Tarotka
14.03.07,15:57
Prosim Vás o radu,mám 5 rokov prax v účtovníctve,ukončenú str.školu s maturitou+certifikát o školení.
Mohli by ste prosim v skratke zosumarizovať základne kroky ako postupovať?Okrem výpisu z reg.trestov,mat.vysvedčenia potrebujem ešte niečo?Čo všetko si možem uviesť do živn.listu na vykonávanie učtovníctva,keď nemám vysoku školu.Ake odvody ma čakajú?Našla som pár príspevkov,len prosím o zhrnutie ako postupovať.Zaujemcov mám len potrebujem svoju činnosť zoficiálniť.Ďakujem
betka
14.03.07,19:46
Prosim Vás o radu,mám 5 rokov prax v účtovníctve,ukončenú str.školu s maturitou+certifikát o školení.
Mohli by ste prosim v skratke zosumarizovať základne kroky ako postupovať?Okrem výpisu z reg.trestov,mat.vysvedčenia potrebujem ešte niečo?Čo všetko si možem uviesť do živn.listu na vykonávanie učtovníctva,keď nemám vysoku školu.Ake odvody ma čakajú?Našla som pár príspevkov,len prosím o zhrnutie ako postupovať.Zaujemcov mám len potrebujem svoju činnosť zoficiálniť.Ďakujem

Pôjdete na živnostenský úrad, tam si vyberiete čo chcete mať predmet svojho podnikania (na tabuli si vyberiete, čo chcete a potrebujete), vydajú vám ZL a pridelia Vám ICO, pojdete do poisťovní (sociálna poisťovňa, kde platba do fondov je dobrovoľna, zdravotná poisťovňa - povinná platby do fondu - min.), na DU zaregistrovať sa, kde Vám dajú Vaše DIČ, založíte si podnikateľský účet...

Na vedenie účtovníctva Vám netreba úúúúúplne nič,
To je pekné, že chcete viesť účtovníctvo, máte prax, ....:):), snažíte sa ...
Prajem Vám veľa úspechov

Toto sa netýka Vás:
:mad::mad::mad: a viete koľkí nemajú ani páru o účtovníctve, a robia ho aspoň 20 firmám, nepoznajú zákony, a tvária sa, že sú najmúdrejší, sú horenos a ich účtovníctvo stojí za ho....:mad::mad::mad:
Poraďáci, viete o čom je reč :D:D:D
jamis
14.03.07,19:51
Ja robím účtovníctvo už 14 rokov a dobre viem, že všetko neviem...
Paula
14.03.07,19:54
súhlasila som s "výrokom", nie s tým, že jamis dobre vie, že nevie... ;)

