Grófová
21.01.05,08:47
Prosím, poraďte mi, či faktúra za licencie - dodávateľská faktúra z ČR - pri ktorej sme 90 % zaplatili dodávateľovi a 10 % zo sumy sme odviedli ako zrážkovú daň daňovému úradu má byť aj vo výkaze DPH samozdanená 19 % ? Alebo nemá vo výkaze byť vôbec ? Prosím, súrne, 25. je tu do by dup. Aj na mailovú adresu môže byť grofova@mapa.sk.

Veľmi, preveľmi Vám ďakujem.
esprit
21.01.05,16:52
Neviem, či sa dočkáte odpovede, ja tu mám túto tému
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4435
už niekoľko dní a stále nikto nič nepíše. :( :( Ak sa niečo ohľadne samozdanenia dozviete, dajte prosím vedieť.
accad
21.01.05,18:30
Výraz licenčné poplatky, podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR Článok 12 ods.3, označuje platby akéhokoľvek druhu získané ako odplata za použitie alebo za právo na použitie
a) akéhokoľvek patentu, ochrannej známky, návrhu alebo modulu, plánu, tajného vzorca alebo výrobného postupu, počítačových programov (softvéru) alebo akéhokoľvek priemyselného, obchodného alebo vedeckého zariadenia, alebo za informácie , ktoré sa vzťahujú na priemyselné, obchodné alebo vedecké skúsenosti, alebo...

§ 15 ods.8 písm.d) zákona o DPH službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7, sú prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie majetkovo využiteľných práv,

§ 69 zákona o DPH ods.3 - Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods.8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu - samozdanenie.
Grófová
22.01.05,13:02
Pani Editka Kaiserová, veľmi pekne Vám ďakujem.

Grófová