moncici121
14.03.07,08:49
Živnostník si kúpil auto na leasing, ktoré spláca a má ho zahrnuté v majetku firmy. Musí viesť knihu jázd? V knihe jázd by mali byť len služobné cesty? Musí mi sedieť počet najazdených km v knihe s tachometrom??
Zoltán Kovács
14.03.07,07:56
Živnostník si kúpil auto na leasing, ktoré spláca a má ho zahrnuté v majetku firmy. Musí viesť knihu jázd? V knihe jázd by mali byť len služobné cesty? Musí mi sedieť počet najazdených km v knihe s tachometrom??

Má viesť knihu jázd. Kniha jázd má obsahovať všetky jazdy, teda aj tie súkromné. Počet km v knihe jázd by mal sedieť s tachomatrom, ale ešte som sa nestretol s takým prípadom.
Paula
14.03.07,08:00
súhlasím po "ale" , čo sa týka tachometra:)
moncici121
14.03.07,08:11
A zvykne to daňový úrad a dopodrobna študovať tú knihu jázd?
Manual
14.03.07,11:58
U firemného auta musí vždy sedieť stav tachometra s KJ. O súkromné jazdy sa ponížia všetky náklady, ktoré súvisia s prevádzkou auta vrátane odpisov atď.
Či študuje podrobne KJ ? No náhoda je vúl...u 100 kontrol nie a u teba budú.
Možno pomôže táto pomôcka pre sledovanie spotreby a ďalších údajv.
Martin Mocko
25.03.07,14:23
U firemného auta musí vždy sedieť stav tachometra s KJ. O súkromné jazdy sa ponížia všetky náklady, ktoré súvisia s prevádzkou auta vrátane odpisov atď.
Či študuje podrobne KJ ? No náhoda je vúl...u 100 kontrol nie a u teba budú.
Možno pomôže táto pomôcka pre sledovanie spotreby a ďalších údajv.

Akým kľúčom rozdeľujete ostatné režijné náklady (na VOZD a VNZD) na OMV, pokiaľ sa používa i na súkromné účely?

Mám OMV na leasing a používam ho i na súkromné účely. PHM je mi úplne jasné. Ale napr. Leasingové poplatky, odpisy, havarijnú poistku...atd treba tiež deliť na dve časti? (VOZD a VNZD).
Manual
25.03.07,14:31
Akým kľúčom rozdeľujete ostatné režijné náklady (na VOZD a VNZD) na OMV, pokiaľ sa používa i na súkromné účely?

Mám OMV na leasing a používam ho i na súkromné účely. PHM je mi úplne jasné. Ale napr. Leasingové poplatky, odpisy, havarijnú poistku...atd treba tiež deliť na dve časti? (VOZD a VNZD).
% - tualnym. Ak za rok najazdím spolu napr. 10000 km a z toho bude 2500 súkromných tak podiel súkromých ciest je 25%. Tie súkromné si musím samozrejme v KJ vysčítať. A týmto % krátim ostatné náklady (aspoň ja to tak robím). A krátenie VOzD robím k 31.12. v rámci UUO mínusom v réžii.
Martin Mocko
25.03.07,14:34
% - tualnym. Ak za rok najazdím spolu napr. 10000 km a z toho bude 2500 súkromných tak podiel súkromých ciest je 25%. Tie súkromné si musím samozrejme v KJ vysčítať. A týmto % krátim ostatné náklady (aspoň ja to tak robím). A krátenie VOzD robím k 31.12. v rámci UUO mínusom v réžii.

Týmto percentom krátiš všetky náklady na OMV? (poistky, servis, súčasti leasingu, náhradné diely... atď)?
Manual
25.03.07,14:42
Týmto percentom krátiš všetky náklady na OMV? (poistky, servis, súčasti leasingu, náhradné diely... atď)?
Ano, lebo MV sa v 25% nevyužíva na dosahovanie príjmov vo firme ale na súkromné účely.
vikino1
31.05.12,10:49
Som SZČO a chcem používať moje súkr. mot. vozidlo na občasné cesty v podnikaní. musím evidovať aj cesty ktoré nie sú v podnikaní alebo stačí iba tie firemné?
Za odpoveď ďakujem.
veronikasad
31.05.12,11:13
Som SZČO a chcem používať moje súkr. mot. vozidlo na občasné cesty v podnikaní. musím evidovať aj cesty ktoré nie sú v podnikaní alebo stačí iba tie firemné?
Za odpoveď ďakujem.
stačí evidencia firemných jázd. Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti na DU, podanie DP dane z mot.vozidiel do 31.januára nasl.kal.roka + zaplatenie DzMV.
Spotrebu PHM ako súčasť paušálnej náhrady účtuješ na základe bločkov PHM.
miroSF
31.05.12,18:01
Všimol som si, ze viacero firiem prechádza z týchto klasických kníh jázd a tachografov na tie nove elektronické, dokonca niektoré aj monitorujú pohyb vozidla. Známy ktorý vlastní niekoľko firemných vozidiel využíva na monitorovanie vozidla (http://www.movys.sk/monitorovanie-vozidiel.html) od MOVYS (http://www.movys.sk/) a že vraj to je lepšie ako klasický spôsob
vikino1
31.05.12,20:08
Veronika ďakujem!:)
tosko333
05.06.12,16:32
stačí evidencia firemných jázd. Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti na DU, podanie DP dane z mot.vozidiel do 31.januára nasl.kal.roka + zaplatenie DzMV.
Spotrebu PHM ako súčasť paušálnej náhrady účtuješ na základe bločkov PHM.

Veronika,

Niekde som precital ze uz nie je oznamovacia povinnost ak sa sukromne auto pouziva v podnikani. Ze to znamenalo caste nahlasovanie a odhlasovanie. Takze teraz zaplatis DzMV len za dni ked sa pouzivalo na podnikanie.

Vie to niekto prosim potvrdit?