Nandrolon
14.03.07,08:08
Zdravim.
Kupili sme budovu spolu s pozemkom a prislusenstvom /pripojky/.
V KZ je to spolu, prilohou je znalecky posudok, v ktorom je to ocenene osobitne, ale suma spolu sa nezhoduje s KZ /v nej je vyssia/. Rozhodli sme sa to ocenit sposobom ze pozemok a pripojky zo znaleckeho posudku, a zvysok budova /pricom cena budovy sa lisi od ceny v znaleckom posudku/. Bola moznost este koeficientom ziskanym pomerom ceny v KZ a znaleckom posudku prenasobit jednotlive ceny, ale uz sme to urobili takto. Myslim ze stat sa nijako neposkodil ked rozdiel ktory vznikol medzi cenami /napr. 100 000/ sme priratali iba k budove a nie k pripojkam /aj tak 90 % z ceny je budova a pripojky su smiesne male sumy/.
Tento postup sme si aj vnutropodnikovo "osetrili".
Je to O.K. ??
Efinečka
14.03.07,07:26
Možeš to tak urobiť, žiadny predpis to nezakazuje. Rozhodujúca je cena pozemku podľa znaleckého posudku, lebo ten sa neodpisuje.
Nandrolon
14.03.07,07:35
viem ze vzdy je tam moznost rozhodnut sa, ale az potom som si uvedomil, ze som to mohol urobit spravodlivejsie tym koeficientom, proste by sa ten zvysok rozdelil podla jednotlivých súm a navysil vzdy o rovnake percento, ale ked je to uz hotove, nechcem to prerabat.
Vychadzal som z vacsinovej casti a tou je vzdy budova, ostatne je podla znaleckeho posudku, iba cena pri budove je upravena...