Viera
13.05.04,13:14
Chceli by sme vo firme zaviesť úhrady prostredníctvom platobných kariet
cez terminál. Informovali sme sa v Tatrabanke, ale zdá sa mi to príliš
finančne náročné.
Neviete mi poradiť nejaký výhodný spôsob zavedenia tohoto spôsobu platenia ?

Ďakujem
MIRKA
13.05.04,14:28
A čo Ti povedali v TB? Aké majú podmienky a ceny?

Moja mama má cez Unibanku a prenos dát cez EuroTel. Unibanke platí poplatok 3% z platby a Eurotelu samozrejme podľa prenosu, ale vychádza to okolo 600,00 Sk s DPH mesačne. Myslím, že terminál má zapožičaný od banky.
Jozef Mihál
15.05.04,17:28
Je to trošku otázka mimo, ale ak dovolíte a viete o tom niečo, akým kurzom sa prepočítava môj nákup uskutočený v cudzine - napr. v Česku - ak platím kreditkou VISA ?
accad
15.05.04,19:54
Pre J.Mihála
Nákup prostredníctvom VISA karty v zahraničí z SK-účtu prepočítavam kurzom komerčnej banky, v ktorej máme vedený SK-účet, v deň kedy nám platbu odpísali z účtu. Kartu vystavenú k EUR-účtu prepočítavam kurzom NBS platným dňa kedy nám platbu odpísali z EUR-účtu.
ekin
16.05.04,11:55
J.Mihalovi
neviem celkom presne, aky je mechanizmus, ale sama som pouzila na odporucanie banky kartu v českej republike na platbu benzinu a bolo to vyhodnejsie ako vymena za Kč. Banka ma upozornila, ze výbery z bankomatu su mozne, ale ze poplatky su vysoke, radsej nech kartu pouzivam na platby...tusim, ze kurz deviza stred sa pouzil
Jozef Mihál
16.05.04,12:22
Ďakujem za odpovede k otázke na VISU, dnes som sa na to informoval v Tatrabanke. Kedže moja VISA je vedená v Sk, tak pri nákupe v Česku sa deje to, že - VISA mi najskôr prepočíta sumu Kč na USD a potom z USD na Sk. Takže VISA uskutoční dvojitý prepočet a výsledkom je, na čo som fakt udivene pozeral na výpise, že v deň, kedy kurz 1 Kč bol = 1,27 Sk (valuta predaj), mi VISA účtovala nákup v Kč kurzom 1,31 !

Takže pre podobne hlúpych ako ja - prepáčte za výraz - pri výjazdoch do ČR výhodnejšie je nakúpiť si Kč a platiť v hotovosti !

Niečo iné je mať VISU vedenú k EUROúčtu - ak kupujete za Eurá, žiadne prepočty sa nedejú. To však chce mať dve karty - jednu pre Slovensko, druhú pre Euro - zónu.
juko
26.05.04,14:55
Práve som si prečítal oba príspevky, ako od Ekin tak aj od Jozefa Mihála a zarazilo ma, ako sa líšia. Ekin tvrdí, že platba v zahraničí prostredníctvom karty je výhodná, naopak pán Mihál tvrdí opak. Ekin, ak to nie je tajomstvom, akú kartu si použila?
Milan
27.05.04,06:21
Za terminal od VUB sa platí mesačný poplatok 357,-Sk (Eurotelu) aj keď sa nič neuskutočni, Pri transakcii je to zhruba 2,5% banke + ďalšie poplatky eurotelu cca 10,- za transakciu
Milan
27.05.04,06:33
Upresňujem pre terminál od VÚB: Zriaďovací poplatok (Eurotelu)-550,- Sk Mesačný prevádzkový 300,- Sk, sumy sú bez DPH, za prenos - pri úhrade kartou: 6,50Sk/ min - pri ISDN linke to je bežne cca 3 min, takže zhruba 19,50 Sk

Banka si účtuje od 2 do 2,5% zo sumy, podľa typu predávaného sortimentu, predpokladaného obratu.....

Takže je doporučené realizovať transakcie nad 300,-SK. Všetko záleží od rabatu....

Je to dosť zdieranie..........
Jozef Mihál
27.05.04,06:38
A sakra...
Minule som v dráčiku platil kreditkou nákup za tuším 29 Sk...To mi radšej mohli dať tú hračku zadarmo...
Viera
27.05.04,06:59
Milan, podobné podmienky mi ponúkli aj v Tatrabanke.
Vo VÚB mi však ponúkli iné podmienky ako uvádzate vy a to paušálny poplatok minimálne od 690,- Sk mesačne, ktorý sa znižuje podľa obratu - pri obrate 300 tis. Sk je to 290,- Sk. Provízia do 10tis. je 0% , od 20 tis=2,20 %, ktorá sa postupne znižuje podľa obratu a pri 300 tis. je 1,75 %.
V mesačnom poplatku by už malo byť všetko aj prenájom terminálu, aj transakčné poplatky, dokonca aj zriadenie účtu VUBusiness POS s balíkom služieb.

Tak či tak, je to dosť veľa.

Máte pravdu, je to zdieranie...
Fany
27.05.04,08:00
Pre Teba by to nemalo mať žiadne poplatky. Zaleži ale ako u kreditkou si platil. Tie poplatky platí predajňa. My máme v SLSP terminál, platíme mesačne 500 Sk a z transakcie 1,8%. Zatial to nieje zlé, ale záleží na tom, koľko obratov v akej výške Vám mesačne prejde, aby ste aspoň na tých 500 netratili. Je fakt, že banka si dá zaplatiť všetko, ale ak chceme vyjsť v ústrety zákazníkovi, iné nám neostáva. To je ten údel podnikania. !!!
Jozef Mihál
27.05.04,08:07
To Fany - ten Váš príspevok asi patril mne - ja viem, že neplatím pri nákupe kreditkou (VISA) žiadne poplatky - preto ňou predsa platím. Ale skutočne ľutujem chudáka obchodníka, ktorý odomňa dostane 29 Sk, a banke zaplatí za transakciu 30 !
andrea
04.06.04,01:52
Pre pani Vieru: je to financne dost narocne, ale zase pohodlne. Ja odporucam a je na vas ktoru banku si zvolite. Aj tak si myslim ze tie rozdiely medzi bankami niesu az take strasne(neporovnavala som). A ked si to zoberiete dnes platite za vsetko a vsade.
Viera
04.06.04,05:42
Ďakujem Vám všetkým za pomoc pri získavaní informácii ohľadne použitia platobných kariet. Mám v tom už úplne jasno. Informácie som odovzdala šéfovi. Ako s nimi naloží už nezáleží odo mňa...
ekin
04.06.04,09:47
klasika: eliot-visa, cize ZBK a v CR to bolo skutocne najlepsie, hlavne na benzinke