majkla
15.03.07,07:29
preplatok dane zo ZČ sa uctuje ako PNZD alebo ako POZD.
alušik
15.03.07,06:31
Odvod dane máš vo výdavkoch ovplyvňujúcich ZD, tak preplatok zaúčtuješ do VOZD mínusom.:)
majkla
15.03.07,07:24
aj ked je vrateny danovy bonus tak je to VODZ
Kelis
17.09.07,09:40
Ahojte milí porďáci,

určite sa to tu už niekde riešilo, ale neviem to nájsť. Ide o to, že moja známa, ktorej robím účto bola minulý rok časť zamestnaná, teda platila preddavky DU zo mzdy a potom si otvorila živnosť. Bola v strate. A tak jej daňový úrad teraz v tomto účtovnom roku vrátil (a teraz sa podržte) 102 Sk na účet. Účtujem v JU. Čo to je? PNZD?

A ešte jedna otázočka. V priestoroch, kde podniká jej urobili vyúčtovanie energií za rok 2006 a mala cca 2000 preplatok ktorý jej vyplatili na účet.
Ako to zaúčtujem? POZD?

Ďakujem krásne, prosím o rýchlu odpoveď a ak som nabúrala tému tak SORRY.:mee: :mee: :mee:
Zoltán Kovács
17.09.07,09:43
Ahojte milí porďáci,

určite sa to tu už niekde riešilo, ale neviem to nájsť. Ide o to, že moja známa, ktorej robím účto bola minulý rok časť zamestnaná, teda platila preddavky DU zo mzdy a potom si otvorila živnosť. Bola v strate. A tak jej daňový úrad teraz v tomto účtovnom roku vrátil (a teraz sa podržte) 102 Sk na účet. Účtujem v JU. Čo to je? PNZD?

A ešte jedna otázočka. V priestoroch, kde podniká jej urobili vyúčtovanie energií za rok 2006 a mala cca 2000 preplatok ktorý jej vyplatili na účet.
Ako to zaúčtujem? POZD?

Ďakujem krásne, prosím o rýchlu odpoveď a ak som nabúrala tému tak SORRY.:mee: :mee: :mee:

AK ten preplatok dane je zo závislej činnosti, tak účtujem PNZD. Vyúčtovanie el.energie za rok 2006 preplatok učtujem ako VOZD s mínusom.
Kelis
17.09.07,09:49
UFF, TO JE TEDA RÝCHLOSŤ. Ďakujem krásne za odpoveď. Môže prosím ešte niekto potvrdiť správnosť takéhoto zaúčtovania?
Ja si myslím, že je to takto správne.
Anja111
17.09.07,10:13
UFF, TO JE TEDA RÝCHLOSŤ. Ďakujem krásne za odpoveď. Môže prosím ešte niekto potvrdiť správnosť takéhoto zaúčtovania?
Ja si myslím, že je to takto správne.
... aj súhlasy pod príspevkom od smitha sú potvrdením.
Kelis
17.09.07,10:40
Jasnéééééé, že sú. Ďakujem za ochotu 8-).
Kelis
17.09.07,10:41
A ešte ten preplatok, teda VOZD s mínusom. Je to réžia?
Anja111
17.09.07,10:47
A ešte ten preplatok, teda VOZD s mínusom. Je to réžia?
Áno, preplatok za elektrinu budeš účtovať mínusom do VOZD, členenie "prevádzková réžia".