Fiorela10
14.03.07,09:59
Chcela by som sa opýtať, ak je manžel živnostník a pracuje aj v soboty, prípadne aj nedele, má nárok na stravné lístky aj počas týchto dní, alebo len počas pracovných dní. Nie je mi to celkom jasné.
Ďakujem za odpoveď.
Martin Mocko
14.03.07,09:02
Chcela by som sa opýtať, ak je manžel živnostník a pracuje aj v soboty, prípadne aj nedele, má nárok na stravné lístky aj počas týchto dní, alebo len počas pracovných dní. Nie je mi to celkom jasné.
Ďakujem za odpoveď.

Má nárok za odpracovaný čas.... A pokiaľ pracuje i cez víkend, tak má nárok na stravné lístky i počas tohoto času.
Zlata
14.03.07,13:17
Nárok na stravné lístky má za odpracovaný deň v kal. roku, najviac však počet pracovných dní podľa osobitného pradpisu - t. j. podľa pracovného kalendára. Keď bolo v kal. roku 248 pracovných dní a on nebol počas roka zamestnaný (nemal nárok u zamestnávateľa), nebol na PN, nenárokoval si náhradu cestovného vrátane stravného a mal k dispozícii od 2.1.2006 stravné poukážky, do nákladov si môže dať 55 % zo sumy 89,-.
V r. 2007 je pracovných dní 250 takže ak má k 2.1.2007 stravenky k dispozícii, do nákladov si môže dať 250 straveniek po 89,-.
Ostatné platí ako v r. 2006.
Stravné poukážky musí mať, nestačí si ich zakúpiť na konci roka.
Dá sa stravné preukázať aj každodenným bločkom o nákupe stravy.
Takže by som so sobotami a nedeľami nesúhlasila.
Zita5
14.03.07,13:19
Ja by som povedala , že jeden deň pracovného oddychu/i keď viem že v prípade podnikateľa to je ťažko / treba dodržať .

Tu priložím link , dala som dotaz na DÚ z dôvodu So a Ne


http://www.porada.sk/t25087-odpovei-udr-na-narok-stravnych-poukaok-pre-szeo-poeas-so-a-ne.html