staankaa
15.03.07,06:51
Ahojte chcem sa opytat platili sme fakturu v hotovosti vkladom na ucet a je tam zahrnuty aj poplatok banky....ako to mam zauctovat aby mi to sedelo..lebo ked dam sparovat tu fakturu tak mi pise ze mam este preplatit napr, 10 Sk a to su tie bankove poplatky...
Paula
15.03.07,05:54
Ahojte chcem sa opytat platili sme fakturu v hotovosti vkladom na ucet a je tam zahrnuty aj poplatok banky....ako to mam zauctovat aby mi to sedelo..lebo ked dam sparovat tu fakturu tak mi pise ze mam este preplatit napr, 10 Sk a to su tie bankove poplatky...


treba urobiť dva zápisy....jeden ako úhradu fa , druhý ako poplatok banke.predpokladám, že sta vkladali na účet dodávateľa v jeho banke. Nezdá sa mi ale správne, ak si banka stiahla poplatok z vkladanej sumy, mala ho "inkasovať" zvlášť
staankaa
15.03.07,06:04
a ako to urobim na jeden vydavkovy doklad ako to tam mam rozuctovat? lebo ked dam cez variabilny symbol uhradu faktury a potom pod predkontaciou opravim sumu o ten poplatok tak mi pise ze vznikne saldo
Zita5
15.03.07,06:39
a ako to urobim na jeden vydavkovy doklad ako to tam mam rozuctovat? lebo ked dam cez variabilny symbol uhradu faktury a potom pod predkontaciou opravim sumu o ten poplatok tak mi pise ze vznikne saldo


Banky si účtujú poplatky za vklady na účet .

Vypíšeš VPD pokladňa ...úhrada DF .....výdavky OVZ podľa príslušného členenia a spáruješ so záväzkom .

Druhý riadok tak isto VPD ...pokladňa výdaj ...... bankový poplatok za úhradu .... VOZD prevádzková réžia .

Ja napr.účtujem v ALFE a musím to účtovať cez dva riadky .
Predpokladám , že máš vkladový lístok kde si uhrádzala DF + sumu za poplatok za vklad .
Ľuba
15.03.07,08:37
a ako to urobim na jeden vydavkovy doklad ako to tam mam rozuctovat? lebo ked dam cez variabilny symbol uhradu faktury a potom pod predkontaciou opravim sumu o ten poplatok tak mi pise ze vznikne saldo

Ak bola fa. napr. 1000,- Sk - Vy ste zaplatili 990,- alebo 1010 ?
staankaa
15.03.07,08:49
my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..
Zita5
15.03.07,08:54
my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..


V príspevku č. 5 som Ti napísala návod ako to zaúčtuješ .
Ľuba
15.03.07,08:58
my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..
Takže VPD - do neho natiahneš cez VS tú fa., napr. 1000,- Sk, v samotnom VPD v nulovej sadzbe prepíšeš sumu na 1010,- Sk. Money výpíše niečo o salde - nevadí - v zaúčtovaní preúčtuješ tých 10 Sk na 568/211.
staankaa
15.03.07,10:31
Luba tym zauctovanim myslis v uctovnom denniku alebo nie?
MIŠO T
15.03.07,10:59
my sme zaplatili tak ako hovoris fa napr. 1000 a mi sme zaplatili 1010 len neviem ako to mam dat cez VPD..aby som to mala spravne..

A to ktorááááže banka Vám takto urobila doklad ??? na 1010,- spolu.
Veď za bankovú operáciu si musí vytvoriť nový doklad - ako jej príjem /to je tych 10 .-/