balala
14.03.07,08:36
Ahojte,

potrebujem radu ohľadom zrážkovej dane. Pre našu firmu pracuje zamestnanec francúzskej spoločnosti na Slovensku. Platí ho francúzska spoločnosť, ktorá nám však prefaktúrováva náklady na neho (a síce časť mzdových nákladov, cestovné, nájom bytu na Slovensku, ...). Chcem sa opýtať, či sa aj na takéto služby vzťahuje zrážková daň.
Zmluvu s Francúzskom sa mi na nete nepodarilo nájsť....
martinius
14.03.07,08:46
Ahojte,

potrebujem radu ohľadom zrážkovej dane. Pre našu firmu pracuje zamestnanec francúzskej spoločnosti na Slovensku. Platí ho francúzska spoločnosť, ktorá nám však prefaktúrováva náklady na neho (a síce časť mzdových nákladov, cestovné, nájom bytu na Slovensku, ...). Chcem sa opýtať, či sa aj na takéto služby vzťahuje zrážková daň.
Zmluvu s Francúzskom sa mi na nete nepodarilo nájsť....
Takže: cestovné - nie,to je náhrada,ani slovens.zamestnacovi sa nezdaňuje.
nájom - tu nevidím dôvod na zdanenie, je to prefaktúrovanie nákladov.
mzdy -Treba nájsť konkrétnu zmluvu s Francúzskom o zamedzení dvojitého zdanenia:-). Tiež neuvádzaš,ako dlho pre vás pracuje v SR,vychádzala som z toho,že ide o daňovníka s obmedzenou DP.
Podotýkam,že :
predmetom dane daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou príjem (výnos) plynúci zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16),
a zdaniteľným príjmom je príjem, ktorý je predmetom dane a nie je oslobodený od dane podľa tohto zákona ani medzinárodnej zmluvy,
balala
14.03.07,09:25
ide o zamestnanca francúzskej spoločnosti, ktorý vlastne pracoval pre nás len zčasti a tu na slovensku okrem toho vykonával činnosť aj pre svoju francúzsku spoločnosť. ešte som zabudla dodať, že ide aj o prepojené spoločnosti, lebo naša materská spoločnosť patrí pod túto francúzsku spoločnosť.
takže jeho normálne platili francúzi (bolo to za celý minulý rok) a nám prefaktúrovali len časť nákladov...
martinius
14.03.07,11:47
ide o zamestnanca francúzskej spoločnosti, ktorý vlastne pracoval pre nás len zčasti a tu na slovensku okrem toho vykonával činnosť aj pre svoju francúzsku spoločnosť. ešte som zabudla dodať, že ide aj o prepojené spoločnosti, lebo naša materská spoločnosť patrí pod túto francúzsku spoločnosť.
takže jeho normálne platili francúzi (bolo to za celý minulý rok) a nám prefaktúrovali len časť nákladov...
A kde je problém?To,čo vám nafaktúrovali,si naúčtujete.Zvyšok je na pleciach materskej spoločnosti.
balala
14.03.07,12:09
však sa pýtam, či tie prefakturované náklady podliehajú zrážkovej dani (čiže či máme pri platbe faktúry strhnúť zrážkovú daň....). asi sme sa nepochopili. to je mi jasné, že si to máme naúčtovať, dokonca aj na aký účet..., len tou zrážkovou daňou som si nebola istá...
ale aj tak díky za odpovede
martinius
14.03.07,12:16
však sa pýtam, či tie prefakturované náklady podliehajú zrážkovej dani (čiže či máme pri platbe faktúry strhnúť zrážkovú daň....). asi sme sa nepochopili. to je mi jasné, že si to máme naúčtovať, dokonca aj na aký účet..., len tou zrážkovou daňou som si nebola istá...
ale aj tak díky za odpovede
Nie,žiadna zrážková daň.