ZuzanaP
14.03.07,12:07
Prosím o radu:

V 07/2006 sme obdržali od nášho "skvelého" dodávateľa faktúru za materiál na sumu Sk 9 466,--. Uhradili sme ju, a včera nám prišla tá istá faktúra, ale s inou sumou, je tam rozdiel 573,50 (za materiál, ktorý sa dobral dodatočne, ale už sa neunúvali nám poslať aj opravenú fa). Ak som dobre pochopila ich zámer, tak takto si robia invent. záväzkov a zároveň nás urgujú, že máme u nich nedoplatok.

Akým spôsobom si to mám zaúčtovať, aby to bolo v poriadku. Môžu nám vystaviť dobropis k tej fa na dlžnú sumu a vystaviť úplne novú fa na sumu Sk 573,50?
Dana K.
14.03.07,11:11
Prosím o radu:

V 07/2006 sme obdržali od nášho "skvelého" dodávateľa faktúru za materiál na sumu Sk 9 466,--. Uhradili sme ju, a včera nám prišla tá istá faktúra, ale s inou sumou, je tam rozdiel 573,50 (za materiál, ktorý sa dobral dodatočne, ale už sa neunúvali nám poslať aj opravenú fa). Ak som dobre pochopila ich zámer, tak takto si robia invent. záväzkov a zároveň nás urgujú, že máme u nich nedoplatok.

Akým spôsobom si to mám zaúčtovať, aby to bolo v poriadku. Môžu nám vystaviť dobropis k tej fa na dlžnú sumu a vystaviť úplne novú fa na sumu Sk 573,50?

Najlepšie by bolo, keby vám na ten dodatočne odobraný materiál vystavili novú faktúru.
ZuzanaP
14.03.07,11:16
A čo s tou starou, z ktorej odviedli DPH? To by potom odviedli DPH 2x.
betka
14.03.07,11:46
A čo s tou starou, z ktorej odviedli DPH? To by potom odviedli DPH 2x.

Nechať pôvodnú FA, pretože ste žiadnu inú FA, neobdržali. Z prvej FA ste si odpočítali DPH, máte ju v záznamoch. NEch si to vysporiada dodavateľ, vystavením novej FA na sumu 573.50 Sk, čo bude pre Vás nový záväzok. A budete to mať v poriadku.

Po správnosti Vám mali poslať ťarchopis, ak Vám vyfakturovali nízku cenu za nejaký tovar ..

Čo to má za význam prepisovať FA, raz keď Vám nejakú FA poslali, zaevidovali ste si ju a hotovo. A ak chceli meniť, tak Vám mali tel. oznámiť, prosím Vás nedalo by sa Vám náhodou zahodiť pôvodnú, doberali ste tovar ešte v tento deň......, alebo vyfakturovali sme Vám nízku cenu ....
Náš zákazník, náš pán. Ináč aj mňa tieto veci rozčuľujú .....o kt. píšete ...:mad::mad::mad:
ZuzanaP
14.03.07,11:56
Betka ďakujem, to je taký dodávateľ, od ktorého chodia faktúry pravidelne neskoro (jeho problém, dostane neskôr peniaze) a stále nám neprikladá k fa dodacie listy, čo stále urgujeme. Lenže na druhej strane sú v okolí najlacnejší a majú celkom slušný výber sanity:( .:mad:
Dana K.
14.03.07,12:33
A čo s tou starou, z ktorej odviedli DPH? To by potom odviedli DPH 2x.

Ja som to myslela tak, aby v tej novej faktúre bol len rozdiel a tú starú nech nechajú tak ako bola pôvodne.
Zita5
14.03.07,13:27
Prosím o radu:

V 07/2006 sme obdržali od nášho "skvelého" dodávateľa faktúru za materiál na sumu Sk 9 466,--. Uhradili sme ju, a včera nám prišla tá istá faktúra, ale s inou sumou, je tam rozdiel 573,50 (za materiál, ktorý sa dobral dodatočne, ale už sa neunúvali nám poslať aj opravenú fa). Ak som dobre pochopila ich zámer, tak takto si robia invent. záväzkov a zároveň nás urgujú, že máme u nich nedoplatok.

Akým spôsobom si to mám zaúčtovať, aby to bolo v poriadku. Môžu nám vystaviť dobropis k tej fa na dlžnú sumu a vystaviť úplne novú fa na sumu Sk 573,50?

Ja by som im faktúru vrátila na prepracovanie s tým, že pôvodná faktúra už bola uhradená t.j. vysporiadaná a nech nám vystavia novú faktúru . Určite by som s ich postupom nesúhlasila .

To znamená nový tovar/dodatočne dodaný/ ......... nová faktúra ...