ivti
13.03.07,23:15
Potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní daň.priznania (JÚ, SZČO), SZČO bol v r. 2006 PN, uvádza sa v daňovom priznaní, že mu bolo vrátené poistné (od Soc.poisťovne) za obdobie PN + vyplatená PN? Vrátené poistné bolo vlastne Soc.poisťovňou použité na úhradu nedoplatku na poistnom za zamestnancov... Ďakujem.
Paula
13.03.07,22:25
Potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní daň.priznania (JÚ, SZČO), SZČO bol v r. 2006 PN, uvádza sa v daňovom priznaní, že mu bolo vrátené poistné (od Soc.poisťovne) za obdobie PN + vyplatená PN? Vrátené poistné bolo vlastne Soc.poisťovňou použité na úhradu nedoplatku na poistnom za zamestnancov... Ďakujem.


Vrátené poistné, započítané s nedoplatkom...to zrejme bolo iba zápisom.....interným dokladom by som zaúčtovala vrátenú sumu mínusom z fondov (vrátene poistné SZČO) a plusom do miezd (časť za zamestnancov) a do fondov (časť za zamestnávateľa). Vyplatená PN je príjem neovpl. základ dane.
tinaM
13.03.07,22:25
Potrebovala by som poradiť pri vypĺňaní daň.priznania (JÚ, SZČO), SZČO bol v r. 2006 PN, uvádza sa v daňovom priznaní, že mu bolo vrátené poistné (od Soc.poisťovne) za obdobie PN + vyplatená PN? Vrátené poistné bolo vlastne Soc.poisťovňou použité na úhradu nedoplatku na poistnom za zamestnancov... Ďakujem.

Vyplatená PN sa v daňovom priznaní neuvádza.

Preplatok, ak sa použil na úhradu nedoplatku za zamestnancov, by som účtovala v knihe záväzkov /znížila by som záväzok voči Soc.poist./

Vlastne by som to zaúčtovala ID na základe listu z poisťovne o tom, že tento preplatok použili na iný nedoplatok v uzávierkových operáciách. /ako zápočet/.
ivti
13.03.07,23:33
[quote=tinaM;420072]Vyplatená PN sa v daňovom priznaní neuvádza.

A to vrátené poistné, ktoré sa vlastne použilo na úhradu nedoplatku sa v daňovom priznaní uvádza osobitne? Ďakujem.
Paula
14.03.07,07:37
[quote=tinaM;420072]Vyplatená PN sa v daňovom priznaní neuvádza.

A to vrátené poistné, ktoré sa vlastne použilo na úhradu nedoplatku sa v daňovom priznaní uvádza osobitne? Ďakujem.


V DP sa osobitne uvádza iba vrátený preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia ( VIII.oddiel, §8 - riadok 10 ) - ak bol.
ENEN
14.03.07,07:52
V DP sa uvádza nielen vrátené poistné ZP ale aj vrátené poistné SP zaplatené bez právneho dôvodu pozri par.8. Kedže v tomto prípade nebolo vrátené, ale započítané,tak upraviť cez ID ako to bolo spomenuté.
ivti
14.03.07,08:53
[quote=ivti;420083]


V DP sa osobitne uvádza iba vrátený preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia ( VIII.oddiel, §8 - riadok 10 ) - ak bol.

A nedoplatok z ročného zúčtovania zdr. poist. sa v DP uvádza osobitne? Ďakujem.
Paula
14.03.07,12:24
[quote=Paula;420185]

A nedoplatok z ročného zúčtovania zdr. poist. sa v DP uvádza osobitne? Ďakujem.


Nedoplatok je výdavkom ovpl. základ dane (fondy, resp. poistné) v tom období, v ktorom bol uhradený. Vstupuje teda do účt.denníka priamo (je súčasťou výdavkov §6)