betka
14.03.07,21:32
Ahojte.
Dnes som uvažovala nad jedným dobropisom z ČR. Sme plátcami DPH, český dodavateľ je tiež plátca DPH. Vo februári mi prišiel dobropis (vystavený febr/2007) za tovar, kt. bol fakturovaný v mesiaci 6/2006. Všetko by bolo v poriadku, keby ...
Dobropis bol vystavený k 2 FA: jedna bola z: deň vystavenia, dodania napr. 1.6.2006 (kurz NBS 1.336) a druhá Fa bola zo dňa 15.6.2006 (kurz NBS 1.339). Toto bolo obsiahnuté v jednom dobropise.
Pri oprave FA použijem kurz NBS dňom dodania .....
A teraz ktorý???
Rozmýšlala som, že do došlých FA to zaevidujem a použijem 2 kurzy:
Jednu položkou si prepočítám kurzom dodania 1.6. (k vrátenému tovaru na dobropise)a druhou položku 15.6. (k vrátenemu tovaru na dobropise). Tým mi vznikne akýsi priemer kurzov.
Môže to tak byť?
Aký je váš názor?
chanell
14.03.07,20:36
No včul babo raď. Takéto dilemy poznám a takýto problém úplne konkrétne. Keďže môj prípad bol, že dobropis bol vystavený za viac než 2 fa, tak som použila kurz dňom kedy mi dobropis prišiel, nakolko sá nedá rozčleniť čo k čomu patrí.
betka
14.03.07,20:52
No včul babo raď. Takéto dilemy poznám a takýto problém úplne konkrétne. Keďže môj prípad bol, že dobropis bol vystavený za viac než 2 fa, tak som použila kurz dňom kedy mi dobropis prišiel, nakolko sá nedá rozčleniť čo k čomu patrí.

Ale to sa nedá. Keď si predstavím, že kurz 6/2006 bol 1.339 plus, mínus a teraz je kurz 1.221. To je pri veľkých sumách strašný rozdiel.
Uvažovala som, či nedám kurz, NBS dňom dodania z Fa, kt. tvorí vačšie % z dobropisu. :rolleyes::rolleyes:
chanell
14.03.07,20:56
Uhm, aj to by šlo. A možno by to bolo priechodnejšie a nič by sa tým nemuselo pokazit.
Keby si chcela použit 2 rôzne kurzy, neviem aký máš program, ale v tom mojom by som sa musela teda poriadne pohrať.

Som za tvoju variantu.
Paula
14.03.07,21:23
pozrite, možno pomôže, resp. pribudnú ďalšie príspevky:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=34347&highlight=kurz%2A+p%F4vodn%2A
betka
15.03.07,08:02
Som rada, že som nezávisle zvolila postup, ako použila Liba, len ten sa mi zdá logický.
korado
15.03.07,09:06
Prosím vysvetlí mi niekto čo je dobropis a čo oprava základu dane a aký to má význam pri DPH neviem prísť na rozdiel ďakujem
betka
15.03.07,09:09
Prosím vysvetlí mi niekto čo je dobropis a čo oprava základu dane a aký to má význam pri DPH neviem prísť na rozdiel ďakujem

Oprava ZD je to isté, čo dobropis. Kedysi v minulosti sa používal termín v zákone dobropi, teraz už je len zaužívaný. Správny termín je oprava.