MAGDALIENKA
14.03.07,19:57
Zahraničná firma so sídlom v Luxembursku je registrovaná pre DPH na Slovensku. Vystavuje faktúry pre slovenského odberateľa (platiteľa DPH), na ktorých je uvedené IčDPH dodávateľa aj odberateľa. Aké ďalšie náležitosti musí mať táto faktúra? Podľa akého § sa riadi fakturácia. Len podľa zákona o DPH, alebo aj podľa Obchodného zákonníka. Musí tam byť uvedené aj IČO a musí byť v slovenskom jazyku?
koňo
14.03.07,19:03
Nepíšeš, či má zahraničná firma registrovanú aj stálu prevádzkáreň.
Faktúra v takomto prípade musí obsahovať údaje podľa § 71 zákona o DPH.
MAGDALIENKA
14.03.07,19:13
Nemá stálu prevádzkáreň v SR.
A čo ten cudzí jazyk a IČO?
Orsz
14.03.07,22:18
Nemá stálu prevádzkáreň v SR.
A čo ten cudzí jazyk a IČO?


Ak je registrovaná v SR ako platiteľ DPH - vzťahuje sa na ňu náš zákon o DPH - takže mala by spĺňať náležitosti podľa §71. DPH by mala byť vyčíslená v SK. Text by mal byť aj po slovensky.
MAGDALIENKA
15.03.07,14:07
V § 71 zákona o DPH nie je nič o jazyku, v ktorom má byť faktúra vystavená.
Dula
16.03.07,07:46
Ospravedlnujem sa, ak moja otazka nepatri do tejto temy,ale zacinam byt zufala a sef na mna tlaci s odpovedou:
Nasa firma registrovana IC DPH v SR dostala objednavku na dodavku tovaru aj s montazou od ceskej firmy registrovanej na IC DPH aj v CR aj v SR.V objednavke ziadaju pouzit slovenske IC DPH, ale tovar im mame previest do Ciech ich zakaznikovi.Prepravu im potom refakturujeme.Teraz neviem ci mam vystavit fakturu s DPH, kedze maju SR IC DPH alebo bez DPH, ked je to dodanie do členskeho statu. Prosim o radu a vopred dakujem.
Paula
26.03.07,05:08
Prosím vás, tiež by som rada vedela ako je to s IČO -m. Zahraniční dodávatelia na fa uvádzajú iba naše IČ DPH. Je to postačujúce (inak sú všetky náležitosti fa OK)? Vďaka za info.
renča1
26.03.07,05:34
Prosím vás, tiež by som rada vedela ako je to s IČO -m. Zahraniční dodávatelia na fa uvádzajú iba naše IČ DPH. Je to postačujúce (inak sú všetky náležitosti fa OK)? Vďaka za info.

Zahraničný /nie z EÚ/ alebo dodávatelia z EÚ?
Paula
26.03.07,19:40
Zahraničný /nie z EÚ/ alebo dodávatelia z EÚ?

z EÚ . Dík
emgeton
27.03.07,05:51
Prosím vás, tiež by som rada vedela ako je to s IČO -m. Zahraniční dodávatelia na fa uvádzajú iba naše IČ DPH. Je to postačujúce (inak sú všetky náležitosti fa OK)? Vďaka za info.

Postačuje. (§74 zák. 222/2004 Zz)
Mirka.V
27.03.07,10:39
Aj nám zahr.dodávatelia udávajú iba IČ DPH .. .a ostatné základné náležitosti ale .... včera bol konateľ na živnostenskom úrade kde študovali naše zahr.faktúry a vraveli, že nám tam chýba IČO a zápis v obch.reg. ... že síce oni to nepotrebujú, ale že by to tam malo byť ..... zdá sa mi to iba taký výmysel .... osobne si myslím, že IČ DPH stačí ...
Vladimír Ozimý
27.03.07,11:01
na účely DPH je podstatné IČ DPH.
Gabi03
06.07.07,06:28
Potrebujem pomôcť:
Sme platcova DPH na SK, máme pridelené slovenské IČ DPH. Nakupujeme tovar z EÚ (zrejme platca DPH vo svojej krajine), čiže daň na výstupe mi "pripočítavame". Oni nie sú registrovaný na SK.
Na faktúre uvádzajú iba naše IČO. Je potrebné, aby tam uvádzali aj naše IČ DPH?
Vopred ďakujem za odpovede.

Prípadne je dostačujúce, ak si to IČ DPH dopíšem rukou?
Gabi03
06.07.07,08:04
... posúvam
Lion Topoľčany
06.07.07,08:49
Potrebujem pomôcť:
Sme platcova DPH na SK, máme pridelené slovenské IČ DPH. Nakupujeme tovar z EÚ (zrejme platca DPH vo svojej krajine), čiže daň na výstupe mi "pripočítavame". Oni nie sú registrovaný na SK.
Na faktúre uvádzajú iba naše IČO. Je potrebné, aby tam uvádzali aj naše IČ DPH?
Vopred ďakujem za odpovede.

Prípadne je dostačujúce, ak si to IČ DPH dopíšem rukou?

