oluska_1
14.03.07,10:41
Prosím o radu.
Pracovník sa presťahoval z Čiech na Slovensko v mesiaci marec 2006. Mal dovtedy dve občianstva: slovenské aj české. V marci české občianstvo skončil a ostalo mu len občianstvo slovenské. Trvalý pobyt má od marca na Slovensku. Od marca je na Slovensku aj zamestnaný.
Je možné urobiť u zamestnávateľa ročné zúčtovanie dane alebo si musí podať sám daňové priznanie typ A?
Môže sa uplatniť celá nezdaniteľná čiastka 90816,- Sk alebo iba jej alikvotná časť?
Mám z toho trochu chaos, ešte som sa s takýmto prípadom nestretla a neviem ani na porade nájsť nič podobné.
Vopred Vám ďakujem za všetky rady.
katkaj
14.03.07,09:45
Prosím o radu.
Pracovník sa presťahoval z Čiech na Slovensko v mesiaci marec 2006. Mal dovtedy dve občianstva: slovenské aj české. V marci české občianstvo skončil a ostalo mu len občianstvo slovenské. Trvalý pobyt má od marca na Slovensku. Od marca je na Slovensku aj zamestnaný.
Je možné urobiť u zamestnávateľa ročné zúčtovanie dane alebo si musí podať sám daňové priznanie typ A?
Môže sa uplatniť celá nezdaniteľná čiastka 90816,- Sk alebo iba jej alikvotná časť?
Mám z toho trochu chaos, ešte som sa s takýmto prípadom nestretla a neviem ani na porade nájsť nič podobné.
Vopred Vám ďakujem za všetky rady.

Pokiaľ nemal iné príjmy na slovensku tak mu môžete vykonať RZD a uplatní si aj celý odpočet vo výške 90.816

Mal príjmy aj v čechách tak lepšie bude DP
oluska_1
14.03.07,10:01
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
oluska_1
14.03.07,10:23
Doplňujem ešte otázku:
Je na to aj nejaký "paragraf" alebo predpis, na základe ktorého vlastne okrem žiadosti o RZD netreba predkladať zamestnávateľovi nič (iné príjmy v SR nemal). Alebo treba k žiadosti priložiť ešte nejaký iný doklad, keďže nebol zamestnancom počas celého roka?
oluska_1
14.03.07,13:41
Ja ešte otravujem s doplňujúcou otázkou.

Je na to aj nejaký "paragraf" alebo predpis, na základe ktorého vlastne okrem žiadosti o RZD netreba predkladať zamestnávateľovi nič (iné príjmy v SR nemal). Alebo treba k žiadosti priložiť ešte nejaký iný doklad, keďže nebol zamestnancom počas celého roka?

Ak treba na odpoveď doplniť ešte nejaké ďalšie údaje - doplním.
Vopred vďaka za odpoveď.
katkaj
14.03.07,13:49
Ja ešte otravujem s doplňujúcou otázkou.


Ak treba na odpoveď doplniť ešte nejaké ďalšie údaje - doplním.
Vopred vďaka za odpoveď.

Mal počas roka 2006 ešte aj iné príjmy? Napríklad v Čechách ?
oluska_1
14.03.07,13:59
Do marca bol zamestnaný v ČR ako občan ČR.
katkaj
14.03.07,14:13
Do marca bol zamestnaný v ČR ako občan ČR.




idem to ešte naštudovať
oluska_1
14.03.07,14:19
S týmto mám problém aj ja. Ale dostala som na vyriešenie iba situáciu na Slovensku. Tu mi nie je jasné, čo treba predložiť zamestnávateľovi, keďže u neho poberal príjem iba časť roka. Treba tam niečo dokladať na ten zvyšný čas v roku (1.-2.mesiac) kedy mal dvojité občianstvo?
katkaj
14.03.07,15:12
S týmto mám problém aj ja. Ale dostala som na vyriešenie iba situáciu na Slovensku. Tu mi nie je jasné, čo treba predložiť zamestnávateľovi, keďže u neho poberal príjem iba časť roka. Treba tam niečo dokladať na ten zvyšný čas v roku (1.-2.mesiac) kedy mal dvojité občianstvo?


kedže má už slovenské občiastvo a mal aj príjem v čechách tak mi to vychádza že najlepšie bude keď si podá na Slovensku DP za všetky príjmy.
Ale poprosím poraďákov aby to ešte odsúhlasili lebo už mám v tom trochu chaos :cool:
oluska_1
14.03.07,15:23
Príjem v ČR mal ako občan ČR.
To je riadne "zmotané", ja keď sa do niečoho "zamotám", tak to stojí za to.
Ďakujem za každú pomoc.
oluska_1
14.03.07,21:08
Nevie nám nikto z poraďákov pomôcť "rozmotať toto klbo"?
Už sa s tým "trápime" dve.
Nikto ste sa nestretol s daňovým priznaním resp. s RZD niekoho, kto sa na Slovensko prisťahoval v priebehu roka a na konci roku robil daňové priznanie alebo mu zamestnávateľ robil RZD?
oluska_1
14.03.07,22:04
Posúvam.
Asi niečo zadávam zle, keď mi nikto okrem Katky nevie pomôcť.