eliška1
14.03.07,11:03
Poraďte mi, ak máte niekto skúsenosti zo zriadením malého obchodíku so základnými potravinami. Bol by otvorený približne od 16.30 - 20.00 Pozemok mám, obchodík postavím, čo v ňom musí byť? Aké podmienky musí spĺňať? Ďakujem , prajem príjemný deň.
camelfly
14.03.07,11:24
Poraďte mi, ak máte niekto skúsenosti zo zriadením malého obchodíku so základnými potravinami. Bol by otvorený približne od 16.30 - 20.00 Pozemok mám, obchodík postavím, čo v ňom musí byť? Aké podmienky musí spĺňať? Ďakujem , prajem príjemný deň.

eliska1, informacii je tu spustu, skusim ta navodit na linky a nieco pridam, teraz chces vlastne info len o prevadzke potravin a jej vnutornom vybaveni ktoru budes mat:
v dokumentoch je jedna super pomôcka, súbor: HACCP v praxi (156.5 KB) (http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=511)
kde máš v 3 bode presne vymedzené podmienky aké má spĺňať predajňa potravín a kopu ďaľšieho čo budeš potrebovať:
Oddelenie priestorov s potravinami
Denné miestnosti pre personál, záchody a miesta, musia byť oddelené od miestností, kde sa manipuluje s potravinami a nesmú sa otvárať priamo do týchto miestností. V denných miestnostiach môže personál vykonávať činnosti, ktoré nie sú povolené v prevádzkových priestoroch, napríklad jesť, používať osobné veci, čítať a fajčiť. Tieto činnosti sa nesmú vykonávať v prevádzkových priestoroch, lebo môžu mať za následok kontamináciu potravín ....

keby si už začala podnikať v tejto oblasti, tak budeš potrebovať vypracovaný vlastný vnútorný hygienický režim, ktorý pri uvádzaní do praxe kontrolujú inšpektori Regionálnych veterinárnych a potravinových správ,
nesmieš zabudnúť mať platný hygienický preukaz ale to len ako info ;)

Ďalej budeš musieť mať zavedený a funkčný systém správnej hygienickej praxe (HACCP), resp. používať príručky správnej hygienickej praxe a mať zavedenú tzv. vysledovateľnosť, musíš byť schopná identifikovať svojich dodávateľov a odberateľov tak, aby v prípade nebezpečenstva mohla byť potravina čo najskôr stiahnutá z obehu.

k tomu ti prikladám zase super pomôcku z porady ktoré priložili ďalší poraďáci ohľadom teplôt v chladiacich boxoch ...:
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html
betuska7
28.05.07,10:14
Ahojte,

Obraciam sa na Vas so ziadostou o veeeela rad ohladom podnikania. Chcela by som otvorit vecierku so zakladnymi potravinami a vobec netusim co to vlastne vsetko obnasa. Pocnuc vybavenim zivnosti az po vsetky potrebne zalezitosti tykajuc sa otvorenia vecierky.
Bola by som velmi rada keby sa mi ozval a poradil niekto kto ma tieto skusenosti za sebou.
Moc krat dakujem za uzitocne rady.
malinka421
04.06.09,20:56
Dobrý deň, chcela by som sa spýtat niečo ohladom otvorenia večierky, ako nato, či ked dostanem dotaciu možem zato nakupit aj potraviny do obchodu alebo na zaciatok sa da nakupit od dodavatelov aj na dlh.Citala som ze zato sa da kupovať iba hmotny majetok, a este jedna otazka ked mam dlh v zdravotnej poistovni musim to najprv vyplatit aby som mohla mať živnosť???
Lianka
05.06.09,14:19
Dotaciu mozes pouzit na to, co ti umozni zmluva s uradom prace o poskytnuti dotacie. Informuj sa na urade prace.

Nie som presvedcena o tom, ze dnes niekto predava na dlh. Doba splatnosti moze byt vecou vzajomnych rokovani s dodavatelom.

Dlh voci zdravotnej poistnovni nie je prekazkou zacatia podnikatelskej cinnosti, avsak v kazdom pripade ho doporucujem splacat - dohodnut sa na splatkovom kalendari (neviem, ako ste vo vyrovnani daleko) + pocitat s platenim sucasneho poistneho.