Je to zvláštne, že je ten zahr.partner /čo sa týka IČ DPH/ k tomu taký
"vlažný". Štatisticky môžem povedať, že máme niekoľko zahr.dodávateľov a každý od nás pýtal automaticky IČO,DIČ a IČ DPH a tieto údaje aj dávajú na svoje VF. Podľa čoho má zahr. partner vedieť, či vám má predať tovar s DPH alebo bez...Jednoznačne potrebujú vedieť, či ako firma máte pridelený prefix "SK1020..."
Gabi03
06.07.07,08:51
Je to zvláštne, že je ten zahr.partner /čo sa týka IČ DPH/ k tomu taký
"vlažný". Štatisticky môžem povedať, že máme niekoľko zahr.dodávateľov a každý od nás pýtal automaticky IČO,DIČ a IČ DPH a tieto údaje aj dávajú na svoje VF. Podľa čoho má zahr. partner vedieť, či vám má predať tovar s DPH alebo bez...Jednoznačne potrebujú vedieť, či ako firma máte pridelený prefix "SK1020..."

Oni to vedia, lebo sme im dávali na začiatku údaje. Teraz je ale pre mňa dôležité vedieť, či to IČ DPH treba uvádzať aj na faktúre,keď nám oni nefakturujú DPH. (Ako som spomínala, my to tu samozdaňujeme. Všetko.)
ALBO
06.07.07,10:36
Potrebujem pomôcť:
Sme platcova DPH na SK, máme pridelené slovenské IČ DPH. Nakupujeme tovar z EÚ (zrejme platca DPH vo svojej krajine), čiže daň na výstupe mi "pripočítavame". Oni nie sú registrovaný na SK.
Na faktúre uvádzajú iba naše IČO. Je potrebné, aby tam uvádzali aj naše IČ DPH?
Vopred ďakujem za odpovede.

Prípadne je dostačujúce, ak si to IČ DPH dopíšem rukou?
Na stránkach DRSR je toto:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/usm_cl_21.doc

z toho za dôležité pre vás považujem toto, i keď je to naopačnú situáciu našité.:
Zákon o DPH neukladá povinnosť, aby na každej objednávke toho istého odberateľa bolo uvedené identifikačné číslo pre daň, ale postačuje, že dodávateľ má relevantnú informáciu o tom, že odberateľ má pridelené identifikačné číslo pre daň v inom členskom štáte.
Podľa mňa to môžete dopísať., možno by ste dopadli horšie, keby ste to nedodanili i nechali tak, keďže nenapísal číslo. V § 74 sa nepíše, že tam musí byť ičDPH.
Gabi03
06.07.07,11:29
Na stránkach DRSR je toto:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/usm_cl_21.doc

z toho za dôležité pre vás považujem toto, i keď je to naopačnú situáciu našité.:
Zákon o DPH neukladá povinnosť, aby na každej objednávke toho istého odberateľa bolo uvedené identifikačné číslo pre daň, ale postačuje, že dodávateľ má relevantnú informáciu o tom, že odberateľ má pridelené identifikačné číslo pre daň v inom členskom štáte.
Podľa mňa to môžete dopísať., možno by ste dopadli horšie, keby ste to nedodanili i nechali tak, keďže nenapísal číslo. V § 74 sa nepíše, že tam musí byť ičDPH.

Ďakujem. :o
Hanka
15.08.07,09:54
Potrebovala by som radu: Pri uhrade zahranicnych faktur v r. 2006, na jednom prikaze bolo suma viacerych faktur, sme urobili suctovu chybu. Zahranicnemu dodavatelovi sme uhradili o 3000 CK menej, tento sa nam vobec neozval a ani pri odsuhlaseni zavazkov nevykazoval ziadny, rozdiel aspon nam ho neoznamil. Pri oductovani nam vysli kurzove rozdiely, ale vdaka "posilneniu SK" sme zauctovali kurzovy zisk nejakych 500.- Sk. Samozrejme zahranicny dodavatel trva na uhrade 3000,- CK. A prave teraz je tu momont ked potrebujem radu. Zaplatim mu 3000.- Ck a ako to zauctujem do uctovnictva? Dakujem
Hanka
16.08.07,09:25
Nikto nevie poradit? :(
emgeton
16.08.07,09:38
Potrebovala by som radu: Pri uhrade zahranicnych faktur v r. 2006, na jednom prikaze bolo suma viacerych faktur, sme urobili suctovu chybu. Zahranicnemu dodavatelovi sme uhradili o 3000 CK menej, tento sa nam vobec neozval a ani pri odsuhlaseni zavazkov nevykazoval ziadny, rozdiel aspon nam ho neoznamil. Pri oductovani nam vysli kurzove rozdiely, ale vdaka "posilneniu SK" sme zauctovali kurzovy zisk nejakych 500.- Sk. Samozrejme zahranicny dodavatel trva na uhrade 3000,- CK. A prave teraz je tu momont ked potrebujem radu. Zaplatim mu 3000.- Ck a ako to zauctujem do uctovnictva? Dakujem

Opraviť účtovanie min. obdobia.
Hanka
17.08.07,09:45
emgeton mozes to upresnit?