moncici121
14.03.07,08:50
Musí si podať daňové priznanie aj ten, kto bol celý rok 2006 dobrovoľne nezamestnaný a sám si platil odvody?
Zoltán Kovács
14.03.07,07:51
Musí si podať daňové priznanie aj ten, kto bol celý rok 2006 dobrovoľne nezamestnaný a sám si platil odvody?

NIe nemusí,ak nemal zdanitené príjmy.
moncici121
14.03.07,07:53
Ďakujem za odpoveď.

A čo ten, kto pracoval celý rok pre zahraničnú firmu (Rakúsku), musí si u nás podať DP?
Zoltán Kovács
14.03.07,07:54
Ďakujem za odpoveď.

A čo ten, kto pracoval celý rok pre zahraničnú firmu (Rakúsku), musí si u nás podať DP?

Áno mal by nakoľko je rezidentom SR, má daňovú povinnosť z celosvetových príjmov. Aj keď ak sa nemýlim v prípade Rakúska sa použije metóda vyňatia príjmov.
Uľa
21.03.07,09:57
Pokiaľ bol časť roka dobrovolne nezamestnaný a časť roka odrobil, ale jeho príjmy sú okolo 20000.-, tak nemá povinnosť podávať DP? Keby ho chcel podať uplatní si NČZD v DP na celý rok, alebo len na tie mesiace, ktoré odrobil? Ďakujem
vikinka
21.03.07,10:47
Pokiaľ bol časť roka dobrovolne nezamestnaný a časť roka odrobil, ale jeho príjmy sú okolo 20000.-, tak nemá povinnosť podávať DP? Keby ho chcel podať uplatní si NČZD v DP na celý rok, alebo len na tie mesiace, ktoré odrobil? Ďakujem
NČZD si uplatní v plnej výške,ak sa rozhodne podať DP.
ZEvina
22.03.07,13:06
Chcela by som sa spýtať: Ak bol daňovník medzi dvomi zamestnaniami štyri mesiace dobrovoľne nezamestnaný a za toto obdobie si platil zdravotné poistenie, odpočítava sa mu v DP aj toto poistenie? Ďakujem, Eva
Pavla P
29.03.07,06:29
Poradte aj mne prosim vas,
dobrovolne nezamestnana, ale obcas pracujuca na dohodu o vykonani prace, bola zaplatena zrazkova dan z dohod, nemala podpisane vyhlasenie.

Ma si podat DPA a vratia jej tu zrazkovu dan (neprekrocila nezd.minimum)?
dakujem
Tweety
29.03.07,06:30
Poradte aj mne prosim vas,
dobrovolne nezamestnana, ale obcas pracujuca na dohodu o vykonani prace, bola zaplatena zrazkova dan z dohod, nemala podpisane vyhlasenie.

Ma si podat DPA a vratia jej tu zrazkovu dan (neprekrocila nezd.minimum)?
dakujem
Je to výhodnejšie ak podá DP, pretože si uplatní NČ a ZD sa jej vráti.
jankasm
29.03.07,06:37
Poradte aj mne prosim vas,
dobrovolne nezamestnana, ale obcas pracujuca na dohodu o vykonani prace, bola zaplatena zrazkova dan z dohod, nemala podpisane vyhlasenie.

Ma si podat DPA a vratia jej tu zrazkovu dan (neprekrocila nezd.minimum)?
dakujem

Len doplním, že ak jej príjmy prekročili sumu 45408,- tak je povinná si podať alebo DP, alebo požiadať o RZD.
Pavla P
29.03.07,06:37
dakujem krasne tweety :)