Nataša
21.01.05,06:10
Ahojky,
mám taký dotaz. Náš pracovník bude mať k dispozícii služobné auto na cestu domov. Chodí k nám na celý týždeň, domov odchádza iba na víkend. Zopár ľudí ma presviedčalo, že tá cesta domov a späť sa nemôže zapisovať do knihy jázd./evidencia prevádzky mot.vozidla/. Mne sa to nejako nezdá. Má tu s tým niekto skúsenosť?
Ďakujem.
Marta L
21.01.05,05:30
Do knihy jázd sa zapíše, ale ako súkromná jazda. Do nákladov sa účtuje nákup PHM celý a pracovník firme vráti sumu zodpovedajúcu súkromným jazdám. Ak nevríti = pripočt. položka pre firmu a pre zamestnanca príjem, ktrý treba zdaniť. Do daňového základu sa zamestnancovi tiež pripočta 1% obst. ceny auta najmesej 2 tis. každý mesiac.
anka1
24.01.05,06:46
Ahojky,
mám taký dotaz. Náš pracovník bude mať k dispozícii služobné auto na cestu domov. Chodí k nám na celý týždeň, domov odchádza iba na víkend. Zopár ľudí ma presviedčalo, že tá cesta domov a späť sa nemôže zapisovať do knihy jázd./evidencia prevádzky mot.vozidla/. Mne sa to nejako nezdá. Má tu s tým niekto skúsenosť?
Ďakujem.
My máme ten istý prípad vo firme, ale jedná sa o konateľa. Neviem ako ste sa dohodli zo zamestnancom, či si to bude platiť. Ak nie tak potom by som navrhovala rozpísať aj tie jeho súkromne jazdy do služobných v priebehu týždňa.
Paula
24.01.05,06:58
Neviem, či to ešte platí.... ale aj odpisy auta (pokiaľ ešte nebolo odpísané) sa museli krátiť v takom prípade.