kalkulka
15.03.07,07:23
Syn má poriadne nakopnutú nohu z futbalu /kotník/. Už piaty deň opuch, natiahnuté šľachy a hematóm. Čo je dobré na takúto boľavú nohu. Bol pri lekárovi, ten mu pichol injektiu, priložil nejakú mastičku a obviazal nohu. Noha je opuchnutá doteraz, je červená, zelená, modrá atď. a bolí. Je doma v kľude. Dávame na ňu aj borievkový krém z Justu, ale nie je to ktoviečo.
Neviete nejaký dobrý recept na boľavú nohu?
Hlinkovx
15.03.07,06:33
čas a kľud..
ja som po takom menšom úraze členka /iba natiahnuté šlachy, výron, hematón, odštiepnutá kosť a natiahnutá achilovka/ dva roky..a ešte stále ma noha bolí ..hlavne keď je zmena počasia
na vytiahnutie toho hematómu a horúčky z nohy pomáha obklad z tvarohu
ten hematóm sa mu bude presúvať od členka do končekov prstov..budú také fajnové čierne..ale ten tvaroh to dosť vytiahne
eva212
15.03.07,06:41
Odporúčam obklad zo Švedskych kvapiek, u nás doma ich používam na všetko. Treba nohu najprv natrieť krémom, dať kvapky na vatu alebo vreckovku nato dať igelit a obviazať.
lubica_02
15.03.07,17:33
Na hematíom je dobrý heparoid,treba natriť nohu zabaliť igelitom a vydržať pár hodín. Hematóm sa ľahšie vstrebe . Na natiahnuté šľachy treba bandáž elstický obväzom a kľud. Môžu sa dávať vlažné obklady. POčula som, že je dobré aj biele víno - ako obklad.
Skoré uzdravenie.
kalkulka
16.03.07,04:41
Ďakujem všetkým, vyskúšame. A bahno z mŕtveho mora nepomôže? Neviete náhodou?
kalkulka
17.03.07,09:30
Nemáte skúsenosti? Dosť sa obávam toho hematómu, tak som skôr opatrná.
Noha bolí ďalej. Asi je to dlhodobá záležitosť.
lubica_02
17.03.07,14:15
Nemáte skúsenosti? Dosť sa obávam toho hematómu, tak som skôr opatrná.
Noha bolí ďalej. Asi je to dlhodobá záležitosť.
Bolesť môže pretrvávať aj 14 dní .Opuch ešte dlhšie.
Niekedy je to horšie ako zlomenina.
Prajem skoré uzdravenie.:D:D:D:D
kalkulka
18.03.07,06:46
Bolesť môže pretrvávať aj 14 dní .Opuch ešte dlhšie.
Niekedy je to horšie ako zlomenina.
Prajem skoré uzdravenie.:D:D:D:D
Noha bolí ďalej, troška menej, opuch nám už ustúpil. Ale tá čierňava, čo sa objavuje? Včera sme máčali nohu v minerálnej soli na unavené svaly.
Už to raz mal, ale nie až také strašné. Veď predtým ho kopol "iba" jeden protihráč a teraz dvaja naraz do jednej nohy. Športom k trvalej invalidite.
A to má iba 19. Ďakujem za želanie.