karpis
14.03.07,13:25
Zamestnanec spôsobil škodu zamestnávateľovi. Má poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu, Oznámil poisťovni v roku 2006
túto PU. My sme stroj dali opraviť na náklady firmy ešte v r. 2006.Platba z poisťovne prišla až vo februári 2007.
Mám to zaúčtované
fa za opravu v 12/2006 celá čiastka VOZD PR

platba od poisťovne r. 2007 POZD- iný príjem

Je to dobre? alebo je treba ešte niečo doúčtovať.
A čo so spoluúčasťou tú nemusíme žiadať od zamestnanca ani o nej účtovať?
MMM
14.03.07,13:13
V jednoduchom uctujes o vydavkoch , ked ich zaplatis. Ak si to zaplatila tu opravu v 2006 ide to do danovych vydavkov roku 2006.
Ak od poistovne prisla nizsia suma mas pravo od zamestnanca vyuctovat aj jeho spoluucast-rozdiel , o ktroy Vam poistovna menej uhradila.
Je to prijem ovplyvnujuci danovy zaklad roku 2007.
Pekny den.
:)
karpis
14.03.07,13:15
MMM dakujem pozrite sa ešte niekto na to lebo napr,§ 19 ods.3 písm. g
je okrem iného : daňovými výdavkami sú aj škody nezavinené danovníkom
1. vzniknuté v dôsledku živelenj pohromy ....
2. spôsobené neznámym páchateľom
Ale ja predsa viem, že kto spôsobil škodu.
Ja to už asi moc kombinujem.
karpis
14.03.07,14:12
Haló už nikto sa nevyjadrí
účtovník 007
14.03.07,14:26
So zamestnancom si mal spísať zápis(alebo teraz spíšeš) o uznaní spoluúčasti a dáš mu ju k náhrade. Nakoľko on je poistený, tak ti to zaplatí poisťovňa. PODZ budeš mať vtedy, keď ti to zaplatí poisťovňa za zamestnanca alebo zamestnanec.
Účtovanie máš správne. Celá oprava VODZv roku 2006 a platba od poisťovne PODZ v roku 2007.
renča1
14.03.07,14:58
MMM dakujem pozrite sa ešte niekto na to lebo napr,§ 19 ods.3 písm. g
je okrem iného : daňovými výdavkami sú aj škody nezavinené danovníkom
1. vzniknuté v dôsledku živelenj pohromy ....
2. spôsobené neznámym páchateľom
Ale ja predsa viem, že kto spôsobil škodu.
Ja to už asi moc kombinujem.

Keby si si pozrela:) komentár k tomuto § , tak by si zistila, že:

Škody , ktoré vznikli na majetku daňovníka, zákon o dani z ríjmov delí na 2 základné sk. a podľa tohto delenia je v zákone zvolený aj rozdielny prístup k daňovej uznateľnosti. To znamená, že škody sa delia na:

1) škody nezavinené daňovníkom-ktorých vznik je vo výške škody uznaným daň.výdavkom,
2) škody zavinené daňov., ktorých vznik je vo výške škody uznaným daňov.výdavkom v nadväznosti na § 21. ods.2 písm.c) len do výšky náhrad zahrnovaných do základu dane.

Ďalej škody podľa bodu 1) nezavinené daňovníkom (ktorých vznik nezapríčinil daňovník-účtovná jednotka) sa ďalej delí do dvoch základných (podskupin bodu 1) okruhov:

1) škody vzniknuté v dôsledku živel.pohromy,....-vzniknutá škoda je uznaným daňovým výdavkom v tom zdaňov.období, v ktorom vznikla, vo výške vzniknutej škody,
2) škody spôsobené neznámym páchateľom- tieto sú uznaným daňov.výdavkom v tom roku, v ktorom túto skutočnosť polícia potvrdí daňovníkovi.

Tvoj prípad sa vzťahuje na bod 1), ktorý som hrubo zvýraznila...:)
timejka200
23.04.09,14:10
ako zaúčtujem prijatú náhradu škody od poisťovne na bankový účet?

2. a neviem ako zaúčtovať ak firma mám 2 účty v jednej banke a ked mi príde výpis mám tam často také položky že preúčtovanie z jedného na druhý účet ako sa to zaúčtuje?

dakujem za pomoc...