oref
21.01.05,06:42
Dobré ránko,
môžete mi poradiť, ak občan, ktorý bol počas celého roka 2004 zamestnaný v Rakúsku, alebo v Nemecku, na Slovensku nemal za rok 2004 žiadny príjem, je povinný podávať na Slovensku za rok 2004 daňové priznanie? Má nejaké povinnosti voči SP a ZP???
oref
21.01.05,12:44
Pomoooooooooooooooooooc???????????
draik
22.01.05,12:09
Daňové priznanie musíte podať - §32 ods.2 písm. a) zákona o dani z príjmov. Predpokladám, že v SR máte trvalý pobyt a príjmy zo zamestnania v zahraničí presiahli 40.416 SKK.
vieroslava
14.03.05,09:21
Vďaka, vyriešili Ste aj môj problém. Syn pracuje dlhodobo v Rakúsku a nebola som si istá, či musí na Slovensku, aj keď tu v roku 2004 nemal žiadne príjmy, podať daňové priznanie. Predpokladám, že podáva daň.priznanie typu: B.
Čo sa týka povinností voči ZP a SP, občan by mal byť, pri zamestnaní v zahraničí odhlásený z poistenia ZP a SP na Slovensku. Poistený by mal byť cez zamestnávateľa v krajine, kde pracuje.
Ala100
14.09.05,08:35
Som dobrovoľne nezamestnana a od 01.10. budem zamestnana v Rakusku na zmluvu. Od tohto datumu sa odhlasim zo sociálnej a zdravotnej poisťovne, ktore som si dobrovolen platila. Nemam podpisanu ziadnu zmluvu s dochodkovou spoločnosťou. Ale v buducnosti sa chcem zapojiť do druheho dochodkoveho piliera. Vie mi niekto poradiť, ako postupvať, aby som nemusela platiť aj socialnu poisťovňu na Slovensku?