babos
14.03.07,13:32
Prosim vas, zalezi vyska honoraru (publikovanie v tlaci, vytvorenie umeleckeho diela, scenar a pod.) na tom, ci sa ma zdanit alebo nie? Existuje este hranica, po ktoru sa honorar nemusi priznat v danovom priznani?
Dakujem
Katarina
14.03.07,17:09
Podľa mňa tento príjem patrí do § 6 ods. 2 písm. a, tam ale nie je žiadna hranica, takže asi zdaniť celý príjem.
pavels
14.03.07,17:16
Podľa mňa tento príjem patrí do § 6 ods. 2 písm. a, tam ale nie je žiadna hranica, takže asi zdaniť celý príjem.

Celý príjem nezdaniť, uplatniť si paušálne výdavky 40%.
Katarina
14.03.07,17:48
Celý príjem nezdaniť, uplatniť si paušálne výdavky 40%.

Otázka znela, či existuje hranica po ktorú sa honorár nemusí zdaniť, ale máš pravdu, ak nevie preukázať skutočné výdavky, resp, tieto výdavky sú nízke požije paušálne výdavky 40 %.
babos
15.03.07,05:52
Otázka znela, či existuje hranica po ktorú sa honorár nemusí zdaniť, ale máš pravdu, ak nevie preukázať skutočné výdavky, resp, tieto výdavky sú nízke požije paušálne výdavky 40 %.

Ano, uplatnujem si vydavky 40%. Pred rokmi bola tato hranica, na ktoru sa pytam, 5000,-Sk. Ak som mal mesacne prijem z honorarov do 5000, nemusel som ich nikde priznavat. Plati to este? dakujem, pekny den.