barca19
14.03.07,19:31
Chcem sa spýtať, či vo valutovej pokladni môžem dávať výdaj peňazí pre potreby podnikateľa priebežne počas roka, potom ich v peňažnom denníku dávam do priebežných položiek, ktoré neovplyvňujú základ dane. Ide mi o to, aby na koci nebol problém s kurzovým rozdielom a celkovo, či to robím správne. Vďaka za odpoveď.
Zita5
14.03.07,18:36
Priebežné položky používame k účtovaniu pohybu peňazí medzi pokladňou a bankou a bankou a pokladňou .......tzv.peniaze na ceste .Nepoužívame ich k výberu pre osobnú spotrebu .
barca19
14.03.07,18:43
a môžeš mi povedať ako mám odtiaľ vybrať peniaze napr. pre potreby svojej rodiny? pytam sa celkom vážne.
jamis
14.03.07,18:46
a môžeš mi povedať ako mám odtiaľ vybrať peniaze napr. pre potreby svojej rodiny? pytam sa celkom vážne.

Osobná spotreba....
Zita5
14.03.07,18:49
a môžeš mi povedať ako mám odtiaľ vybrať peniaze napr. pre potreby svojej rodiny? pytam sa celkom vážne.


Výdavkovým dokladom ...valutová pokladňa výber /prepočítaš kurzom NBS/ a výdavok neovplyvňujúci ZD- výdavky -iné ...účel osobná spotreba podnikateľa
barca19
14.03.07,18:50
vďaka si zlatý, keby som lepšie pozerala do denníka tak to vidím . Všetkým veľa úspechov, ahojte