pajong
14.03.07,08:35
Prosím poradte mi, som nováčik v mzdách a neviem ci postupujem správne: máme dohodára v 2006, mal aj preddavkovú aj zrážkovú daň. Požiadal ma o RZD. Ja si ale myslím, že mu mám urobiť DP typA a nie RUZ nakoľko mal aj zrážkovú daň a dokonca mi priniesol aj potvrdenie o preddavkovej a zrážkovej dani z dohôd od inej firmy.
evina
14.03.07,07:39
Prosím poradte mi, som nováčik v mzdách a neviem ci postupujem správne: máme dohodára v 2006, mal aj preddavkovú aj zrážkovú daň. Požiadal ma o RZD. Ja si ale myslím, že mu mám urobiť DP typA a nie RUZ nakoľko mal aj zrážkovú daň a dokonca mi priniesol aj potvrdenie o preddavkovej a zrážkovej dani z dohôd od inej firmy.
Ak mal aj zrážkovú daň musí si urobiť daňové priznanie typu A v prípade, že sa mu to oplatí, t.j. v prípade, že sa mu vráti napr. aj tá zrážková daň...
Nutricia
14.03.07,07:47
Záleží aké mal príjmy, či sa mu náhodou neoplatí podat DP.Aj ty mu možeš urobit RZ ale budeš brat do úvahy len príjmy zdanené preddavkovou danou.Na potvrdení o príjme je to pekne rozdelené na zrážkovú a preddavkovú dan.
pajong
14.03.07,07:58
dakujem, ano, oplatí sa mu to vychádza mu krásny preplatok. Problem je ale v tom, že Potvrdenia su "staré". Nie je odčenená preddavková a zrážková daň, ale len preddavková daň. Čo v tomto prípade?
JAJA11
14.03.07,08:01
dakujem, ano, oplatí sa mu to vychádza mu krásny preplatok. Problem je ale v tom, že Potvrdenia su "staré". Nie je odčenená preddavková a zrážková daň, ale len preddavková daň. Čo v tomto prípade?

Požiadať o nové potvrdenia od predchádzajúcich zamestnávateľov.:rolleyes:
Nutricia
14.03.07,08:01
dakujem, ano, oplatí sa mu to vychádza mu krásny preplatok. Problem je ale v tom, že Potvrdenia su "staré". Nie je odčenená preddavková a zrážková daň, ale len preddavková daň. Čo v tomto prípade?
Do 10.3.2007 boli mzdárky povinné zaslat potvrdenia o príjme.Nech si ide vypýtat nové potvrdenie s rozčlenenou danou.
pajong
14.03.07,08:29
vdaka za rady. RUZ ostatnych môžem ale urobiť a DP typ A tomuto dohodárovi uročím až po predložení správneho potvrdenia do 31.3.2007.
katkaj
14.03.07,08:33
vdaka za rady. RUZ ostatnych môžem ale urobiť a DP typ A tomuto dohodárovi uročím až po predložení správneho potvrdenia do 31.3.2007.


Daňové priznanie si daňovník robí sám. nerobí sa cez firmu ;)
Len súkromne mu môžeš pomôcť ;)