaké účtovníctvo... . Veľmi je mi ťa ľúto.