wiktoria
14.03.07,07:25
ahojte,
prosim o radu.

s.r.o. kupila auto, ktore ma v evidencii. nedavala vsak dan z motorovych vozidiel, lebo si v nakladoch nebude uplatnovat nic co sa tyka auta. mozem v takomto pripade auto odpisovat? su to tiez naklady tykajuce sa auta? alebo ho budem iba evidovat v majetku.

dakujem velmi pekne
STRELEC
14.03.07,06:28
Odpisy auta nesúvisia s DMV. Môžu sa uplatniť a nemusia - podľa rozhodnutia vlastníka.
wiktoria
14.03.07,06:50
dakujem velmi pekne
vikinka
14.03.07,07:03
ivako
14.03.07,07:32
Podľa § 22 odst. 1 zákona o dani z príjmov, odpisovaním sa na účely zákona o dani z príjmov rozumie postupné zahrňovanie odpisov do daňových výdavkov u toho hmotného a nehmotného majetku, ktorý je zaúčtovaný alebo evidovaný podľa § 6 odst. a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Keďže ste nezaplatili DMV, myslím si, že auto ešte nepoužívate.
Ja by som si neuplatnila ani odpisy.
wiktoria
14.03.07,11:05
no tak teraz naozaj neviem, ale mam pocit ze vacsina sa priklana k uplatnovaniu odpisov.
joooooj, neviem, musim este poskumat.
ale dakujem
betka
14.03.07,12:21
Podľa § 22 odst. 1 zákona o dani z príjmov, odpisovaním sa na účely zákona o dani z príjmov rozumie postupné zahrňovanie odpisov do daňových výdavkov u toho hmotného a nehmotného majetku, ktorý je zaúčtovaný alebo evidovaný podľa § 6 odst. a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Keďže ste nezaplatili DMV, myslím si, že auto ešte nepoužívate.
Ja by som si neuplatnila ani odpisy.

Už napísal STRELEC, že aj keď nemáte zaplatenú CD, nemá to nič s odpismi. Odpisy ,môžete uplatniť ako VOZD, pokiaľ máte majetok účtovaný alebo evidovaný 31.12.
betka
14.03.07,12:24
no tak teraz naozaj neviem, ale mam pocit ze vacsina sa priklana k uplatnovaniu odpisov.
joooooj, neviem, musim este poskumat.
ale dakujem

Áno uplatniť odpisy si môžete, pokliaľ máte majetokúčtovaný alebo evidovaný k poslednému dňu ZO.
To že nemáte zaplatenú CD, to už závisí od DK, a či ju vôbec budete mať.
wiktoria
14.03.07,15:19
OK dakujem Vam vsetkym velmi pekne za rady :)
Susan
14.03.07,16:00
ahojte,
prosim o radu.

s.r.o. kupila auto, ktore ma v evidencii. nedavala vsak dan z motorovych vozidiel, lebo si v nakladoch nebude uplatnovat nic co sa tyka auta. mozem v takomto pripade auto odpisovat? su to tiez naklady tykajuce sa auta? alebo ho budem iba evidovat v majetku.

dakujem velmi pekne
Kedze nebudes uplatnovat naklady tykajuce sa auta, to znamena, ze ho nevyuzivate na podnikanie, tak ani odpisy si neuplatnuj, lebo su to naklady spojene s vyuzivanim auta na podnikanie.
betka
14.03.07,18:18
Kedze nebudes uplatnovat naklady tykajuce sa auta, to znamena, ze ho nevyuzivate na podnikanie, tak ani odpisy si neuplatnuj, lebo su to naklady spojene s vyuzivanim auta na podnikanie.

To je absolútny nezmysel....
Aký zákon mi hovorí, že si musím uplatňovať výdavky OZD. Ak mám auto v OM, nemusím si uplatňovať ako VOZD: benzín, opravy a údržbu, prezutie auto, to je len na mne, či si to zaúčtujem ako VOZD, aj ked auto používam na podnikanie. A to že si neuplatňujem tieto VOZD, to je len moja sprostosť (prepáčte za výraz), kto by si neuplatňoval takéto výdavky súvisiace s autom, kt. sa používa na podnikanie. Ak keby si ich nedávala do VOZD (benzín, opravy), odpisy si môže dať.

Asi ste chceli povedať tú vašu vetu takto:
Ak nevyužívaš auto na podnikanie, nemôžeš si uplatniť výdavky v súvislosti s automobilom ako VOZD.
Aj keď si neuplatňujem VOZD, môžem ho použiť na podnikanie.