veja55
14.03.07,12:35
Vie mi niekto poradiť, chcem robiť administratívne práce, zastupovanie na úradoch atď a chcem si uzatvoriť zmluvu. Mám živnosť a zároveň som zamestnaná v hl.pomere. Je možné mať príjem na základe zmluvy mesačný príjem cca 20 000,- díky ak sa niekomu zdá tá otázka blbá tak pardon ale len začínam od decembra so živnosťou a chcela by som nejaké náklady do starého roku. Pa pa pekný deň
Orsz
14.03.07,12:02
Vie mi niekto poradiť, chcem robiť administratívne práce, zastupovanie na úradoch atď a chcem si uzatvoriť zmluvu. Mám živnosť a zároveň som zamestnaná v hl.pomere. Je možné mať príjem na základe zmluvy mesačný príjem cca 20 000,- díky ak sa niekomu zdá tá otázka blbá tak pardon ale len začínam od decembra so živnosťou a chcela by som nejaké náklady do starého roku. Pa pa pekný deň

V živnosti by si mala mať administratívne práce - spíšeš zmluvu, a mesačne si budeš faktúrovať odmenu za vykonané práce. Popri tom môžeš mať kludne aj hlavný pracovný pomer.
veja55
14.03.07,12:22
A aká zmluva by to mala byť? Nebude problém, tá čiastka z vášho pohľadu?
katarina26
14.03.07,12:26
A aká zmluva by to mala byť? Nebude problém, tá čiastka z vášho pohľadu?

... preco si myslis ze by mal byt problem prave v "ciastke" ? Ked myslis ze je to cena ktora zodpoveda narocnosti prace za poskytovane sluzby a ked ti ju bude klient ochotny zaplatit tak v tom nevidim problem.:o

Pekny den.
veja55
14.03.07,12:30
No ja už neviem, klient s tým súhlasí. Len či daniari to jemu nevyhodia, že je to neprimeraná výška odmeny. Ozaj neviete aká by to mala byť zmluva?
Dana K.
14.03.07,12:39
Nie som si istá na 100%, ale asi by to mohla byť mandátna zmluva
Dana K.
14.03.07,12:40
No ja už neviem, klient s tým súhlasí. Len či daniari to jemu nevyhodia, že je to neprimeraná výška odmeny.

Ak to bude mať podložené zmluvou, tak nemajú dôvod. Veď u nás funguje trhový mechanizmus. Každý si vyberie ponuku, ktorá mu vyhovuje. A či to prepláca alebo nie, to už je jeho problém, že si nenájde niekoho lacnejšieho. Problém by to bol, keby to boli fiktívne čiastky, čo vo vašom prípade nebudú.
veja55
14.03.07,13:06
Ďakujem za odpovede, dúfam že budem mať všetko ok. Skúsim urobiť tú mandátnu zmluvu.