valientova
21.01.05,08:53
Prosím o vysvetlenie,ako robíte III.pilier doplnkové dôchodkové poistenie.Ak zamestnávateľ platí 450.- a zamestnanec 150.-.Ktorá z týchto čiastok je oslobodená od dane.Ked spravím výplatu na počítači,tak je od dane oslobodená len čiastka 150.- a zo 450.- nejdu odvodyale platí sa daň.Ked však robím potvrdenie o príjme, tak mi to nevychádza.Robím to len za december 2004 a neviem sa pohnúť.Pomôže mi niekto?
vladan
21.01.05,08:10
pozri si tému výpočet mzdy, tak máš aj konkrétny prípad v príspevku od Peťa :D
tu je link:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4508&highlight=v%FDpo%E8et+mzdy
luba3
06.03.05,11:55
Našla som v Trende z 24.2.2005:
Odpočítať z daní možno aj poistenie pri úraze alebo chorobe,keď plnenie nastane pred dovŕšením stanoveného veku.Klienti s uzavretými život.poistkami si budú môcť odpočítať poistné najviac 12.000 Sk.Klienti sporiaci v treťom pilieri si budú môcť odpisovať celé platené poistné,teda nielen jeho časť napríklad po odpočítaní pripoistení.
hron
06.03.05,12:47
Našla som v Trende z 24.2.2005:
Klienti s uzavretými život.poistkami si budú môcť odpočítať poistné najviac 12.000 Sk.
Ano, tato otazka ma zaujima. Ako na tom bude klient, ktory v minulom roku obdrzal poistku na dozitie veku. Vykaze si to v danovom priznani ako prijem na zdanenie a ako vydavok si tam napise zaplatene poistne v minulom roku?
Džek
06.03.05,13:09
Čo sa týka tretieho piliera:

Odpočitateľná položka doplnkového dôchodkového poistenia a životného poistenia nesmie spolu od 1.1.2005 za rok prevýšiť sumu 12000,- Sk. Uplatňuje sa na konci zdaňovacieho obdobia.
Takže, to čo prispieva zamestnávateľ - je to pre zamestnanca nepeňažné plnenie, z ktorého zamestnanec zaplatí daň. Pre zamestnávateľa je to uznaný výdavok a jeho výška nie je už limitovaná.
To čo si prispieva zamestnanec to má ako šetrenie a na konci zdaňovacieho obdobia si podľa výšky zaplatených príspevkov uplatňuje zníženie základu dane.