koalko
14.03.07,11:22
chcela som využiť na odpoveď - Draka, ale neviem to tam zadať a vidím, že otázky sú preklopené na uvedenú stránku.

Dostala som od klientky potvrdenia o príjme na ročné zúčtovanie dane okrem potvrdení mala aj zmluvy od dielo. Chcem si len overiť či môj postup bol správny.
Spočítala som príjmy na základe zmlúv o dielo činili výšku 19940.-SK takže ich nebudem brať do úvahy nakoľko oslobodenie od dane je príjem do výšky 23650,-SK. V prípade vyššej sumy by som urobila daňové priznanie typu B.
A z ostatných príjmov na základe potvrdení urobím ročné zúčtovanie.
Je to správne?


A môžete mi napísať ako môžem zadávať otázky priamo na stránku Dra ?


díky
BETTY MITNIK
16.03.07,06:40
chcela som využiť na odpoveď - Draka, ale neviem to tam zadať a vidím, že otázky sú preklopené na uvedenú stránku.

Dostala som od klientky potvrdenia o príjme na ročné zúčtovanie dane okrem potvrdení mala aj zmluvy od dielo. Chcem si len overiť či môj postup bol správny.
Spočítala som príjmy na základe zmlúv o dielo činili výšku 19940.-SK takže ich nebudem brať do úvahy nakoľko oslobodenie od dane je príjem do výšky 23650,-SK. V prípade vyššej sumy by som urobila daňové priznanie typu B.
A z ostatných príjmov na základe potvrdení urobím ročné zúčtovanie.
Je to správne?


A môžete mi napísať ako môžem zadávať otázky priamo na stránku Dra ?


díky


Ja som tiež mala príjem na základe zmluvy o dielo a na základe podaného dopytu dneska ráno som dostala takú odpoveď od Daňového riaditeľstva SR Banská Bystrica, že ak som nevykonávala činnosť na základe živnostenského oprávnenia, takýto príjem sa zaraďuje medzi ostatné príjmy podľa paragr. 8, ktorý sa v daňovom priznaní k dani z príjmov FO typu B sa uvádza v riadku iné príjmy podľa paragr. 8 zákona o dani z príjmov. Na účely zistenia základu dane sa pri tomto príjme uplatnia ako daňový výdavok výdavky vynaložené na dosiahnutie tohto príjmu. Takýto príjem sa nepovažuje za príležitostný príjem a nie je oslobodný od dane.
Jana1303
11.02.09,09:45
Jeden klient (SZČO) mi priniesol Zmluvu o dielo a k nej pokladničný výdavkový doklad na sumu 20.000,--Sk. Zmluva je spísaná s bývalým policajtom, ktorý poberá výsluhový dôchodok.

Mám k tomu 3 otázky:
- SZČO si môže uplatniť celú čiastku t.j. 20.000,-Sk do nákladov?
- príležitostný príjem - podľa ského §-u ?
- výsluhový dôchodca, ktorý počas minulého roka poberal iba výsluhový dôchodok a uvedený príležitostný príjem = 20.000,--Sk, musí
podávať daňové priznanie?
slovex
01.03.09,18:02
nie som si celkom istá ako sa mi zachovajú zmluvy o dielo, ide o vyhotovenie projektovej dokumentácie, 3 rôzne zákazky, na každú zákazku mám zvlášť uzatvorenú zmluvu o dielo. Prácu na diele vykonávam vlastnými prostriedkami vo vlastných priestoroch.
Pokynmi objednávateľa sa riadim len pri projektovaní.
Vychádza mi že je to príjem podľa §8 avšak premýšľam nad tým či ich dám do riadku 1 - číže odst.1 písm.a alebo riadok 11 - iné ....
ide o príjem spolu 198 000 Sk
podľa §8 odst 1 písm. a v náväznosti na §9 odst.1 písm.h - môžem v tomto prípade využiť možnosť oslobodenia príjmu do výšky 5 násobku živ. minima t.j. 198 000 - 25650 ???
Okrem toho mám príjem zo závislej činnosti
vopred ďakujem za názory a rady