katarina26
15.03.07,06:03
Ahojte poraďáci,:o

vie mi niekto poradiť aka sadzba dane z príjmu je v Taliansku?
Kde nájdem zoznam krajín EU s takými sadzbami.
Taktiež potrebujem sadzby DPH.

Ďakujem.
alušik
15.03.07,05:33
Zdaňovanie v Taliansku sa uskutočňuje na celoštátnej a aj komunálnej úrovni. Daň z príjmu je 33%, a potom tá regionálna daň z výnosov je 4,25%. Sadzba DPH je štandardne 20%, potom majú znížené sadzby 10%, 4,5% a 0%.
Daňovým rokom pre spoločnosti je ich podnikový rok a každá spoločnosť musí odviesť 2 preddavky na daň.:)

Literatúra - vo Verlag Dashofer vyšla taká menšia publikácia Podnikanie v Európskej únii, v ktorej je popísané, kde aké sadzby dane platia.;)
katarina26
15.03.07,05:47
...mam jedno potvrdenie o prijme z Tal. ale nerozumiem co je dan a co poistne. Potrebujem to dat do DP pre mojho manzela.
ako sa da sem pridat zoskenovane potvrdenie?
anika7
16.03.07,06:13
Ahoj Katarína,
súčet príjmov zo závislej činnosti nájddete v CUD-e v Parte B - DATI FISCALI kolonka 1 Redditi per i quali e posibile...., odvedené predavky na daň - v tom istom Parte kolónka 5 - Rittenute Irpef, čo je vlastne zaplatená daň, hrubú daň ALTRI DATI kolónka 2O - Imposta lorda, hrubá daň nie je vždy zhodná s preddavkami, neviem prečo, ak potrebuješ zaplatenú daň vychádzala by som zo zaplatených predavkov. Odvedené poistné - Parte C - DATI PREVIDENZIALI ED ASSISTENZIALI INPS, kolónka 8 - Contributi a carico del lavoratore trattenuti, neviem aké máte potvrdenie a sú tam len príjmy zo závislej činnosti, ja som u môjho manžela vychádzala z tohoto. Pekný deň
halimino
18.03.07,12:44
Ahoj, aj ja potrebujem urobiť manželovi DP z príjmov zo závislej činnosti z Talianska. Uplatňuje sa tam metóda vyňatia príjmov zo zdrojov v zahraničí. Myslím, že výška zaplatenej dane sa pri tejto metóde neuvádza, len zaplatené poistné. Je to tak?????