adrijana
15.03.07,07:59
Ahoj, chcela by siom sa informovať, čije možné niekoho uznať nesvojprávnym spätne2 roky dozadu. A tým vyhlásiť, že je neplatná zmluva, ktorú vtedy podpísal. V čase podpisu mal OP a žiadnu poznámku v ňom nemal. Zmluva bola riadne podpísaná pred notárom. Ďakujem
betka
15.03.07,07:06
Keby podpísal zmluvu teraz, tak áno. Ale podpis sprted 2 rokov, a spätne uznať takéto niečo? Podľa môjho názoru nie.
willma
15.03.07,07:39
Domnievam sa, že by muselo byť nespochybniteľne preukázané, že v čase podpisu zmluvy dotyčná osoba bola skutočne nesvojprávna. Ale je to na dlhé lakte. Treba sa o to pokúsiť.
arimi
05.11.10,09:57
a ako to može byt potom s tými, kto takému prípadnému nesvojprávnemu spred dvoch rokov, vtedy podpíšu úver ako spoludlžníci alebo ručitelia?
lebo ja som asi tiež v podobnom prípade zainteresovaná, moj exmanž. vykazuje známky nesvojprávnosti, ale vtedy sme to považovali za alkoholizmus a chceli sme mu pomoct zbavit sa dlhov, ved mal prácu, všetko bolo relativne v poriadku, nebyt tých dlhov...
nemožem byt vyhlásená za nesvojprávnu ja, ked alkoholikovi podpisujem úvery? :-))))
nie je to smiešne, ale teraz som v riadnej kaši, lebo ide dražba na byt, ja nebudem mat kde bývat s detmi a prídem o trvalý pobyt, kvoli tomu ožranovi.
ten sa k problému postavil dost brutálne, nechal to na mne a na detoch, nech poriešime jeho dlhy.
aksas2
05.11.10,10:20
Pokiaľ si spoludlžník tak si zaviazaná spolu s ním, čiže keď neplatí on tak musíš ty, pričom v rozsahu plnenia jedného zaniká povinnosť plnenia druhého, pokiaľ si ručiteľ je to veľmi obdobné hoci sú tam nejaké rozdiely ale pokiaľ ťa veriteľ vyzve na úhradu, lebo nespláca dlžník tak si povinná hradiť. Za podpisovanie úverov nebudeš vyhlásená za nesvojprávnu, akurát, že dlhy budú veritelia vymáhať,
arimi
05.11.10,11:15
no ja bych sa aj rada dala vyhlásit za nesvojprávnu, lebo si tak pripadám už. možno by som ani nemusela potom platit tie exmanove dlhy.
kolko ja som sa už naplatila za toho darebáka, to sú statisíce korún a teraz nakoniec prídem o byt, lebo on sa takými vecami ako sú dlhy zaoberat nemieni. aj ked všetky sú na jeho meno. v mojom prípade je to už na oprátku.
ja neviem kde sa obrátit o pomoc, zosatla som na tento humus sama, a topím sa v tom. som hrozne vyčerpaná. a ked už som mala kupca na byt, tak sme zas nemohli zohnat exmanž. a bez jeho podpisu mi nikto peniaze nedá, aby som vyplatila dlhy.
som zúfalá, na právnika peniaze nemám, nestačím decka živit.