P.S.: lebo.... keby sa niekto pýtal....tak si vážim, ak si človek pripustí, že nieje vševed a majster sveta v jednom
Anja111
14.03.07,19:57
súhlasila som s "výrokom", nie s tým, že jamis dobre vie, že nevie... ;)
Samozrejme, že aj ja...
moni
14.03.07,20:06
Akurat som sa včera stretla so známou, ktorá nie že prax nemá, ale ani nestudovala zaklady ekonomie a na živnostenskom liste ma vedenie účtovníctva. Čo ja pred 7 rokmi som musela na ŽÚ zdokladovať prax a školu. Takže preto sú tie živnostníčky - účtovníčky, ktoré nemaju ani šajnu čo sú pasíva a aktíva. Ja len ľutujem tých podnikateľov, ktorí si dajú robiť účtovníctvo takým ľuďom, lebo oni sa len pozrú na živnostenský list a myslia si, že hocikto ho nemôže mať.
betka
14.03.07,20:14
Asi to bolo zmenené z toho dôvodu, že z "neodbornosti účtovníkov" a z kadejakého účtovania, veď to tam hodím, a čo keď aj neviem .... sa môže dostať do ŠR toľko pokút.......
Útovník, nie je podradná robota, človek by mal byť hrdý, že je účtovník!!!! Ale na druhej strane, sa robí účtovníkom každý blbec .... Prepáčte, ale raz na to doplatia ...
Zoltán Kovács
14.03.07,20:38
Som vo fachu 14 rokov, ale niekedy si veru musím dať poradiť. A pamätám, že keď som vybavoval ŽL ako prísne kontrolovali vzdelanie a patričnú prac. A teraz, príde z ulice trebars aj zametač smetí a dá si do ŽL vedenie účtovníctva. Tak to sme pekne dopadli.
Orsz
14.03.07,22:14
No to je fakt zaujímavá téma. Stále sa máme čo učiť, pretože všetko sa neustále mení. Niekedy ma vedia nahnevať kurzy účtovníctva - za 2-3 mesiace sa komplet účtovníctvo so zákonmi naučiť nedá - tiež také poznám, ale čo na to hovoriť? Keby som to niekde roztrubovala, bola by som ja tá trúba, čo si namýšla, že vie všetko.
Tarotka, prepáč, ale keď si chceš založiť živnosť na účtovníctvo - nemala by si takéto info vedieť - čo k tomu treba? Činností si môžeš zadať koľko chceš, a nepotrebuješ žiadne maturitné vysvedčenia ani certifikát o školení. Treba veľa, veľa čítať a študovať - stále.
petovsan
14.03.07,22:25
...Niekedy ma vedia nahnevať kurzy účtovníctva - za 2-3 mesiace sa komplet účtovníctvo so zákonmi naučiť nedá - tiež také poznám, ale čo na to hovoriť? ....
čože? tak dlhotrvajúce rýchlokurzy? to ja už som počula o expresných, 3-týždňových (veď do konca marca treba ešte porobiť nejaké účtovníctva :) :) :) ). Tiež ma to teda štve, takéto "rýchlokvasené" účtovníčky, ako to tu kedysi ktosi nazval, už si nespomeniem. A jediný výsledok toho všetkého je skutočne potom iba zlé svetlo na všetkých účtovníkov, neadekvátne ceny a ozaj asi jedine vysoké príjmy do ŠR zo zistených chýb pri kontrole. Nechápem len jedno: murára (aj obkladača) nemôže robiť hocikto, ale zato účtovníka áno !!! Myslím, že to je možné jedine v slovenskom Kocúrkove !!!
ondrejvla
14.03.07,22:34
Súhlasím so všetkými "desiatimi" Aj napriek tomu, že túto prácu robím už 40 rokov, je nielen mojim živobytím ( pri dôchodku) ale aj koníčkom, stále viem, že sa ešte veľa vecí musím učiť! Ale som sa rozhodla, keď môže hocikto z ulice vykonávať vedenie účtovníctva, tak pôjdem aj ja na ŽÚ a neodídem, kým mi nevydajú ŽL s profesionálnym vykonávaním všetkých prác! No povedzte, vari my ženy nemusíme vedieť všetko? A budem žiadať paušál na 60% - veď prax mám, či nie?...
Tarotka
15.03.07,11:09
Jéj,to je milé...Ďakujem za komentáre a rady.Účtovníctvo ma veľmi baví...je to zodpovedná práca a človek vedomostne napreduje celý život.Potrebovala som trochu poposunúť.
betka
15.03.07,12:56
Zase som Vám dala trošku možnosť sa odreagovať a rozčúliť.:D :D :D pomôže to, čo? Ale rozčúlenie je oprávnené.
calawen
09.07.07,14:10
Viete mi poradit? mam maturitu (OA), ucto ma moc bavi a mam aj dajaku prax - take 4 roky ale potencialnym problemom je, ze som ho robila brigadne. Berie sa to ako prax v pripade, ze by som chcela zalozit zivnost???
Johanka
09.07.07,14:12
Na ohlásenie živnosti "vedenie účtovníctva" nepotrebuješ žiadnu prax ani primerané vzdelanie.
Johanka
09.07.07,14:13
calawen
09.07.07,14:18
Ďakujem, už som počítala...
calawen
09.07.07,14:20
;) Ale zrejme bude výhodnejšie počkať do septembra-oktobra, kedy budú nižšie poplatky za ŽL...
calawen
09.07.07,14:34
este raz dik..