dessire
14.03.07,15:08
Zakladáme občianske združenie, stanovy máme vypracované a tak by som sa rada spýtala ako ďalej a čo potrebujem - viem, že treba registráciu na MV a následne na daňovom úrade. Čo ešte treba a ako postupovať voči hore uvedeným dvom inštitúciam?
mucina
14.03.07,19:42
stanovy spolu so žiadosťou o registráciu a 500 korunovým kolkom /ktorý vložíš do obálky/ pošli na MV SR, ked ti zaslu naspat stanovy, tak sa musis registrova na IČO na štatistickom úrade v rámci tvojho kraja, kde treba zaslat ziadosť, stanovy bude originál a fotokopiu alebo iba overenu fotokopiu a 100 korunovy kolok. ked ti poslu IČO, treba ist na danovy urad a tam ti daju DIC. ak budeme zamestnavat ludi, tak sa treba registrovat na zdravotke a na soc. poistovni. potom treba urobit peciatku a uz iba pisat projekty a zhanat peniasky na fungovanie zdruzenia a plnenia jeho cielov.
dufam, ze ti to pomoze
dessire
15.03.07,07:26
ďakujem, je to pre mňa vyčerpávajúca odpoveď a vyčerpávajú urobiť...a tak už len začať.
milanapaula1
15.03.07,13:31
ahoj mucina,
v predchádzajúcej odpovedi si uviedla 500,- korunový kolok pri registrácii, ale ja som tiež pátral a objavil som sumu 1000,- Sk za registráclu.
Tak ako teda?
mucina
16.03.07,15:27
áno máš pravdu, je to 1000 Sk, pri zmene stanov je to 500 Sk. je lepsie si tam zavolat.